Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez állatkínzásnak számít?

Ez állatkínzásnak számít?

Figyelt kérdés

Az ismerősöm kutyája oltatva, féregtelenítve van, kutyaiskolába hordja a gazdája és hetente hatszor kap ételt. Péntekenként egyáltalán nem ad neki enni, mert hogy ragadozó és hogy a vadaknak se jut mindig zsákmány. (Ezt én egyáltalán nem értem.) Ha a kutyája hagy valamennyi ételt, akkor csak azt kapja meg másnap. Ha csak egy falatot hagy, akkor az a másnapi adagja. 5 négyzetméteres kennelben tartja az állatot és naponta csak egyszer viszi el egy 20-30 perces sétára. Hetente egyszer játszik vele, fél óránál azonban nem többet.

A kutya harapdálja magát, ezért folyton sebes a lába. Ez miatt egy tölcsért rak a fejére (amit műtétek után alkalmaznak), és hetek óta így van egész nap a kutya. Szemmel láthatóan zavarja, próbálja levenni magáról. Ordítozással és kannázással fegyelmezi, vagyis állítása szerint neveli. (Kannázás: Egy kannába rak követ és ha a kutya valamit csinál (pl. ugat, nyüszít, ugrál), akkor hozzávágja.)

A kutya egy ivartalanított német dog. Rengeteget nyüszít, ugat, morog és "sír". Egyébként házi kedvencnek van tartva.

Most én vagyok a hozzá nem értő laikus és ez így teljesen rendben van? Ő erre a kérdésemre azt mondta hogy nem értek hozzá, a kutya teljesen rendben van, és ő kiváló gazdinak tartja magát. Szerintetek?



2014. szept. 12. 21:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Számomra ez kínzás , az egész napi kenell miatt, illetve a kannás nevelés miatt.
2014. szept. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%

Az ismerősöd kezébe semmilyen állatot nem adnék. Szerencsétlen kutya.

Én a helyedben hívnám az állatvédőket, TÉNYLEG hívnám. Amint lehet.

2014. szept. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Sötét agyú a gazda.A kennel pedig nem felel meg az előírt nagyságnak.
2014. szept. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
74%
Ez neked komolyan kérdés?
2014. szept. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Igen ez nekem komoly kérdés. Az illető ugyanis állatkiképző és állítása szerint nagy állatbarát. Engem meg hülyének és hozzá nem értőnek tart.
2014. szept. 12. 21:34
 6/20 anonim ***** válasza:
87%
Én nem várnék vele,hanem AZONNAL hívnám az állatvédő egyesületet és mondd el nekik a történteket.Te megtartanád a szerencsétlen kutyát?
2014. szept. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Én meg állításom szerint alkotmányjogász vagyok.
2014. szept. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
40%
Már azt elítélem, hogy heti 6 nap kaja. De már a tény, hogy kennel... mindig... örökké... Hívd a mentőket.
2014. szept. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%

Az étellel nem a koplaltatás a baj,hanem hogy egy dogot napi egyszer etet.Így hatalmas a gyomorcsavar esélye,amit jó eséllyel észre sem venne,mert lesz_rja a kutyát,és hamarabb pusztul el.

A másik a kenneltartás.A dog,hiába óriás testű,bent a helye,mert megfagy és nagyon igényli az emberi társaságot.

A tölcsér is állatkínzás ebben a formában,mert a kutya szenved.


Ez nem kiképző,ez egy mezei tróger köcsög,aki a kutyán éli ki a hatalom és az irányításvágyát.

2014. szept. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nem tartanám meg a kutyát, mert agresszív a bezártság miatt. A saját gazdáját is rendszeresen megharapja, ezért sem játszik vele. Nekem is van egy kutyám és egy macskám, akikért felelősséget vállaltam. Több állatot nem szeretnék tartani, mert nincs rá időm és pénzem. Én ugyanis tudom, hogy mi az amit még elbírok. 2 kutya már meghaladná a képességeimet.
2014. szept. 12. 21:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!