Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak engem idegesít, vagy más...

Csak engem idegesít, vagy más is van így vele?

Figyelt kérdés

Valahogy annyira utálom ezt a "ha van udvar, minek sétáltatni/mozgatni a kutyát?" mentalitás. Majd megszakad a szívem, amikor látom hogy szerencsétlen borderek (!) meg vizslák ki vannak csapva egész nap a kertbe, mert hogy "úgyis nagy az udvar, majd kirohangássza magát"...

Egyik ismerősöm például vett a gyerekének egy szamojédet tavaly. A kutya életében nem volt még sétáltatva, mivel "úgyis kinti kutya, van egy csomó helye rohangálni, meg a gyerek úgyis kimegy hozzá sokszor játszani". No comment. Arról nem is beszélve, hogy ivartalanítva nincsen, ezért már egy párszor el is szökött, és még a nevére is alig hallgat. De ez csak egy példa, sajnos rengeteg ilyet látok/ismerek... Egyszerűen nem értem az ilyeneket. Nekünk is van udvarunk, az enyém mégis benti kutyus, minden nap 2 órát sétálunk (általában póráz nélkül), lemegyünk a kutyafuttatóra hogy "haverkodjon", trükköketnn tanulunk, plusz hetente kutyasuli, egy időben agility... Semmi pénzért nem tenném meg azt vele, hogy egész nap ki legyen csapva az udvarra, mondván hogy majd lefárasztja magát.

Mások is vannak így vele, vagy csak én vagyok túl előítéletes? (mert persze, lehet azt mondani, hogy nem mindenkinek van ennyi szabadideje, de könyörgöm, akkor miért vesz kutyát?)



2014. aug. 28. 13:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%

Én inkább sajnálom az ilyen kutyákat, idegesíteni akkor idegesítenek, ha attól kell tartanom, hogy az ilyen módon tartva abszolút nem szocializált kutya agresszív lehet az enyéimmel.

Meg az idegesít, ha valaki mintegy felelősségre vonna engem, hogy "miért kell a kutyámat sétáltatnom egyáltalán"? Volt ilyen. Annyit mondtam, hogy mert az a jó, a kutyának és a gazdának is.

Egyébként azt tapasztaltam, érdemes jó példát mutatni, idővel egyre többen fogják követni.

2014. aug. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
12%
Valahogy annyira utálom ezt a "jaj kutyulimutyuli, össze-vissza puszilgatom, beviszem a házba, de közben sz*ros a segge" mentalitást. Azt mégjobban, amikor az utcán 2 hetente megkerget valamelyik kedves gazdi kutyusa. Arról nem beszélve, amikor nem lehet nyugodtan a fűben menni, mert tele van sz*rva.. Több joga van egy kutyának, mint az embereknek.
2014. aug. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 papa mama válasza:
7%
Ha már ennyire bele merültünk ebbe a kutya véleménnyem szerint nem arra van hogy sétáltasuk hanem arra hogy örize a házat a kutyának a háználvan a helye az más tészta hogy bent vagy az udvaron egy kutyát nem sétáltatásal kell "feldobni" hanem mondjuk ugy hogy játszol vele az udvaron és akkor "boldog lesz a kutya" a kutyának nem a város kell védeni hanem a gazdáját és annak a házát... jó én sem mondom azt hogy ne vigyük el kutya iskolába mert vigyuk mert vannak kutyák amelyik néha okosabb mint egy ember :) meg jobb ha halgat a gazádjára és tudja értelmezni hogy mit is mond neki a gazdája .. de egy szó mint száz sok kutya azért szökik megottholról mert a gazdi eleinte vitte sétáltatni és utána már nem volt kedve vagy éppen ségel nincs ideje a munkája miatt és a kutyának hiányzik a séta ezért szökik megottholról mert sétálni akkar de a gazdának nincs ideje ... ezért nem kell sétáltatni sétáljon az udvaron elég az neki mert igy nem fog neki hiányozni a sétáltatás.. meg nemtudom hogy ha az én kutyám "begurulna" valami kutyára soha a budös életbe nem fognám vissza meg ha megharapvalakit még le setudomróla szedni mert a kutya eleve 90-10 kg és ha nekimegy valakinek baszhatom persze most az fogjönni hogy erre van a szájkosár de a szájkosár nem fogja azt meg akadályozni hogy a gazdi nézelödik és a kutya hirtelen megrántja a pórázt elengedi mert egy 100kg -és kutya hirtelen meg indulásal kezet is tud törni és elengedni a gazdi a pórázt és utána találd meg kitudja kire fográ ugrani ott tartja a földön :) (onnan tudom mert a postáson a kutyám 3 órát ült és ha megmozdult egy picit már morgot :) a kutya sétáltatás az ilyen macskához hasonlitó kutyának való :) ez az én véleményem :)
2014. aug. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Alapesetben engem is idegesít, de pl nekem border collie-m van. Mindennap van sétáltatva és min 1 óra aktív lemozgatás és kb ugyanennyi agyi fárasztás (ha kell, akkor munka után éjszaka, akár este 10-11-kor). Kutyasuliba járunk rendszeresen és középfok után frizbire szeretném vinni vagy terelni. Ennek ellenére kb az egész utca és a környező utca ráérő lakosai szentül meg vannak arról győződve, hogy én kb annyit foglalkozom a kutyával, hogy enni adok neki (vagy még talán azt sem, hisz kerítésen keresztül etetik). Ők csak azt látják, hogy mikor napi 1x-2x elsétálnak a ház előtt akkor a kutya a kertben játszik egymagában és én talán otthon sem vagyok, ha pedig néha az utcán összefutunk akkor kapom a megjegyzést, hogy szegény, soha nincs sétáltatva, senki sem foglalkozik vele... Pl én sem látom, hogy a közvetlen szomszédom valaha is elvitte volna a kutyáját, de ennek ellenére tudom, hogy minden reggel viszi őket futni (csak én akkor még alszom, tehát van jobb dolgom is, mint őket figyelni).

