Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 12 éves kutyát befogadni?

12 éves kutyát befogadni?

Figyelt kérdés

Gondolkozunk azon, hogy befogadunk egy 12 éves labrador keveréket. Iskolába járok, még 4 évig. Sok munkával jár egy idős kutya gondozása? Gondolom nagyon sok mozgás nem kell, bár napi 1 óra futkározás simán megoldható lenne. Azért választanánk idősebbet, mert az idősebbeket senki sem akarja befogadni, és úgy gondoljuk, hogy az utolsó pár évében jár neki a sok simi és a szeretet.

Mit gondoltok? Jó ötlet?



2014. aug. 31. 18:53
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

NAGYON jó ötlet! Én imádom az öreg kutyákat :)))

Egy öreg kutya sokkal nyugodtabb, kezelhetőbb, szükség esetén pedig ugyanúgy tanítható dolgokra :) Hátrányuk max. annyi, hogy kevesebb ideig vannak veled és ilyen-olyan öregkori nyavalyák miatt gyakrabban kell orvoshoz vinni, de még ez se törvényszerű.

Nekem nagyon öregen hunyt el az első kutyám, a másodikat gyepmesteri telepről fogadtuk örökbe, 1 évesre becsülték. Rémálom! :D Mondjuk én eleve egy idősebb kutyát kerestem, 4-5 vagy több éveset, de vagy nem voltam szimpatikus nekik (meg akartak enni) vagy nagy testűek voltak (kicsit max. közepest kerestem) vagy láthatóan nagyon hiperaktívak voltak. Kicsit húztam a számat, hogy 1 éves kutyát hozzunk ki, de hát úgy voltunk vele ha már eljöttünk kutyáért, nem megyünk el kutya nélkül :D.


Kutyám most elvileg 1,5 éves, de alig várom, hogy benőjön a feje lágya XD

2014. szept. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!