Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a csivavákról?

Mi a véleményetek a csivavákról?

Figyelt kérdés
2014. aug. 28. 16:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Pontosabban mire vagy kíváncsi?

Amúgy jó kutyák, de ellenzem a táskába tartásukat.

2014. aug. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát mindenre amit gondolsz róla
2014. aug. 28. 16:24
 3/13 A kérdező kommentje:
Én is ellenzem a táskában hordásukat
2014. aug. 28. 16:25
 4/13 anonim ***** válasza:

Én 12 évesen akartam csivavát. Így lassan 3 év elteltével eléggé megváltozott a véleményem. Mármint nagyon aranyosak, és kedvesek, jó őket simogatni, de már nem vennèk csivavát, mert nem nekem valók az ölebek.

Egyébként nem szabad elkényeztetni őket, mert kialakul náluk a kiskutya szindróma és mindenféle 6x akkora kutyának is nekimennek.

De nagyon aranyos szobakutya, ha ezt a fajtát választod, akkor egy boldog gazdija leszel egy pici kutyusnak :)

mégegyszer leírom, h nem szabad babaként bánni velük, mert lehet h kicsik de attól még kutyák

2014. aug. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ
2014. aug. 28. 16:32
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond nincs velük alapvetően, csak a legtöbben elcs.szik a nevelésüket az állandó babusgatással meg azzal, hogy ha közel megy hozzájuk egy nagyobb kutya, rögtön fölkapják, hogy "úristen, mekkora, oda ne menj hozzá!", így soha nem lesz normálisan szocializálva, és nekimegy még egy dán dognak is.
2014. aug. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudomásul tudod venni, hogy ugyan az az agy van bennük, mint egy rotiban vagy bernáthegyiben, és ennek megfelelően kezeled, akkor boldogok lesztek egy kutyaéleten keresztül. Az azonban egy nehéz feladat, hogy a "cuki" viselkedésben észrevedd az agressziót vagy dominanciát. A kis testméret miatt a szocializáció kiemelten fontos, hogy ne ijedjen meg macskától, nagyobb kutyától, embertől
2014. aug. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Egy nagyon jó barátnőmnek van, aranyos kutya, de amiket a barátnőm mesél róla... Tényleg az a baj, hogy megveszik, és icuripicuri-édibédi, aztán úgy el van kényeztetve, hogy csak nézel. Eredmény: kutyát nem lehet (persze, lehetne, de még mindig nem veszik elég komolyan a nevelését) lenevelni arról, hogy nem az ágyon alszik. Ugyanígy: nem lehet hozzáérni a kajájához. Vicsorog, morog, odakap. Szóval nagyon vigyázni kell vele, hogy kutyaként kezeld, ne plüssállatként.

Amit még mondani tudok róla: kis mérete miatt a barátnőm rengeteg helyre viszi magával, amit nagyon élvez. Viszont ugyanez miatt könnyen elfárad a sétában, neki szerintem inkább több rövidebb séta kell, mint két hosszabb.

2014. aug. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem volt csivavám, szerencsére nagyon hosszú életet élt :) Ismertem pár másikat is.


Imádom őket. Nagyon jófej, okos kutyák, de nagyon akaratosak és vagányak is! Tanítás, hááát...az macerás. Mármint alap dolgokra, hogy helyén aludjon, ne ugráljon, mellettem sétáljon, erre könnyen megtanítható volt az enyém, de az ül meg a pacsi..Hát azt csak akkor csinálta mikor kedve volt :D


Ja és NAGYON válogatósak.


Én mindig szomorú vagyok mikor valaki szidja a fajtát, nem érdemlik meg :( Nekem most egy fekete stafford keverékem van és ha barátságos csivavával találkozunk mindig megjegyzem, hogy milyen szép/aranyos kutya, örülnek is a gazdik mert mondják hogy rengetegen beszólogatnak nekik, más kutyások is :(

2014. aug. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok. :)

Itt a városban azt hiszem hogy csak 1 csivava él mert nagyon pici a város. A gazdája egyáltalán nen megfelelően tartja. szegényke úgy született hogy az egyik lábával valami gond van, és nen tud ráállni.

Nekem amúgy tettszenek a csivavák, olyan kis aranyosak amikor elalaszanak az öledben :)

2014. aug. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!