Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 12 éves kutyát befogadni?

12 éves kutyát befogadni?

Figyelt kérdés

Gondolkozunk azon, hogy befogadunk egy 12 éves labrador keveréket. Iskolába járok, még 4 évig. Sok munkával jár egy idős kutya gondozása? Gondolom nagyon sok mozgás nem kell, bár napi 1 óra futkározás simán megoldható lenne. Azért választanánk idősebbet, mert az idősebbeket senki sem akarja befogadni, és úgy gondoljuk, hogy az utolsó pár évében jár neki a sok simi és a szeretet.

Mit gondoltok? Jó ötlet?



2014. aug. 31. 18:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó ötlet. Nagyon nem sokan vállalják az öreg kutyákat. A gondozása attól függ, van-e valami betegsége.
2014. aug. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy igazán kedves gondolat. Bár már nem fiatal, az utolsó éveit megszépítheted. Valóban nem lesz szüksége annyi mozgásra, mint egy fiatalabb egyednek, de nagyon hálás lesz.
2014. aug. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon kedves, gondos, és jó ötlet.

Remélem összejön, és jó kutyusozást az öreg hölggyel/úrral :)))

2014. aug. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó ötlet, szuperek vagytok! El fog halmozni a szeretetével, az tuti!
2014. aug. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) Főleg azért kérdeztem, mert ugye suliba járok és főleg este/délután tudok vele foglalkozni.
2014. aug. 31. 19:16
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
ez nagyon aranyos dolog! Az a kutyus igen hálás lesz érte! Nekem is 12 éves a kutyám és nem igényel annyi mozgást mint fiatalabb korában, de annál huncutabbá vált :D szóval suli mellett is bírni fogod :)
2014. aug. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
nekünk is van egy öreg talált kutyánk, a doki szerint, olyan 12-15 év között lehet, tök jó fej:)))))Fitt, sportos, még tuti ráhuz pár évet:))))
2014. aug. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

De rendesek vagytok! Bárcsak mások is ilyenek lennének!

Mindenki a kölyköket keresi, aztán mikor 3-4 éves lesz, az utcára dobják őket.

Ha nincs semmi betegsége akkor semmi gond nem lesz vele.

Sok sikert kívánok a kutyushoz!

2014. aug. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nagyon rendesek vagytok, hogy így gondolkodtok! :) A párommal mi anno kölyökkutyát hoztunk haza, de ha még egyszer választhatnánk, biztos egy idősebb kutyust vennénk magunkhoz. :) Rengeteg szeretettel és hálával tudnak elhalmozni, nagy valószínűséggel már szobatiszták és nem olyan kis hiperaktív energiabombák, mint egy kölyök, így kényelmesebb is velük együtt élni. :) Ezt úgy értem, hogy én pl napi 6-7 alkalommal sétáltam a kölyökkel, amiből legalább egy alkalom egy 2 órás kutyafuttatós fárasztás és mókázás volt a többi kutyával, de így se tudtuk soha teljesen lefárasztani, és a felesleges energiáját itthon vezette le, pl azzal, hogy kirámolta a kukából a szemetet és egyenletesen beborította vele a konyhát. :D Mindent megrág, mindenre kíváncsi, mindent ki szeretne próbálni, és emiatt rengeteget rámol a lakásban, amit tud, azt igyekszik szétszedni. Nem rosszaságból csinálja, csak még kölyök, ezért kíváncsi és próbálgatja, meddig mehet el. :)


Egy idősebb kutyus már nem ilyen eleven, erre értettem, hogy könnyebb vele együtt élni. :)

2014. szept. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Imola Ágnes ***** válasza:
Gratulálok! Biztosan nagyon boldog élete lesz mellettetek. Igazából egy idős kutyával nagyon egyszerű a dolgotok, csak az egészségügyi állapotára kell jobban figyelni, de nyugis, ált. békés, és nagyon szereti az ember társaságát. Büszke lehetsz magadra, az emberségedről tesz ez bizonyságot.
2014. szept. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!