Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Falun miért "divat" a kutya...

Falun miért "divat" a kutya kikötése?

Figyelt kérdés

Mióta leköltöztünk Pestről falura, 10-ből 8 helyen látom a kutyákat kikötve.

Tudom nem új dolog mégis furdal a kíváncsiság, hogy ez mégis mire jó?

nagyon szeretem az állatokat, a disznó sincs kikötve akkor a kutya miért????


sok helyen azt is látom hogy full kihalt talajon vergődik csóri kutya egy max (MAX!) 4-5 méteres láncon kitéve neki valami lábos szerűbe valamikori víz, ugat csóri, de senki nem figyel rá!! akkor meg minek tartják??



2014. szept. 24. 08:27
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
jézusom mennyien egyet értenek az én hozzáállásommal, köszönöm ... sajnos ez sem fog ezeken a "kedves gazdikon" változtatni. Arra a válaszra hogy azért van meg kötve mert szökik és hogy azért szökik mert nem érzi jól magát igazat adnék, de lássuk csak miért nem érzi jol magát? talán foglalkozni kellene vel...az enyém soha nem szökött ki pedig kicsi kutya simán kiférne a keritésen mert nagyok a lyukak, én mindennap játszom vele szeretgetem, mert tudom hogy szükség van rá és neki is rám. Jó ház örző hiába kicsi (francia bulldog) idegenek csak a keritést nézik már ugat és mérges (jelez) oké nem gyilkoló tipus de nagyon jol jelez. soha nem szökik ki mert itt jol érzi magát.
2014. szept. 25. 08:10
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam azt, hogy mert nem érzi jól magát.

Ezt egy menhelyi gondozó mondta nekem, amikor egy év után meglátogatta a mentett kutyusainkat. Meséltem neki, hogy ezek a kutyák akkor sem mennek ki, ha nyitva a kapu, még tanítani sem kellett rá őket. Tavaly pl. hetekig tartott az új kerítés építése, és volt olyan nap, hogy egész nap nem volt fent kerítés, csak a lábazat volt és még felügyelet nélkül is ott lehetett hagyni őket. Persze azért éjszakára vissza volt drótozva a régi kerítés, de nem gondoltam, hogy ennyire simán fog menni az egész.

Amúgy az emberi hülyeséget az az eset is igazolja, amikor folyt kint a meló és nem volt fent kerítés, ment arra az utcán egy nő. Nem hogy ment volna szépen, hanem megállt és nekiállt visongatni, hogy kimennek a kutyák. Mondtuk, hogy nem mennek ki, de ő tovább csinálta a hisztit, hogy de kimennek. Mondtam neki, hogy nyugodtan menjen már tovább, mert a végén épp azért fognak kimenni, mert felhívja magára a figyelmüket, egyébként eszük ágában sincs kimenni. Nagyon sok esetben a hozzá nem értés miatt keletkeznek problémák. Nem csak az előbb említett gyalogosra gondolok, hanem nagyon sok eset van, amikor az ember butábban viselkedik, mint a kutya. Érthetetlen hadonászásba és hisztériába csapnak át, amivel a kutya nem tud mit kezdeni. Sok ember jár hozzánk a vállalkozásom miatt. Mindig mondom nekik, hogy ne hadonásszanak, de nyújtsák a karjukat feléjük, mert túl barátságosak és ugrálni fognak. De mintha a falnak beszélnék, az első reakció hogy úgy próbálja elutasítani, hogy felé nyúl, holott direkt kértem, hogy ne nyúljon felé. Ha le sem szarja a kutyát, csak határozottan bejön, a kutya is leszarja őt, mert látja, hogy nem foglalkozik vele az illető. No ilyenkor jön az, hogy miért nem zárják el a dögöt, meg miért nem kötik meg? Holott a kutyának semmi baja nincs, nem közveszélyes, egyszerűen csak annyira intelligens, hogy ha kommunikálnak vele, ő ezt észreveszi és viszonozni próbálja. Tehát továbbra is oda lyukadok ki, hogy az emberi butasággal van a probléma, mert hiába tartja magát az ember intelligensebbnek és felsőbbrendűnek, nem ért meg egy ilyen kis egyszerű állatot. Úgy értem az egyszerűt, hogy nincs túl sok bonyolult dolog, amit meg kéne érteni rajtuk, de képtelenek ezekre figyelni. Azt kéne még megértetni valahogy az emberekkel, hogy a kutya sosem hazudik. Ha csóválja a farkát, egészen biztos, hogy nem akar megtámadni, ha meg van kötve és ugat, nem akarhat túl sokat, csak egy kis friss vizet, vagy törődést. Ha megvan kötve, a minimális esély is elvan véve tőle, hogy megértesse mit szeretne. A megkötés valójában az emberi "üres" fej homokba dugását jeleni, bár nem értem miért kell egy üres fejet homokba dugni. :-) Amúgy az első héten lógott meg egyszer az egyik, egyszer a másik, de akkor még nem érezték talán stabilnak a helyüket. Lényeg, hogy mindegyik megbánta, nagyon örültek amikor visszataláltak és soha többet nem tették át a mancsukat a kapun túl. Bocs a hosszú sztoriért, a miértre próbáltam példákat írni.

