Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van ez? Adnak úgy TK-t...

Miért van ez? Adnak úgy TK-t hogy lehetséges nem is fajtiszta a kutya?

Figyelt kérdés
egyik ismerősöm kutyája egy cavalier king charles spániel, de több mint valószinű hogy keverék, mert nem úgy néz ki mint az a kutyafajta, csak egy kicsit hasonlít rá. de mégis van TK-ja. ez a fajta kutya van nekem is TK nélkül, de ha nagyon akarnám megtudnám neki csináltatni mert a szüleinek megvan. és az én kutyám sokkal jobban hasonlít a fajtatisztára mint az ismerősömé. ha kértek képet küldök.
2014. aug. 30. 23:47
1 2 3
 11/27 Platypus ***** válasza:
92%

Lehet hogy így volt, viszont később nem lehet törzskönyvet kiváltani, hiába törzskönyvesek esetleg a szülők. Amennyiben nem hazudtak semmiben a tenyésztők, akkor spóroltál kőkemény 5500 Ft-ot a törzskönyvön.


Viszont ha tisztán a tényeket nézzük: a te kutyád "tenyésztője" csalt azzal, hogy nem törzskönyvezett pár kölyköt. Bizonyítottan, sőt te is együttműködtél vele. Az ismerősöd tenyésztője szépen végigjárta a hivatalos utat. Itt is lehet csalni, de egyszerűen nem éri meg. Ha kiderül, sokkal nagyobb rajta a veszteség, és egy keverék törzskönyvezése nagyon könnyen lebuktatható eset. Szóval törzskönyvezett kutyával is lehet csalni, de nem sok értelme. Ellenben "lehet törzskönyve, csak fizesd ki" esetben már az a ritka, ha nincs valami gebasz a kutyával. Egy csalónál meglepődnél, ha nem csak egy dologban csalt?

2014. aug. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
az én kutyámnak a szülei biztosan törzskönyvesek, láttam is. és én nem tertom a TK-t fontosnak, nem akartam hogy legyen, és nem is szükséges nekünk :D
2014. aug. 31. 21:55
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 21:55

Szép a kiskutyád, ez a fontos. :))

2014. szept. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
31%

Ellenőrizted,hogy valóban a kutyáid szüleié a tk?Hogyan?

Láttad a fedeztetést,biztos hogy az az apa?Törzskönyv hamisításáról még nem hallottál?

2014. szept. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
75%

ma 18:34

Ezek szerint a te álláspontod szerint aki törzskönyves kutyát vesz, az lehetőleg legyen jelen a fedeztetésnél? De tovább megyek. Már a nagyszülők fedeztetésénél is ott kellene lennie, mert hátha hamis valamelyik papírja.

2014. szept. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
mivel rokon a tenyésztő ezért igen ismerem mind a 2 szülőt és tudom hogy nem hamisak a papírok
2014. szept. 2. 20:49
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha kötelezővé tennék minden törzskönyves kutyánál a DNS vizsgálatot,igen soknál érdekes dolgok derülnének ki.
2014. szept. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
utolsónál a pont, mellesleg nem az volt a kérdés, hogy kérdezpnek miért nincs törzskönyve, hanem ,hogy lehet az első képen levő kiskutya tk. spaniel.
2014. szept. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Akkor felteszem a nagy kérdést: milyen tenyésztő az, aki nem ad tk-t a kutyáihoz? Miért tenyészt az ilyen? Egyáltalán tenyésztő az ilyen? Szerintem nem, de gondoljon mindenki, amit akar.
2014. szept. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
először is, én nem kértem hogy ne csináljanak TK-t, mert nekem az nem szükséges hogy legyen. és tényleg a kérdésem az volt hogy az 1. kutyának hogy lehet TK
2014. szept. 3. 14:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!