Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya futár szolgállatot...

Kutya futár szolgállatot szeretnék nyitni. Mindenem megvan hozzá ( nagy autó. ) Sokat utazok külföldre. Csak attól félek, hogy ha pl. viszek ki egyszerre 5-10 kutyát, hogy szaporító vagyok? Megbüntethetnek?

Figyelt kérdés
Szóval rengeteget utazok külföldre és úgy gondoltam, hogy vállalnám TK-s kiskutyák kiszállítását az új gazdinak. Természeten a tenyésztő már ellása őket útlevéllel, chippel és oltással. De félek, hogy azt hinnék, hogy szaporított kiskutyákat viszek ki. Ha vannak papírok, megfelelő ketrec. Akkor nem büntetnek meg? Van esetleg erről valami szabályzat, hogy milyen feltételek mellett vihetem ki mint állat futár?
2014. okt. 1. 08:28
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
azért ez nem olyan egyszerű. Vagy csak egy bizonyos országba szállitanál, akkor könnyebb dolgod van, de kell vállalkozói, engedélyek, azt hiszem 5 kutya feletti szállitásnál valamiféle vizsga is kell, megfelelő szellőzőrendszer, szabvány boxok. Aki itthon ezzel foglalkoznak, ők tisztában vannak a beutaztatási szabályokkal a reptéri ügyintézésekkel stb.
2014. okt. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!