Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első (panelban tartott)...

Első (panelban tartott) kutyának milyen fajtát javasoltok?

Figyelt kérdés

Illetve összesen ez legalább a tizenegyedik kutyám (persze összesen nem annyi van), de most költöztünk, és lakásban még sosem tartottam. Mindent elolvastam, tudom, mire számítsak, de nincs tapasztalatom, mert minden kutyánk az udvaron "lakott" és az istállóban éjszakázott. Nem kellett séta sem nekik, akkora területük van, elvannak maguknak, ha mozogni akarnak (persze ez nem jelenti azt, labdázás, játék rengeteg volt és van)).

Mindenképpen kistestű kutya kéne, de olyan is, aki türelmes kezdő, ügyetlen gazdikkal. :)



2014. okt. 8. 16:34
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

Kilences, köszönöm! Mi is egy ilyen kutyusban gondolkozunk, csak gondoltam, megkérdezem. :)

Válaszom a nyolcasnak ment.

2014. okt. 8. 17:07
 12/33 anonim ***** válasza:
65%
Nekünk lakásban az első kutyusnak a westiet választottuk, és nem bántuk meg, igazi kis energiabombák és hatalmas bohócok.
2014. okt. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
Más lesz lakásban kutyát tartani, nagyon más! Ha ezt magadban elfogadtad és tisztáztad, és nyitott vagy arra, hogy ezzel egy kicsit változni fog a napi rutinod, akkor nyugodtan vágj bele:) Csak tőled függ, hogy milyen fajta lesz a "javasolt", mert majdnem mindegyik szívesen elvan lakásban. A kérdés az, hogy hogyan tudod elképzelni mondjuk egy napodat, mennyi aktív kutyázással, mennyi játékkal, mennyi tanítással, szőrápolással. Aztán megnézed, hogy ez milyen típusú kutya igényeit elégítené ki. Ha például szívesen foglalkozol a szőrével, felengednéd magad mellé a fotelba, de mondjuk nem szeretnél kilométereket sétálni minden nap, akkor egy kistestű, hosszúszőrű, mondjuk máltai selyem (csak példa!) a tökéletes. Ha nem szívesen bajlódsz szőr-és bőrápolással, viszont túrázós vagy, és tolerálod egy kiváncsi, izgágább, foglalkozásra éhes kutya pörgősségét, akkor mondjuk egy vizsla érezné magát jól nálad. Szóval minden attól függ, hogy te milyen típusú foglalkozásra lennél nyitott.
2014. okt. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm, zöld kéz ment! :)

Napközben ugye én sem vagyok itthon (reggel 7-15 kb.), de reggel vinném sétálni, amint hazaérek és persze este. Ha kicsit pörgősebb kutyus, akkor beteszek még egy sétát. :)

Imádok mozogni, de való igaz, a bundával vannak gondjaim, egész napos szőrgondozási vágyaimat pont eléggé kiélem az alaszkai malamutomon. :) Egyszóval rövidebb szőrűt keresek, vagy legalábbis olyat, amivel nem kell annyit foglalkozni.

A lakás elég nagy, legrosszabb esetben, ha bármi gond adódik, bent is tudok neki úgy labdát dobálni, hogy futkosson.

Felkészültem lelkileg mindenre (takarítani fogok utána, kevesebb kutya nélküli szabadidő, stb.), már csak gyakorlatban kéne bevetni. :)

2014. okt. 8. 17:14
 15/33 anonim ***** válasza:
94%

Így már világosabb a kép. Az nem érthető, hogy ha megint költöztök akkor mi lesz az új kutyussal? Ott hagyjátok a következő lakóknak.

Én elhiszem hogy te jól bánnál a kutyussal, de mostmár látom hogy itt inkább a szüleid a hunyók. Nekik nem kéne kutyát tartaniuk! Te meg majd ráérsz ha már nem velük laksz.

2014. okt. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

Hát, nos tulajdonképpen egész pontosan EGYIK szülőm a hibás, apa. Anyát legalább annyira megviselte, mint engem.

Igazából mivel ez egy pici kutya lenne, és az utazáshoz is szoktatni akarjuk majd (hétvégi házunkhoz levisszük majd, ha megyünk, ott kicsit ismerkedhet többi kutyussal is), őt tudnánk hurcolászni. Ha apa MÁR MEGINT költözni akarna, ezt a kutyát tudnánk vinni, azt hiszem.

Van egyébként egy pici utcakeverékünk, de ő öt percet sem bír ki autóban, rosszul lesz. Ráadásul ő is 10 éves múlt, és csak néha engedtük be a házba bundaápolásra, fürdetésre stb., szobatisztának szobatiszta, de nem szobakutya. Egy olyan kutyát, aki nem ebbe született, nem szeretnék kínozni, különösen ha idős is.

2014. okt. 8. 17:21
 17/33 anonim ***** válasza:

Kérlek szépen vagy tudd 100%-osra hogy apád nem fogja ezt a kutyát is kihajítani. Mert ez az "azt hiszem" gyakorlatilag azt jelenti hogy apuci utálja azokat a rohadt dögöket és semmi kedve még egyet etetni.

Amíg velük laksz, addig mondj le róla. Majd ha felnőtt leszel és külön élsz, és senki sem rendelkezhet a TE kutyád sorsa felett, akkor vegyél kutyát. Amíg ilyen kétesek a helyzetek, addig ne.

2014. okt. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Nem utálja őket, szó sincs róla! A bizonytalanságom nem kifejezetten erre irányult... Csak semmit nem akarok elkiabálni. Megszoktam, hogy ha valamiben biztos vagyok, akkor az biztos, hogy nem úgy lesz.
2014. okt. 8. 17:29
 19/33 anonim ***** válasza:
95%

Tapasztalatból mondom, hogy szinte minden kutyából lehet "szobakutyát" nevelni, csak akarni kell. A kutyának nem nagy kert kell, hanem GAZDA.

Mindig öreg, befogadott kutyáim voltak (itt most megcáfolom, azt hogy nem jó gazdi, aki fiatal korára sok kutyát "fogyaszt", mert sajnos így én is 30 éves koromra elég sok kutyán vagyok túl), és az olyan kutyáim akik tizen évet éltek le tanyán annyira jól érezték magukat lakásban, hogy még nyaralások alatt sem mentek nélkülem ki a kertbe, mindig ott voltak, ahol én.

Tehát, ha akarnád nyugodtan vihetnéd valamelyik kutyádat. Ha viszont apukádtól függsz, én elgondolkodnék a kutya vásárláson. Mert lehet az utcára nem kerül majd a kutya, de nem gondolom, hogy egy bichonnak egy tanya lenne a legideálisabb, ha apukád úgy dönt mennie kell.

2014. okt. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

Apa nem döntene úgy. Ha nagyon elege lenne belőle is csak valamelyik házunkhoz küldené, ott pedig nagyon jó dolga lenne, csak hát én maradnék kutya nélkül.

Viszont a megkötés, hogy kicsi legyen, én hiába magyarázom neki, hogy rendszeres mozgatással Lord (a malamutom) is remekül ellenne lakásban, ha megszokja.

2014. okt. 8. 18:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!