Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez állatkínzásnak számít?

Ez állatkínzásnak számít?

Figyelt kérdés

Az ismerősöm kutyája oltatva, féregtelenítve van, kutyaiskolába hordja a gazdája és hetente hatszor kap ételt. Péntekenként egyáltalán nem ad neki enni, mert hogy ragadozó és hogy a vadaknak se jut mindig zsákmány. (Ezt én egyáltalán nem értem.) Ha a kutyája hagy valamennyi ételt, akkor csak azt kapja meg másnap. Ha csak egy falatot hagy, akkor az a másnapi adagja. 5 négyzetméteres kennelben tartja az állatot és naponta csak egyszer viszi el egy 20-30 perces sétára. Hetente egyszer játszik vele, fél óránál azonban nem többet.

A kutya harapdálja magát, ezért folyton sebes a lába. Ez miatt egy tölcsért rak a fejére (amit műtétek után alkalmaznak), és hetek óta így van egész nap a kutya. Szemmel láthatóan zavarja, próbálja levenni magáról. Ordítozással és kannázással fegyelmezi, vagyis állítása szerint neveli. (Kannázás: Egy kannába rak követ és ha a kutya valamit csinál (pl. ugat, nyüszít, ugrál), akkor hozzávágja.)

A kutya egy ivartalanított német dog. Rengeteget nyüszít, ugat, morog és "sír". Egyébként házi kedvencnek van tartva.

Most én vagyok a hozzá nem értő laikus és ez így teljesen rendben van? Ő erre a kérdésemre azt mondta hogy nem értek hozzá, a kutya teljesen rendben van, és ő kiváló gazdinak tartja magát. Szerintetek?



2014. szept. 12. 21:26
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Akkor ezzel nyugodtan fordulhatok az állatvédőkhöz. Egyébként attól tartok, hogy nem vennének komolyan. Az illetőnek papírja van arról, hogy kutyakiképző és időnként a kutyát is elviszi az iskolába. Ezek alapján azt gondolom, hogy gondos gazdinak tartanák...
2014. szept. 12. 21:48
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem releváns,ha valaki megnézi a kutya állapotát nyilván az ellenkezőjét tapasztalja.

Amúgy nem akarlak elkeseríteni,de nem hiszem,hogy az állatvédelmi szervezeteknek van erre kapacitása.Hivatalosan a helyi jegyzőnél tudsz panaszt benyújtani,és ők hivatalból kimennek megvizsgálni a körülményeket.A kenneltartás már alapból egy hibapont,mivel a nagytestű kutyák kenneltartási minimuma,ha jól emlékszem 20 négyzetméter.Ha ez nincs meg,akkor máris figyelmeztetés,esetleg pénzbírság.


A német dog fajtamentésnél,illetve az országos állatvédőrségnél lenne érdemes próbálkoznod,ami a szervezeteket illeti.A többi nem hiszem,hogy tudna bármit is tenni.

2014. szept. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
84%
A kutyát orvoshoz kellene vinnie.A dogoknál gyakori a mindenféle bőrbetegség,attól hogy nem tudja magát rágni,még szenved.Nem tudom milyen kutya kiképző lehet,de rosszul alkalmazza az egyébként használt módszereket.A kaviccsal töltött kannát nem a kutyára,hanem mellé dobják és azt is csak egyes,indokolt esetben,különben idegroncs lesz tőle.A tálat valóban elveszik egy idő után a kutyától,de nem a maradékot kapja másnap,hanem az újabb teli tál étkezési lehetőséget.
2014. szept. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Állatkínzás igen. Az egy dolog, hogy a kutya harapós, de arról meg le kell nevelni, az nem megoldás hogy elhordja suliban aztán meg otthon tojik rá. Szerintem sutyiban készíts képet a kutya tartási körülményeiről és küldd el a fajtamentőknek, állatvédőknek és írd meg a többit.
2014. szept. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a heti 6 nap etetés önmagában még nem rossz dolog. Gondolj bele, egy ragadozó nem tömi meg folyton a hasát, ha van zsákmány eszik ha nincs akkor nem...a növényevők ezzel szemben egész nap tömik a fejüket :)
2014. szept. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
75%

Sokan megfeledkeznek arról, hogy a kutya egy háziasított állat. Már nem kell vadásznia ahhoz hogy egyen. Ha egy ilyen háziasított kutyát kidobnak az utcára gyakran éhen halnak.

Az hogy koplaltatnak heti rendszerességgel egy nagy hülyeség. Az ember se nyersen eszi a húst mint őse.......

Egy dognál meg aztán pláne betesz ha hírtelen megterheli a gyomrát.

Ha tudsz készíts videót, fényképet, és jelentsd valamelyik állatvédő alapítványnak. Szerintem ha alá tudod támasztani az állításodat, akkor tutira kimennek, és elkobozzák.

2014. szept. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez már állatkínzás. A helyedben bejelentést tennék az állatvédőknél.
2014. szept. 13. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
A fentiekből a kennelben tartás az állatkínzás, arra lehet hivatkozni.
2014. szept. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
milyen kutyakiképző az akinek harap a kutyája, és ezért nem mer vele játszani? nyomorult féreg. csinálj képeket, és jelentsd a védnökségnek.
2014. szept. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Német dog fajtamentés van,első körben őket keresd meg.Biztos hogy segítenek.
2014. szept. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!