Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki nem rakatott chipet a...

Aki nem rakatott chipet a kutyájába, milyen megfontolásból tette?

Figyelt kérdés
2014. szept. 14. 11:41
1 2 3 4 5
 21/48 KGabi0000 ***** válasza:
80%

Kedves 15,18,19-es!

Hogy viszed sétálni télen a rövidszőrű kutyát ruha nélkül?Vagy hogy engeded ki,hogy végezze el a dolgát?Vagy egész télen a lakásban tartod?

Igen,régen sem volt ruha,de nem tartottak akkoriban yorkikat,csivavákat,tacskókat kint,sőt akkor szinte nem is voltak ilyen kutyák,csak gazdagabb embereknek.Csak hosszúszőrű kutyákat kötöttek ki.Ha látod,hogy megfagy a kutyád,folyamatosan remeg,akkor is hagyod,hadd fázzon,a ruha divatkutyáknak való?

A chip pedig jó dolog és ha egy család havonta csak 1000 Ft-t félrerak,akkor max.5 hónap alatt megvan a chip ára.Max. egy dobozzal kevesebb cigit vesz a gazda havonta.

Régen pedig nem foglalkoztak a kutyákkal,megkapták a mindenféle moslékot,nem maradékot moslékot és éltek 5-6 évig,aztán jött egy másik kutya.Akkorban nem szerették a kutyákat,csak volt és kész.

De elárulom az én kutyám is kap maradékot,de rizst,csirkebőrt,csontot,rizses húst meg ilyesmiket,nem túrógombócot.

A kozmetikus pedig sokszor kell egy kutyának,mert egy spánielt,havaneset,yorkit muszáj nyírni,mert túlnő a szőre és csúnya lesz.De a köröm/szőrfestéssel én sem értek egyet.

2014. szept. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 Kliszta ***** válasza:
100%

"Amúgy meg szeretik a maradékot, és nem lesz tőle semmi bajuk (ezt rádióban hallottam)."

Radioban hallottam, na ez aztan igazan meggyozo erv, ennel jobb csak az lenne, ha a Blikkben olvastad volna.

Es azert nagyon nem mindegy, hogy MILYEN maradek az, amit a kutyanak adsz, mert pl ha nap mint nap fuszerezetlen hust eszel, es annak a maradekat adod a kutyanak, az valoban jo neki, a tipikus emberkaja maradek viszont nem. Az mas teszta, hogy sok minden, amit esznek az emberek, az az embernek sem jo, sot.

A chip be nem adasara meg kifogast lehet keresni, valodi ok viszont nem a csorosag, hanem a nemtorodomseg.

2014. szept. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 A kérdező kommentje:
A ruhára egy megjegyzés: az én 15 éves yorkie-m már öreg, és ebből kifolyólag hullik, kopott a bundája. Ha nem adnék rá pulóvert vagy kabátkát télen, megfázna, amikor megy vécézni.
2014. szept. 14. 16:39
 24/48 Firestorm ***** válasza:
100%

Húha akkor én vagyok az egyetlen olyan gazdi aki a yorkijára soha nem adott ruhát se télen se nyáron és még csak nem is lett beteg tőle? 13 évig volt hű társam,de ruhát azt nem látott.

Mellesleg ez a szeretik a maradékot dolog olyan,hogy a kutyák mindent megesznek.

2014. szept. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is be kell osztanunk a pénzt, a chipre, kutyatápra mégis telik! A kozmetikushoz cipelés nem állatkínzás. A kutyák kifejezetten szeretik, ha fürdetik, masszírozzák őket.
2014. szept. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
100%

17-es, hidd el, hogy egy kutyának nem kell ruha. Ha fázik, be kell vinni a lakásba, nem ruhát adni rá.


Hogy viszed setalni?


Amúgy meg szeretik a maradékot, és nem lesz tőle semmi bajuk (ezt rádióban hallottam).


Szeretik, de attol nem nem jo nekik. Kis mennyisegben tenyleg nem art, en is adok neki neha, de ne ez legyen a fo taplaleka.