2014. szept. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
17%
Én megértem a gyalogost , mert sokan félnek a kutyáktól. Bármikor rátámadhat a kutya mert védi a területét.Az utcán meg mindenkinek joga van hadonászni, nem kell alkalmazkodni egy szabálytalanul tartott állathoz közterületen. Az a biztos ha van kerítés. Ha meg kutyasétáltató van az utcán akkor meg összeverekednek a kutyák és kész a baj.
2014. szept. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha valamelyiket nagyon rövid láncon látod kikötve, szóljál az önkormányzatnál.
2014. szept. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

#22-esnek :) teljesen igazad van... az ember ma már csak divatból tart kutyát TISZTELET A KIVÉTELNEK!!!! akinek van kutyája vagy azért tartja JÓ RÉSZT mert kell egy kutya...milyen már a kertem kutya nélkül, és hát nehezebb dolga is van a betörönek ha van kutya...igen, 5 perccel nehezzebb dolga van,oda megy fejbe vágja a kikötött kutyát és heló! vagy megmérgezi egyik nap, másnap betör... akkor nem mindegy van e kutya EZÉRT vagy sem? a kutyát azért tartsa az ember, hogy magához szoktassa, legyen akár egy lelkitárs benne vagy esetenként mint nálam is egy családtag. Tudom vicces de nálunk ez ma még igy müködik. Sajnos egy kutya ma már csak darabra van a házaknál :(((


# 23-asnak

nincs igazad sajnos, mert a válaszoló teljesen tisztán leirta , hogy szolt a hölgynek menjen nyugodtan tovább söt még felügyelet alatt is állt a kutya hisz ott voltak vele, akkor mi a töknek hadonászik??? ha tovább megy nem veszi fel a kutya, de ha hadonászik meg sikongat azt lehet hogy a kutya támadásnak veszi.


#24-esnek. volt már rá példa sajnos de semmit nem tesz senki, azt mondják ez mindenki saját dolga :(((

2014. szept. 26. 07:13
 26/31 anonim ***** válasza:
13%
Ha támadásnak vesz egy kutya egy hadonászást akkor azt be kell zárni meg kell kötni!
2014. szept. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
ez nem igaz...attól függ milyen a hadonászás -.- egy állat felé SOHA nem volt szaba hirtelen nyulni, közeledni, mert megijed...soha nem tudhatod mit reagál megijedés alatt
2014. okt. 9. 09:04
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

Ez így van. Direkt azért fejtettem ki ennyire részletesen, hogy érthető legyen, a kutyáim nem veszélyesek. Inkább pontosan, hogy túl barátságosak és nagyon kommunikatívak, reagálnak az emberek mozdulatára, haverkodásnak veszik. A nő amúgy elég messze volt, az út másik oldalán ment, de mivel megállt és mutogatott felénk, a kutyák felfigyeltek rá, de akkor sem mennének ki. Sokszor amikor kinyitom a kaput, hogy kiálljak és épp akkor van valami ugatni való, akkor sem a nyitott kapun keresztül ugatják, hanem inkább a kerítéshez mennek és azon keresztül :-D logikus :-D

A területféltés igaz, de arra sem megoldás a megkötés.

Az ilyen kutya általában ténylegesen a területét őrzi, ha kimegy, az onnantól már nem az ő területe. Volt ilyen kutyánk, akitől tényleg nem jöhetett volna be senki csak úgy, de ha kitette a lábát, -mert ő azért néha kitette- onnantól ártalmatlan kezesbárány volt. Ezen kívül nem értem, hogy miért írta valaki, hogy ha a kutya ilyen támadós, meg kell kötni? Sokan tényleg direkt ezért tartanak kutyát. Ha meg van kötve, mit ér vele?

Ezeket hívják harapós kutyának, és ezért kell kiírni a kapura, hogy "vigyázz, a kutya harap". Ezt könnyen lehet kezelni, nem mászkálunk be idegen udvarba, ahol ilyen tábla van és nem dugdossuk be a kezünket. Ha ilyen kutyáink lennének, nyilván nem kezeltük volna ilyen bátran a kerítésépítést.

2014. okt. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
55%

22 nek.

Ne érts félre nem kötekedésből írok.

Te félsz valamilyen állattól? Pl pók béka sikló?

Csak mert aki hisztérikusan reagál egy szabadon tartott kutyára aki bármikor kimehet kerítés híján az egész biztos hogy retteg a kutyáktól. Biztos meg is van rá az oka. Te ezt nem tudhatod. Mint ahogy a hisztérika se tudhatja hogy a te kutyáid milyenek. :-)

2014. okt. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
40%
Joga van félni tőle. Viszont szabadon kerítés és felügyelet nélkül TILOS kutyát tartani és pont. Az nem indok hogy nem bánt! Egyik kutya sem bánt, aztán gondol egyet és szétszed egy két embert mert az elesik vagy síkit egyet és zsákmánynak tekinti. Aztán jön a :jaj eddig nem bántott senkit szöveg. Ezernyi ilyen eset van sajnos.
2014. okt. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!