Szerintem ez tök relatív. Hacsak nem ül valaki 0-24 az ablakban és lesi a kutyákat, akkor nem állíthatja azt, hogy sosincsenek sétáltatva.

2014. aug. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%

Én azt nem tudom, miért gondolják egyesek, hogy a kutya majd sétálni fog a "saját" kertjében. Neki az nem móka, ott van minden nap. Én se sétálok, futok, biciklizem otthon! Kell neki a mozgás, a változatosság, az, hogy más kutyákkal és emberekkel találkozzon.

Egyébként rám is szóltak már, hogy minek sétáltatom a kutyát, meg amúgy is, minek van kutyám, ha panelban lakom, akkor költözzek kertesbe, és sétáltassam a kertben (mindeközben kertes házban lakom ugye).

Magyar mentalitás, mert hogy régen falun is jól el volt a kutya. Igenám, csak falun régen a kutyának feladata is volt, nyájat terelt és őrzött, a gazdája mellett volt egész nap. A mai kutyák egy 100 nm-es kertben nem tudnak mit csinálni, se fizikálisan, se mentálisan nem fáradnak le.

2014. aug. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
20%

Nekünk is van kutyánk, de amennyit odakint rohangászik, az felér tíz sétáltatással.

A kutya nem ember. Más a viselkedése, mások az igényei. Őt nem az hajtja, hogy világot lásson. Van egy terület, ami az övé, ahhoz ragaszkodik, meg persze hogy meglegyen a szükséges mozgása.

Persze, szép dolog, hogy tanítgatod "trükkökre", de ez inkább neked jó, mintsem neki.

Igen, te vagy előítéletes, vagy inkább nem is előítéletesnek mondanálak, hanem nagyon szűk látókörű. Amit te csinálsz, az az egyetlen jó, és minden más rossz.

Aztán azt sem lehet leszögezni, hogy milyen mértékű kapcsolat az ideális egy kutyával. Az, hogy te állandóan babusgatod, attól még nem kéne lenézni azt, aki a klasszikus kutyatartási stílust követi. Sőt, mondjuk egy németjuhászt már csak adottságaiból kifolyólag is butaság lenne bent tartani.

Meg aztán nem mindenki azért tart kutyát, hogy napi 8-10 órán át babusgassa. Eredetileg a kutyát vadászatra és őrzésre tenyésztették ki, csak mostanság lett divatos éjjel-nappal őt geggyülni.

