Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám csak két napig...

A kutyám csak két napig hajlandó megenni a tápot, utána 3 napig is böjtöl, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Prémium táppal etetjük. Végre megtaláltuk azt a tápot, amitől nincs hasmenése, nem vakaródzik, nem rágja magát. Szép a szőre stb, stb.

Megkapja a napi adagját reggel és este, neki esik, úgy, mit aki sose evett, szinte tisztára nyalja a tálat kb két napig. A harmadik naptól nem hajlandó belőle enni. Pedig úgy csinálom, ahogy a nagykönyvben meg van írva: odaadom, várok 10 percig nem nyúl hozzá, elteszem. Este megkapja. Nem nyúl hozzá elteszem, másnap reggel megkapja....

Ez így megy három napig, utána eszik két napig megint, majd megint jön a három napos böjt.

Persze, amikor készítem a kaját nekünk, ott ül a lábaimnál, kunyizik, de nem adok neki semmit. Ilyenkor kikérezkedik az udvarra és bogarászik.

Tanácstalan vagyok. És minden fajta táppal ezt csinálja.

Még csak 7 hónapos, és sovány.


2014. szept. 17. 23:48
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Van amikor meg sem várom a tíz percet. Leteszem elé és azt mondom a tiéd. Ilyenkor beleszagol, elfordul és elmegy. Akkor fogom a tálat és elteszem.
2014. szept. 17. 23:53
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem ertem miert veszed el töle?Add neki a napi adagot,es hagyd ott.Talan pont nem akar akkor enni amikor adod neki.
2014. szept. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Fáraszd le! Este 2-3 óra intenzív mozgás után tuti befalja a dupla adagot is.
2014. szept. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Kutya előtt nem hagyunk ételt!!! Ne beszélj már hülyeségeket 1-es!


Ha táppal szeretnél etetni, akkor mindenképp ki kell tartanod, jól csinálod. Bár én azonnal felvenném, ahogy nem eszi meg.

Ha nem feltétlenül, akkor ajánlom a BARF/PREY étrendet, talán szívesebben enné ill. hamarabb összekapná magát, persze ott is előjöhet ez a gond, szóval messze nem biztos, h megoldaná, csak egy alternatívaként mondom.

2014. szept. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen gondoltam már a Barfra, de egyenlőre tudom megvalósítani. Nincs tárolási lehetőségem több kg húsnak. Hetente meg nem tudok henteshez menni. ( nagy távolság és tömegközlekedés) ez úgy érné meg, ha legalább 2-3 hétre való húst be tudnék szerezni.

Akkor megpróbálom többet fárasztani, habár van egy mozgásszervi betegsége, és nem bír sokat egyszerre. 5 perc apportozás után kidől, akkor várunk 5-10 percet, míg összekapja magát és újra kezdjük.

2014. szept. 18. 00:29
 6/11 anonim ***** válasza:

Nincs valami szervi problémája amúgy?

Bár ennek ellentmond a kunyerálása az idő alatt, amikor nem eszik, de a fene tudja...


Nézz körül esetleg apróhirdetési oldalon, ki lehet fogni akár ingyen vagy pár ezer forintért is fagyasztót!

2014. szept. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi, ez jó ötlet. Mindenképpen ki fogom vizsgáltatni. Mert nagyon nem tetszik ez.
2014. szept. 18. 00:50
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt hasonló, próbáld ki, hogy egy nap csak egyszer adsz neki, vagy mindig reggel vagy mindig este.(nekünk állatorvos mondta)
2014. szept. 18. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Minden táppal ezt csinálta vagy csak ezzel az utolsóval?
2014. szept. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a napi egy adagot.Ha száraztáp,az a gyomorban megduzzad,lehet ez okoz nála egy kellemetlen teltségérzetet.
2014. szept. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!