Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalt kutyatartók elolvas...

Tapasztalt kutyatartók elolvasnátok?

Figyelt kérdés

Van egy 3,5 hónapos németjuhászom!Elvagyok keseredve,mert mostanában nagyon vad lett. Konkrétan nem lehet megközelíteni a kutyát,mert kapja a lában ,kezem éppen ahol ér,de szerintem nem játékból,mert erővel,véresre harap.Bármit mondhatok,bármit tehetek nem hagyja abba.

Suliba fog járni ha megkapta az oltásait,de addig is ez nem állapot,van egy kislányom is,szeretném ha összebarátkoznának,de hát így a közelébe sem lehet engedni.

És az a fura,hogy ha közelítek a kutyához,azonnal lefekszik és várja,h simizzem,szóval akkor kezesbárány,de 1-2perc múlva....

Adnátok tanácsot? Köszönöm


2014. szept. 11. 13:50
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek,holnap kipróbálom ezt a nyaknál felemelős módszert. Megmondom őszintén,igen tartok tőle,mert magyon bevadul,nagyon fáj,vérzik a kezem,kapja a bokám épp ahol ér.

Játékkal semmivel nemtudom elterelni a figyelmét,még ha el is szalad a labda után,már úgy fut vissza,hogy a bokám keresi.

2014. szept. 11. 21:50
 12/21 A kérdező kommentje:
Amíg nem nyugszik le a kislányomat nem engedem a közelébe.
2014. szept. 11. 21:51
 13/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat,ma elhatároztam,hogy úgy megyek ki,hozzá,hogy érezze rajtam,én vagyok a főnök. elkezdte megint a műsorát. jó 10 percig "bírkoztunk" lenyomtam a földre és a grabancát is meghúztam. és csodák csodájára majdnem 1 órát tudtam vele játszani utána.2x 3x mepróbálkozott,de már annyit elég volt kiabálnom,hogy nem és arrébb ment. :) sokat simiztem is és teljesen engedte,elfeküdt nekem. Ennek mind nagyon örülök,de ugye ezért nem fog megutálni? meg nem fogja azt hinni,hogy bántottam?
2014. szept. 12. 14:14
 14/21 anonim válasza:
Dehogy fog megutálni. Az anyja is így csinálta régebben, ha túl durván játszott. Tudnia kell, hol a határ. :)
2014. szept. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Ügyi vagy!

Azért számolj vele, hogy lesznek még próbálkozásai, pláne kamaszkorában (nagyjából 8 hónaposan).

2014. szept. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

hát 8 hónaposan már jó nagy lesz,jó lenne ha addigra megtanulná.A kutyasuli majd talán segít.

Azt sem szeretném,hogy féljen tőlem,de muszáj szigorúnak lennem,mert ez nem állapot amit csinál.

2014. szept. 12. 14:58
 17/21 anonim ***** válasza:

"Azt sem szeretném,hogy féljen tőlem,de muszáj szigorúnak lennem"

Attól, hogy Te vagy a főnök, nem fog Tőled félni. Neki ez megnyugtató, hisz így nincs a "vállán" felelősség. Neked kell őt megvédened és nem fordítva. Ez a normális, így nyugodt a kutya.

Pont azok a kutyák az idegbetegek és agresszívak (ált.), akiket agyonkényeztetnek, nincsenek elvárások. Szegény meg azt hiszi, hogy ő a falkavezér és egyszerűen nem bírja ezt a terhet.

2014. szept. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Mostanában olyan bizalmatlan,amikor simogatom. :( mndig hátra pillant,biztos azért mert ugye néha amikor harap,akkor a grabancánál fogom meg. :( most mit csináljak,lehet örökre megjegyezte. :(

Egyébként még mindig kell egy 10 percet "birkóznunk".

2014. szept. 14. 13:40
 19/21 anonim ***** válasza:

Nem bizalmatlan, csak szoknia kell a helyzetet hogy ne ő dirigál :) Nekem a befogadott kutyám rászokott arra, hogy a bejárati ajtónál randalírozik, ha csönget/kopog valaki és nem tudtam leállítani. Egy nap elegem lett, ráüvöltöttem, megfogtam a grabancánál és a szoba felé lendítettem, aztán mikor megállt egy helyben rácsaptam egy kicsit a fenekére és mutogattam meg kiabáltam, hogy befele. Hú, azóta, ha mondom, hogy befele, spurizik a helyére.


Bizalmatlan? Megutált? Nem. Csak tudja hogy ha mondom, hogy 'befele' akkor kuss van és nincs szórakozás.

2014. szept. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
nem ő dirigál
2014. szept. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!