Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miről ismerek fel egy 4hetes...

Miről ismerek fel egy 4hetes amstaff kölyköt?

Figyelt kérdés

jellegzetességeket leírná valaki? mire figyeljek vétel előtt?

tudom, ha törszkönyvel venném nem lenne ilyen dolgom, meg nem éri meg olyan kutyát venni aminek nincs tk-je...nem ilyen válaszokat várok, hanem rendes, kérdésemre megfelelő választ! köszönöm előre a megértő embereknek a válaszát!


2014. aug. 22. 10:27
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
82%
Vedd meg 20.0000-ért és beleölsz még 100.000-et
2014. aug. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
70%

Attól még, hogy szaporított még nem biztos, hogy beteg lesz, tehát fölösleges olyanokat írogatni, hogy mennyi mindent fog még beleölni a kérdező. Aki csak 20ezret szán egy kutyára, azt a büdös életben nem győzöd meg arról, hogy nem fog a javára válni.

Itt a komolyabb probléma az, hogy 4 hetes kutyáról van szó, így ha a betegség nem is, de a szocializációs probléma garantált lesz. rengeteg baj van az olyan kutyával aki túl korán lett elválasztva mert alapvető viselkedési jegyeket nem vesz fel, amiket csak kutyától tud elsajátítani és később lehetetlen pótolni.

Tehát ha a szaporított kutyáról nem is lehet lebeszélni a kérdezőt, az ideje korán való elválasztást jó lenne ha átgondolná.

2014. aug. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
68%
egy szóval nem írta, hogy 4 hetesen akarja elhozni. Csak hogy 4 hetesen miről ismeri fel. Lehet foglalózni kell... Kár hogy erre a sok szaki nem gondol itt, csak osztja az észt.
2014. aug. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 sippara ***** válasza:
86%
4 hetesen egy küllembíró sem különböztet meg egy amstaffot egy bull-típusú keveréktől. Bár ha képes vagy szapitól venni, akkor asszem neked úgyis tök mindegy, hasonlítson kicsit a pibbúra, nézzen ki keménynek oszt' kész.
2014. aug. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Semilyen fajtáról nem lehet megmondani, hogy milyen is valójában. A törzskönyv nélkül. ;) Ha ennyi eszed van, hogy megveszel, vagy egyáltalán megnézel (általában 6 hetes korától lehet csak kiválasztani is a kölyköt), akkor hajrá! Csak aztán ne lepődj meg ha feldobja a tappancsát pár héten belül...
2014. aug. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
azt én nem mondom hogy olyan staffit veszek ami tk ezett, és visszavezethető a családfája, hanem egy olyant amiről tudom, hogy az apja, anyja amstaff, ha nem is nézzük a vérvonalakat, lehet hogy az egyik szülö pittbulal van keresztezve, nemtudom mivel nem tk es! nekem nem az a lényeg hogy pic pic 40-50ezres tk s kutyám legyen, én megelégszem egy fele áron veehető kutyával is amiről feltételezni lehet, hogy olyan fajta aminek mondják!
2014. aug. 22. 15:56
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Eleve nem veszünk úgy kutyát hogy nem láttuk a szülőket. Ha túl sok szülőjelölt van a helyszínen, onnan meg főleg nem veszünk kutyát. Megnézed a szülőket, látod hogy amstaffok, aztán ennyi. Amúgy sem szabad 4 hetesen leválasztani őket, mert még szükségük van az anyatejre, és ahogy mások is írták, meg kell tanulnia viselkedni. Legyél észnél ha már szapis kutyát veszel, mert abból is van jobb-rosszabb, de inkább rosszabb.
2014. aug. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
92%
Én egyébként nem értem az ilyen kérdéseket. Nem kell törzskönyves kutya, az kell, hogy fajtatisztának nézzen ki, ergo ne egyen 120 ezer, hanem csak 20, mert azért olyan világban élünk. Hát oké. De azt tudod, hogy menhelyen már 5(!!) ezerért odaadják a kutyát, amelyik oltva-chippelve-féreghajtva van? Ami nem biztos, hogy elmondható egy szaporító kutyájáról? És tudom, "a menhelyen csak korcsok vannak", kár, hogy mostanában, mivel felkapott lett az amstaff, rengeteg fajtatisztát találni ott...
2014. aug. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 sippara ***** válasza:
81%

"hanem egy olyant amiről tudom, hogy az apja, anyja amstaff, ha nem is nézzük a vérvonalakat..."


A logikád alapján gyakorlatilag közel minden kutya fajtatiszta, maximum papa/mama (esetleg mindkettő) keverve volt ezzel-azzal :D


"nekem nem az a lényeg hogy pic pic 40-50ezres tk s kutyám legyen"


tks amstaffot nem kapsz negyvenezerért. Úgy 100-120 környékén lehet gondolkodni.


"én megelégszem egy fele áron veehető kutyával is amiről feltételezni lehet, hogy olyan fajta aminek mondják!"


Aztán max nem... vagy éppen igen, csak lebénul/megvakul, járásképtelen lesz, vagy folyamatos iszonyú fájdalmakkal fog élni pár éves korától, vagy éppen idegileg nem lesz rendben, és lekapja a te, vagy családtagjaid arcát. Neked végülis mindegy, az a lényeg, hogy hasonlítson elvileg egy amstaffra, és OLCSÓ legyen. Ha meghal, ha fáj neki, ha beteg, ha utána még másik száz kölyök jut ugyanilyen sorsra (hisz' valami barom az előző almot is elvitte), az le van szarva. Csak nézzen ki úgy, ahogy neked tetszik (bár valószínűleg magáról a fajtáról szart se tudsz - ha tudnál nem vennél szapis staffot), és legyen olcsó. Gratulálok.

2014. aug. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
oké, értem...de ott a baj hogy lakhelyem környékén tudtommal 80-100km en belül nincs menhely! ez itt a baj! tenyésztőt megint csak nehéz lenne találni mert falun élek nem városban! ja és NEM Magyarországon!
2014. aug. 23. 09:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!