Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van ez? Adnak úgy TK-t...

Miért van ez? Adnak úgy TK-t hogy lehetséges nem is fajtiszta a kutya?

Figyelt kérdés
egyik ismerősöm kutyája egy cavalier king charles spániel, de több mint valószinű hogy keverék, mert nem úgy néz ki mint az a kutyafajta, csak egy kicsit hasonlít rá. de mégis van TK-ja. ez a fajta kutya van nekem is TK nélkül, de ha nagyon akarnám megtudnám neki csináltatni mert a szüleinek megvan. és az én kutyám sokkal jobban hasonlít a fajtatisztára mint az ismerősömé. ha kértek képet küldök.
2014. aug. 30. 23:47
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden törzskönyves kutya születik tökéletes formájúnak. Nagyon sok "hibás" kutya is van. De van törzskönyve, mert az jár neki, mivel a szülei is azok.

Nem feleslegből olvasható minden fajta tenyésztési leírásában, mik a tenyésztésből KIZÁRÓ okok. Mert születik olyan kutya is, amelyiknek van hibája. Sokszor ez csak később derül ki, amikor a kutya kifejlődik, és nem kölyök korban.

2014. aug. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
2014. aug. 31. 00:00
 3/27 anonim ***** válasza:
73%
Legközelebb olyan helyről vegyél kutyát, ahol adnak törzskönyvet,(tenyésztő kérés nélkül ad, akkor is, ha nem kell) ne szaporítótól, ha ennyire ragaszkodsz hozzá.
2014. aug. 31. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
91%
100% hogy fajtiszta. Az én keverék kutyám is fajtiszta.
2014. aug. 31. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
ha az első képen levő kiskutyáról van szó, akkor az elég furin néz ki megmondom őszintén. lehet besegitett a szomszéd bodri is.
2014. aug. 31. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 Platypus ***** válasza:
91%

Kedves kérdező! Pusztán valószínűségi alapon te tudod rosszul a dolgokat. Ugyanis a kutyádnak nem lehet utólag törzskönyvet csináltatni. Ez csak ilyen kamu duma amivel eladják a törzskönyv nélküli kölyköket, a valóságban nem megoldható. Ha egy ennyire alap dologgal átvertek, akkor esélyes hogy a standardet sem ismered annyira.


A képeken a te kutyád van?

2014. aug. 31. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
A 2. Képen az én kutyám van. Az elsőn az ismerősömé. Enyémnek nincs törzskönyve te nem is ragaszkodok hozzá. A vásárlásánál mutatták nekem a szülei tk- ját és kérdezték hogy nekem kell e mert most még választhatok mert még nem kezdték a kicsiknek csináltatni. De nem kértem.
2014. aug. 31. 12:03
 8/27 anonim ***** válasza:
84%
És te ezt elhitted?
2014. aug. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 Akiteki ***** válasza:
87%
Kész átverés show. :D
2014. aug. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Én 2 naposan választottam ki a kutyát. Akkor még nemvoltak törzskönyvezve és mondtam nekik h nem szükséges. Így volt...
2014. aug. 31. 12:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!