Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Budapest közterületén (parkokb...

Budapest közterületén (parkokban, játszóterek környékét is beleértve) szabályos-e vagy lehet-e póráz nélkül szabadjára engedni a kutyákat?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy mint itteni lakos "sajnos" mit kell még eltűrnie az embernek,mert gyereksétáltatás közben már hányingerem van,hogy hol a kutyaszart ,hol a kutyákat kell kerülgetni. Parkban előszeretettel,,sőőőt játszótér mellett is a zöld területen póráz nélkül engedi a többség a kutyáját! Elegem van belőle, hogy egyesek pofátlanul átlépnek egy bizonyos határt. Az ,hogy a fővárosban ennyi kutya van,az meg undorító már. Nem lehet a gyerekkel leülni sehol ,mert minap is látja a " tetovált hülyegyerek" ,hogy ott ülünk a játszótér mellett a padon a babakocsival és ő a pitbullját szabadon engedi és csak azt veszem észre ,hogy valami szimatol a hátam mögött. Eleve utálom ezeket a kutyákat,,félek is tőlük és annyit nem mondott,hogy elnézést vagy ,hogy pórázra teszi stb...elnézte míg elüldöz a gyerekkel a padról. Vagy a közeli parkban sem lehet egy nyugodt sétát tenni, ott meg aztán napi rendszerességgel kutyába botlik az ember.Többször fordultam vissza ,mert nagytestű kutyákat futtatnak stb..nem egyszer egymásnak támadnak a nagy szabadságban az ebek...holott nemrég építették a kerületben a kutyafuttatót!Pont erre a célra! A szájkosárról már nem is beszélve, az egyáltalán nincs egy nagytestű kutyán sem,,,de ahhoz képest ,hogy idén februártól állítólag kötelező az utcán bárhová megy póráz+szájkosár ...Szóval így az állatvédők meg úgy...eleve állatkínzás udvar nélküli lakásokban kutyákat tartani.Főleg nem a redvás panelban. A higiéniáról nem is beszélve, mert még nagyon sokan nem szedik fel a szart sem.
2014. aug. 18. 12:48
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Te azért nem engeded el a kutyád mert nem megbízható. Én meg elengedem mert megbízható. Egy csettintésemre teszi amit mondok. Épp ezért nem kéne mindenkit egy kalap alá venni.

2014. aug. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

19-es vagyok.

Utolsó, én ezt értem, engem nem kell meggyőzni. Az remek, ha ilyen profik vagytok a kutyáddal (nem negatív értelemben, hanem tényleg :) ), de sajnos a hozzád hasonlók vannak (sokkal)kevesebben, a kérdező ezért is általánosít.


Hozzánk is oda szoktak jönni póráz nélküli kutyák, én nem bánom, de sokszor a gazdi képtelen visszahívni a sajátját... Meg kiszaladt nem egyszer a kutya az úttestre vagy biciklis elé, kész életveszély épp ezért a belváros. Olyan kutya is volt, amelyik szó szerint kötözködni jött az enyémhez, gazdi 30 méterre kullogott, én szedtem le a kutyáját és zavartam el az enyémről. Meg kedvencem a csivava a városligetben. (Én imádom a csivavákat egyébként.) Odarohant csaholva a semmiből, gazdi valahol ordít hogy "Bubu gyere vissza", Bubu meg majd kifordult a száján, aztán szerencsére lenyugodott és összehaverkodtak az enyémmel, de mi van, ha egy kevésbé jófej kutyával találkozik össze? És nekem is szóltak már, hogy vigyem kicsit odébb a kutyát mert félnek tőle,, semmi baj,van ilyen és ezt én tiszteletben is tartom.


Na mindegy ezt csak szemléltetésképp írtam. Tényleg valami vizsgához kéne kötni, hogy melyik kutyát lehet szabadon sétáltatni, rögtön kevesebb konfliktus lenne. :)

2014. aug. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Igen sok a neveletlen kutya, de a hülye gazdáik miatt olyanok szívják meg mint én, aki nevelem a kutyámat és odafigyelek. Tökre nem igazságos, hogy mindenkire ugyanaz a törvény érvényes, néhány hülye miatt.
2014. aug. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

"Így van. Más kategória. A kutyám pl. visszajon ha hívom ellenben a kisgyerekkel. "


Hűha! És itt nagyjából meg is reked a hatalmas tudománya a kutyusnak. :) A gyerek azért "picit" fejlettebb és hasznosabb lesz ennél.


Én nem szólom le a kutyásokat, én is szeretem a kutyákat, de ez a gyerekhez hasonlítgatás nagyon nagy hülyeség.

2014. aug. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, ha ez szerinted hülyeség, akkor olvass kicsit utána, az ELTE Etológia tanszékén (is), de világszerte is számos olyan tudományos kutatás született, amely párhuzamba állítja bizonyos korú gyerekek és a kutyák bizonyos viselkedési formáit, példának okáért a szülőhöz/gondviselőhöz való kötődésüket. De van még más terület is, lehet utánanézni.
2014. aug. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Hát akkor hajrá, nézz utána ha érdekel. Engem nem érdekel, köszi. ;-)
2014. aug. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Nekem nem kell utánanéznem. Ott dolgoztam, ismerem a szakirodalmat.
2014. aug. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!