Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Póráz nélkül sétáltatók; ti a...

Póráz nélkül sétáltatók; ti a kutyátokat csak úgy póráz nélkül sétáltatjátok vagy erről szereztetek be papírt?

Figyelt kérdés

A kutyám nagyon szófogadó, senkit sem bánt, emellett megcsinálja amit kérek és könnyen behívható.

Saját magától lett póráz nélkül sétáltatható, nem neveltem belé semmit és a behívást se neveltem belé az is magától jött. Egyedül nevelem amúgy.


A kérdésem; nagyon energetikus és jobban élvezi, ha nem kell a póráz végén hullámzania. Persze végig jön mellettem de mégis jobban élvezi, hogy a póráztól kicsit messzebb elmehet. Más kutyákhoz odamegy (lévén a kutyák ezt szokták), nagyon játékos, mindegyikkel játszana, tehát nem azért megy oda, hogy szétmarcangolja őket. 9 kilós, palotapincsi-foxi keverék.


Mi még csak most hagytuk el a pórázt és az a kérdés ötlött a fejembe;

- tényleg kell arról papír, hogy a kutyád póráz nélkü sétáltatható? (hallottam ilyenről.)

- Azon papír hol szerezhető be?


Mondjuk majd utcán sokszor megkapom majd a magamét a kutyautálóktól akik mellett 5 méterre szalad el a kutyám, de akkor is úgy adják elő, mintha rájuk ugrott volna és közveszélyes lenne és szétharapta volna a fejüket... Na mindegy, ez már nem a kérdésemhez tartozik. :)



2014. szept. 29. 22:02
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

kétszer leírtam, de akkor még egyszer;


Más kutyákhoz odamegy = nem fél más kutyáktól, eljátszik velük, tehát odamegy és nem bántja őket. Én ettől még kérek engedélyt. Ha nem kapom meg, tovább megyek, ha megkapom, odamegyek, ha a gazdi alapból húzza a kutyáját el, akkor meg se kérdezem.


Volt hogy tölcséres volt a kutyám, sétáltattam, a póráz nélküli kutyák meg odatódultak, de erről írtam feljebb.


Amúgy, akik nem írták meg; milyen kutyótok van? :) És mennyi idős?

2014. szept. 30. 00:28
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Pit (mix), husky (mix), keverék kutyáim vannak. Az esetek nagy részében póráz nélkül sétálunk. Idegen emberekkel, kutyákkal közömbösek, kivéve a pitet, akit 10-ből kb. 3-szor nem sikerül időben leállítani, mikor kinéz magának egy kutyát (játszani/ ismerkedni megy), de rajta vagyunk az ügyön. Szerintem alap dolog, hogy ne rohangáljon oda se kutyához se emberhez, ha már egyszer póráz nélkül van.
2014. szept. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Szilvi & Argos ***** válasza:

Képzeljétek, az 5. kerületben kaptam szórólapot a szavazás kapcsán. Az egyik jelölt pórázmentesítő vizsgát ígért :O ez csak azért ciki, mert előbb kormányrendeletet kéne módosítani, hogy ezt engedélyezze :P

A tükrösök kezdeményezése a városi vizsgára most elég csendes...:(

2014. okt. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!