Azt sem igazan ertem, hogyan lesz eleg maradek a kutyanak? Nekunk egy 15 kilos mudink van, de az 5 fos csalad nem termel annyi maradekot, hogy abbol jollakjon. Foleg, ha egy nagyobb kutyarol van szo, annyit kell akkor fozni, amennyit pluszban megeszik. Akkor pedig nem jottok ki olcsobban, mintha kulon kapna neki valo kajat.


Egyébként elismerem, hogy fontos a chip, de vannak családok, akiknek minden pénzt be kell osztania havonta, nem biztos, hogy erre marad pénz, ez nem jelenti azt, hogy ne szeretnék a kutyájukat.


Akkor meg kene fontolni, hogy biztosan kell-e kutya. Ha nincs 5000 forint chipre, mi lesz, ha eluti az auto es muteni kell?


Ti nagy állatvédők, az emberek helyzetébe is belegondolhatnátok, már nem azért. Egyébként nem biztos, hogy amit ti helyesnek tartotok az állatokkal kapcsolatban, azzal valóban jót tesztek nekik.


Az utolso mondatot te is megfontolharnad. Mi amugy nem gondoljuk ezeket a dolgokat, hanem tudjuk. Ugyanis rengeteget tanultunk mar a kutya megvetele elott is, meg az utan is. Sokunknak nem egy kutyaja volt, plusz sok valaszolo aktivan segit menhelyen. Tehat van nemi tapasztalatunk.

2014. szept. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:

Chip 3500-5 ezer ft nem nagy összeg,hogy a kutya élete végéig megsem kell ismételni és ha elveszik,ellopják a kutyát könnyebben meglehet a gazdi,ha elviszik orvoshoz a kutyust.

Nem véletlen,hogy a menhelyen is egyből chipet olvasnak le és ha van benne akkor nem kell hetekig tengődnie a menhelyen,hanem vissza juthat gazdihoz.


Ruha pedig nem hülyeség,mert a kistestű kutyák igen is fáznak télen. Nekem két bichonom van,mindig hosszúra van hagyva a szőrük így ruhát nem adunk rájuk.Viszont tavaly úgy alakult,hogy kozmetikába csak október végén tudtam elvinni az egyiket,a kozmetikusnak elfelejtettem szólni,hogy a megszokott birkanyírás helyett kicsit több szőrt hagyjon a kutyán.Erre szegény kutya majd szét fagyott egy-egy séta alkalmával vettem neki egy egyszerű,kivül vízlepergetős belül bélelt ruhát.Nagyon jól érezte magát,nem remegett akár 1 órát is lehettünk lent,nem fázott. Szóval nem hülyeség a ruha. De persze az év minden napján felesleges.


Kozmetikába vivés nem értem miért lenne kínzás egy kutyának amikor szakszerűen megvan fürdetve,a fülét kitisztítják,szőrét jól kifésülik. Amelyik kutyának hosszú a szőre és a gazdi nem viszi kozmetikába,de otthon se fordít sok időt a szőr ápolásra,na az állatkínzás.Csomós szőr elég sok kellemetlenséget okozhat a kutyának!!!


Köröm/szőr festéssel én sem értek egyet.Viszont az sem kínzás,mert ezek a festékek nem károsak! Csak hülyén néz ki csóró kutya,de ettől ő nem szenved.

2014. szept. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 id. Géber Péter ***** válasza:
Nyilván azért, mert büntetést akar fizetni! Ugyanis az állatorvos például a veszettség elleni oltáskor is köteles meggyőződni, hogy chipelve van-e a kutya (hacsak nem ismeri!) és köteles feljelenteni a tulajt, ha nincs!
2014. szept. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 A kérdező kommentje:

"Húha akkor én vagyok az egyetlen olyan gazdi aki a yorkijára soha nem adott ruhát se télen se nyáron és még csak nem is lett beteg tőle? 13 évig volt hű társam,de ruhát azt nem látott."


Én adtam, ahogy feljebb írtam, és most készül neki még másik kabátka. Nagyon reszket, amikor kiengedjük, és csúnyán köhög is, ha nincs rajta a pulóvere télen.

2014. szept. 15. 11:04
 30/48 Firestorm ***** válasza:
Az enyém szerencsére soha nem fázott,mert mozgattam igaz télen csak 30 perceket voltam a szabadba vele.
2014. szept. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!