Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elegem lett, hogy antiszociáli...

Elegem lett, hogy antiszociális a kutyám. Ezentúl csinálhatom ezt sétáltatásnál?

Figyelt kérdés

Nagyon domináns kutya. A kutyaiskolában is csak annyit lehetett elérni, hogy terepen rendesen mozgott. Azt is csak szöges nyakörvben!


Eddig mindig visszatartottam sétánál. De elegem lett a hőzöngésből. Ezentúl ha jön egy kutya csinálhatom azt, hogy lefektetem a földre és rálépek a póráz nyakörvhöz közeli végére, hogy ne tudjon egyszerűen felállni?


2014. szept. 24. 18:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem jó hír :/


Csepeli tükörsulinál sajna nem találtam terápiát, de egy kérdést megérhet:


[link]


Ill. őt tudom még ajánlani:


[link]

2014. szept. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

köszi!

a problémáskutya.hu-t kipróbálom!

2014. szept. 24. 19:01
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen :)
2014. szept. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Szilvi & Argos ***** válasza:

Csepelen két új suli, modernek

[link]

[link]


próbát megér

2014. szept. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Csepelen van a Dogmánia suli is! nem tudom, hogy konkrétan szocival foglalkoznak e, de nagyon jó kutyások. :) Csörögj rájuk, szerintem megtesznek amit tudnak.


A szöges nyakörv nekem nagyon durva, viszont a kannázás lehet, hogy beválna. Egy üres pet palackba beledobsz pár szem apróbb kavicsot, és visszazárod a kupakot.

Amikor kezdi játszani az agyát akkor oldalba csapod vele. Fontos lenne, hogy már rögtön az elején, a legkisebb jelnél tiltsd amikor más kutyával szemben fellép, pl. borzolja a szőrét, emeli a farkát, de nem csóvál, kihúzza magát és olyan mellényes (remélem érted), esetleg morog. Fájdalmat nem tudsz okozni, viszont nagy hangja van, és máris sikerült kizökkenteni. Vidd magaddal a sétákra és használd következetesen. :)

2014. szept. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

felvettem a kapcsolatot a problémáskutya.hu-s kiképzővel.


az a gond, hogy amikor elszakad nála a cérna nem ér semmit a petpalack, sem a fojtónyakörv, sem semmi más.

olyankor a beszédet, kiabálást sem hallja meg, annyira felszökik Benne az adrenalin.

2014. szept. 25. 09:07
 17/18 anonim ***** válasza:

a domináns ,neveletlen,erőszakos,félelmi reakciókkal teli, energiától duzzadó kutyához tökékletes a szöges,HA MEGFELELŐEN KÉPES VAGY KEZELNI. !!!! a kérdésfeltevés alapján nem igazán.

az ,hogy a kutya milyen trükköket ismer, az jelen esetben lényegtelen . minden kutyát meg akar támadni ?? egy komolyabb kutyasuli normálisabb kutyái közé beengedve a falka hamar megnevelné. sajnos ez kevés ,mivel te ettől még nem leszel képes kezelni.

túl sok energia ! ezzel kell foglalkozni. a fáradt kutya nem viselkedik ésszerűtlenül. nem támad, nem hőzöng. a fáradt kutyával már lehet dolgozni. már lehet kezelni,és már lehet tanítani.

2014. szept. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Az Akela Kutyaiskola csinál háznál képzést, szerintem érdemes igénybe venned, ha engedik az anyagi körülményeid, hívd fel őket telefonon, beszéld meg velük a problémádat, hogy első körben mit tudnak ajánlani. Ha nem állsz úgy anyagilag, szerintem akkor is beszélj velük telefonon, megértőek és segítőkészek. Egy próbát megér.
2014. okt. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!