Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Falun miért "divat" a kutya...

Falun miért "divat" a kutya kikötése?

Figyelt kérdés

Mióta leköltöztünk Pestről falura, 10-ből 8 helyen látom a kutyákat kikötve.

Tudom nem új dolog mégis furdal a kíváncsiság, hogy ez mégis mire jó?

nagyon szeretem az állatokat, a disznó sincs kikötve akkor a kutya miért????


sok helyen azt is látom hogy full kihalt talajon vergődik csóri kutya egy max (MAX!) 4-5 méteres láncon kitéve neki valami lábos szerűbe valamikori víz, ugat csóri, de senki nem figyel rá!! akkor meg minek tartják??



2014. szept. 24. 08:27
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

Mert a "szokás" nagy úr, mert így könnyebb, nem kell megnevelni a kutyát, mert ingyér' van elél vizen és konyhai moslékon is, mert így nem szökik.

Ha valaki éjszaka elengedi az sem szívjóságból van, hanem az esetleges betörők miatt, aztán rinyálnak, hogy elszökik folyton a kutya, elkapja a tyúkot, belemászik a veteménybe, ugrál. Ha beteg a kutya állatorvoshoz minek vinni, meg különben is nincs benne chip biztos megbüntetik, meg aztán odáig el is kell vinni azt a szerencsétlen állatot. Aztán még azon is pislognak, hogy "hasas" a kutya, de nem baj majd elintézik a szaporulatot.


Sajnos közelről ismerem a problémát. Tudod a sok "jó szívű" néni, bácsi szívbaj nélkül csap agyon bármilyen nem kívánt szaporulatot. Az ilyen embereket nem látogatják majd a gyerekeik, aztán berakják őket egy öregek otthonába........megérdemlik!


Nézd meg, hogy tartja valaki az állatait sok mindent elmond a jelleméről.

2014. szept. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 csabika1971 ***** válasza:
100%

#10. Rossz kutya nem létezik csak rossz gazda!

Nekem eddig két Rottweiler kutyám volt, mindegyik kiképezve. Úgy mentek át a 2 méteres deszka palánkon mint a szél. 1.5 Méter magas kerítésem mégsem mászták soha, hogy megszökjenek!

Rendesen lekel őket fárasztani, foglalkozni kell velük és szeretni őket.

Mert egy biztos, az unatkozó kutya megkeresi magának az elfoglaltságot.

A másik ha egy kutya meg akarja vagy meg is harapja a gazdáját már régen rossz. Olyan embernek csak képen szabadna látnia kutyát. Én a Rottweileremnek a nyílt sebébe kentem a szüksége krémet, nem lehetett neki kellemes, mert még nekem is fájt a látvány. Mégsem jutott eszébe, hogy viszonzásul megharapjon. Inkább olyanok voltak, hogy bármikor habozás nélkül az életüket adták volna értem a szükségben.

2014. szept. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 csabika1971 ***** válasza:
*szüksége - szükséges
2014. szept. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
55%
#12 10-es vagyok. Értem én amit mondasz, tudom is hogy így a helyes. De ez a helyzet a kutyánkkal a szüleimnél áll fenn. (Én csak hétvégén vagyok otthon, van amikor akkor se.)
2014. szept. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
55%
Azt azért had tegyem hozzá, hogy ha egy olyan házba próbálnál meg bemenni, ahol meg van kötve a kutya, és véletlenül elszabadulna, az első dolga lenne hogy rád támadjon. Persze VANNAK kivételek, és nem tudom hogy városban mi a helyzet, de a mi falunkban így van. A vad vagy szökős kutya van kikötve. A nagynénémék kutyája például nincs kikötve, és konkrétan egy félig kidőlt kerítés fogja vissza, (hozzátenném hogy nem tudom milyen fajta, de akkora mint egy medve). Ha az egyszer kijön onnan, biztos megölne. És igen, tudom, hogy ez nevelés és hozzáállás kérdése volt, de sok ember ezzel nem törődik. Itt most tény hogy többségében olyanok írnak akik kutyasuliba járatták a kutyájukat, vagy minden nap szánnak rá órákat, de a többség (főleg kisebb helyeken), még mindig nem ilyen.
2014. szept. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
69%

"A vad vagy szökős kutya van kikötve"


Ha vad, házat őriz, ha szökős ,azért szökik, mert nem érzi jól magát ott, ahol van.

Tehát még mindig kérdés maradt, hogy miért szükséges egyáltalán kutyát tartani láncon, ha az alapvető tulajdonságait valamiért korlátozni kell? Mire jó egy láncon tartott kutya?

2014. szept. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom, de kívánom az összesnek, hogy egyszer őket is kössék majd pár hónapra egy 2 méter hosszú láncra, hogy "jelezzenek".
2014. szept. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

Én se értem miért jó ha láncon van a kutya, de a kenelnek se látom értelmét. Hogyan gondolják az emberek hogy így meg tudja védeni a portát az eb?

Szerintem sok helyen azért van láncon , mert az a legócsóbb. Egy kenel felhúzása sokba van, vagy egy normális kerítés építése.

Amúgy én is falun lakok, de a kutyáink bent vannak velünk. Ezt mindenki tudja a faluban. Érdekes hogy hozzánk soha nem akartak betörni egyszer se, de ha próbálkozna is valaki, akkor a mentő vinné el.......

Ennek ellenére felhúztunk egy kenelt ( az udvar fele ) mert szeretnek kimenni napozni. Ha megunták jeleznek és visszaengedjük a lakásba őket. Én így érzem a lebiztonságosabban a lakást és a család is.

2014. szept. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
Mert tudatlanok, és nem ismerik a törvényeket. Azt hiszik, a kutyát elég kitenni a kertbe, egy láncra, és ennyi. De esetleg kérdez meg őket, és világosítsd fel őket, hátha megvilágosodnak.
2014. szept. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Egyszerűen nem is értik, hogy miért nem jó ez a kutyának...ezt szokták meg generációk óta :(

Ezért kell bemutatózni okos-képzett kutyákkal a legeldugottabb falvakban is :)

2014. szept. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!