Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első (panelban tartott)...

Első (panelban tartott) kutyának milyen fajtát javasoltok?

Figyelt kérdés

Illetve összesen ez legalább a tizenegyedik kutyám (persze összesen nem annyi van), de most költöztünk, és lakásban még sosem tartottam. Mindent elolvastam, tudom, mire számítsak, de nincs tapasztalatom, mert minden kutyánk az udvaron "lakott" és az istállóban éjszakázott. Nem kellett séta sem nekik, akkora területük van, elvannak maguknak, ha mozogni akarnak (persze ez nem jelenti azt, labdázás, játék rengeteg volt és van)).

Mindenképpen kistestű kutya kéne, de olyan is, aki türelmes kezdő, ügyetlen gazdikkal. :)



2014. okt. 8. 16:34
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem elfogultságból, de nálatok pont egy társasági kutya érezné jól magát. Ha tényleg nem fenyegeti az, hogy valamelyik szülőd ki akarja dobni, akkor ők azok, akik ha költözésre is kerül sor, simulékonyabban bírják a környezetváltozást, egyetlen nagy kérésük, hogy bármi történjen, a gazdi ott legyen stabil pontnak. Mi rengeteget költöztünk, 1-2 napig helykeresés volt nála, de aztán szépen feltalálta mindenhol magát, és kialakította a kedvenc helyeit, ugyanúgy bent a lakásban, mint kint, sétaútvonalaknál, "kötelező" szagolnivalóknál. Ha albérlet is bejátszik, akkor főleg ajánlom őket, mert jobb szívvel engednek egy ilyen kutyát a tulajok a lakásukba (előítélet, de ez van... más kutya se feltétlen rongál többet, de ez így van az emberek fejében...). Szóval, csúnya kifejezéssel "hordozhatók", alkalmazkodók, és ha te ott vagy nekik mint stabil pont, akkor mindenbe beleszoknak. Ami még fontos szempont: senki se tudhatja előre, milyen nem várt élethelyzet-változáson fog átmenni. Lehet, hogy többet kell majd tanulnod, vagy messzebbre kell bejárnod, vagy dolgoznod kell, mostanában nagyon gyorsan váratlan helyzetekben találhatja magát az ember. A kutya viszont ugyanolyan marad, ugyanolyan igényekkel! Úgyhogy - nem személyeskedés, félre ne érts! - Neked, akinek az eddigi élete is elég mozgalmas, és változásokkal teli volt, inkább egy többet toleráló és alkalmazkodó kutyát lehetne ajánlani, olyat, akit akkor is el tudsz látni, ha hirtelen megszaporodnak a tennivalóid. A szőrápolást mondtad, mint nem szívesen vállalt dolgot, erre viszont van egy jó megoldás: ha jellem és igények szerint egy társasági kutya lenne a tökéletes, azt még mindig lehet nyírva is tartani! Egy vizslának viszont nem adhatsz inkább hosszú bundát, csak bírja ki kevesebb ugrabugrálással... :) Nyírt kutyával alig van baj, ha 2-3 havonta elviszed kozmetikushoz, akkor nagyon jól tisztántartható, kényelmes neki is, és nem kell babrálni vele annyit. Sőt, ha a malamutodhoz kell hasonlítani, ezeknek legtöbbször egyrétegű a bundájuk amit lényegesen könnyebb fésülni is, tisztántartani is, kibogozni belőle mindenféle bogáncsot vagy neadjisten kullancsot. Na, befejezem mert már nagyon kampányszagú az írásom, pedig esküszöm nem kampányolni akartam:)))
2014. okt. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
68%
Jesszus, most olvastam utolsó írásod: ha benne van a pakliban, hogy apád elküldi a lakásból, akkor visszavonok mindent!
2014. okt. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

Nem, eredeti tervek szerint semmi esély rá, ne aggódj! :) különben sem hagynám olyan könnyen.

A lényeg, hogy a legrosszabb esetben sem az utcán vagy menhelyen végezné.

Köszönöm a hosszú választ! :)

2014. okt. 8. 18:22
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

Bichon, mopsz, kínai kopasz kutya, törpe uszkár, csivi - ezek azok a fajták, amelyek szerintem nagyon jó kutyák kezdőknek, lakásba (mopsz viszonylag sok szőrt hullat).


Arra figyelj, hogy ezeknek a kutyáknak az ára kb 100.000, az ennél jóval olcsóbbakkal valószínűleg sok bajotok lenne.

2014. okt. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen tudom az árát, pont tegnap beszéltünk egy Bichon Havanese tenyésztővel. :)
2014. okt. 9. 07:36
 26/33 anonim válasza:
szerintem akkor ne tacskót mert az még a szúnyogot is leugatja a falról. javasolni tudom a bigl-t
2014. okt. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
kis yorkshire
2014. okt. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
semmilyen.
2014. okt. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
0%
Ne haragudj, de kutya oda való, ahol a többi is van: TANYÁN, SZABADBAN. Panelben kínzás, bármit csinálsz vele. :(
2014. nov. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

Dehogy kínzás, utolsó! A kutyának ott jó, ahol gazdi van. :)

A kiskutyám teljesen gondtalan, boldog kutya, kicsit sem néz ki úgy, mint aki szenved.

2014. nov. 4. 21:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!