2014. aug. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes,nagyon sok német juhászt ismerek,akik boldogok városi lakásban is.Ott vannak a családdal,járnak kutyasuliba,társaságba,foglalkoznak velük.Még mindig jobb,mint vidéken sok helyen,ahol egész életében láncon van csóri kutya.
2014. aug. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem az a fontos, hogy a kutya szót fogadjon a gazdájának, őrizze a házat és emellett persze legyen egy jó "barát" is. Abban én is egyetértek, hogy kell sétáltatni, a kutyának tetszik és szerintem a legtöbb gazdi is élvezi. Viszont szerintem egyáltalán nem állatkínzás, ha egy udvaron van bezárva. Valóban tud futkározni, szimatolni össze-vissza, játszani és annak is örül, ha utána "megszeretgetik". Szerintem ez nem hanyagság vagy nem nemtörődömség, az állatkínzás az lenne, ha a kutya minimális igényeit nem teljesítené a gazda. Néhány kutyafajta nem is igényli a sok mozgást és fajon belül is vannak olyan esetek, hogy a kutya egész nap alszik a teraszon és nem tudnád rávenni a sétára. Egyébként valóban nincs mindenkinek elég szabadideje erre és valljuk be nem csak a kutyával kell foglalkozni. Vannak dolgozó emberek, akiket a munka után még egyéb kötelességek is várnak a kutya mellett és szerintem attól, hogy mondjuk csak hetente 1x van megsétáltatva a kutya még nem lesz állatkínzó. Szerintem ez kicsit túl van reagálva. Azért vesz kutyát mert szeretne egy kutyát, ilyen egyszerű. Van, akinek csak azért kell, hogy játszon vele és várja otthon valaki vagy a gyereknek veszik játszópajtásnak. Nem mindenkinek azért kell, hogy trükköket csináljon meg versenyeket nyerjen mert nem mindenkinek ez az élete, a hobbija. Azért a kutya tartása elég sok időt, figyelmet és pénzt is igényel, van akinek a mindennapok mellé nem fér bele a napi két séta, kozmetikus, kutyaiskola, állatorvos. Nem mondom, hogy a kutyának nem jó mert biztosan, de néha szerintem a kutyák lelki világáért már jobban aggódnak mint az emberért. Valamint nem hiszem, hogy az emeleti lakásban tartott, ölebnek, akinek minden a segge alá van rakva olyan rossz lenne mert nem volt még sétálni. Az, hogy nem hallgat a nevére, az már más dolog, ha valaki nem foglalkozik eleget a kutyájával az már baj.
2014. aug. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%

1. Ez meg 2014.


2. Nem a kutya őrzi a házat, hanem a riasztó. Amúgy is, ma már kb 5 perc "hatástalanítani" egy kutyát, bedobnak neki egy mérgezett kaját, másnap már szabad a pálya, ennyi.


3. A kutya társállat, háziállat, nem egy "berendezés", amit kicseszünk a kertbe, aztán kezdjen magával amit akar.


4. Senkinek sem kötelező kutyát tartani, azért teljesen fölösleges, hogy "csak legyen", mert - bármilyen hihetetlen - egy élőlényt vesz magához az ember, aminek vannak igényei.


5. Aki ezt nem tudja elfogadni, az köttesse ki az internetet, az autót cserélje le szekérre, színes adás helyett nézze a fekete-fehéret, napközben meg menjen ki kapálni a földet. Mert kb ennek a korszaknak az agyi szintjén vannak akik ezt nem tudják felfogni, akkor ne csak a kutyatartásban legyenek már ilyen okosak, hanem a "jaj csak mostanában lett ez divat" eszközöktől is váljanak meg. Az már gondolom más tészta lenne.


Azért gondoljanak már bele az ilyenek, hogy a kutya őse, a farkas sem egész életében 1 hektáron szaladgál oda-vissza, hanem NAPI 50 KILÓMÉTERT tesz meg. Oké, hogy háziasítottuk, de talán mégsem kellene ennyire irreálisan lecsökkenteni a mozgását idegen területekre.

2014. aug. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

4-es, igazad van, de nem is azokról beszélek, akiknek a csak elmegyek a kertje mellett néha, hanem akiket ismerek, és tudom, hogy kerti dísznek tartja a kutyáját (mert sajnos sok ilyen van az ismerettségi körönben).

Annyian mondtátok ezt a házőrzés dolgot... ez mind szép és jó, de szerintetek egy kutya magától fogja őrizni a házat? Kirakod a kapu elé, és majd megeszi a betörőt, vagy mi? Nem igazán, arra is tanítani kell, magától nem fog megvédeni semmit.

Egyébként nem 3 kilós "padlócirkálóm" van, csak a félreértések elkerülése végett, és nincs "kinyalva a segge", csak éppen foglalkozva van vele normálisan.


Köszönöm a hasznos és a kevésbé hasznos válaszokat.

2014. aug. 28. 15:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!