Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyádnak a gazdija fontosab...

A kutyádnak a gazdija fontosabb vagy a kertje, ahol kint lehet? Tényleg elhiszitek, hogy egy másik gazdi és másik kert a megoldás vészhelyzetben?

Figyelt kérdés
2010. jan. 23. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Nem!!!Persze jó a kutyának,ha van kert,ahol kedvére rohangálhat,de az nem helyettesíti a gazdit!Mivel a kutya nagyon gazdi centrikus,így neki ott a legjobb,ahol a gazdija van.Ha épp egy panelház 10. emeletén,akkor ott.A kutya könnyen alkalmazkodik a környezethez,ha mellette van a gazdija!
2010. jan. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

Gondolom itt a "családi okok/személyes okok/költözés miatt gazdát keres sokéves kutyám" című hirdetésekre gondoltál. Egyszerűen undorító, hogy az emberek mire nem képesek. Gondolom ha kisebb lakásba kell majd költözniük, akkor az egy-két éves gyerekét hirdeti majd meg, vasalódeszkáért, kenyérsütőért cserébe...


Szomorú, hogy sokan elfelejtik, a kutya egy életre szóló öröm, élmény és kötelesség!

2010. jan. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Én csak azt nem értem, hogy az emberek, mielőtt kutyát vesznek magukhoz, miért nem gondolják át az ilyen helyzeteket? A felelős állattartásnak ez is része lenne, az előre gondolkodás. Nem azt mondom, hogy előre lehet ezeket tudni, hanem azt, hogy bele kell gondolni, mi lesz, ha a helyzetem megváltozik, költöznöm kell, gyerekem születik, kirúgnak a munkahelyről stb... Szemét dolog egy kutyát úgy magukhoz venni, hogy ezzel előtte nem számolunk. Legyen szó költözésről, gyerekről, anyagi helyzet felborulásáról, bármiről. Gyereket sem úgy csinálnak az emberek, hogy csak a mára gondolnak (jobb esetben). Vagy ha a szülők munkahelye megszűnik, bedugják a gyereket az árvaházba, mert nem tudják eltartani a segélyből? Miért lenne más egy kutyával? Attól, mert ő nem beszél, vannak érzései. Nem tudnám ezt megtenni a kutyáimmal, inkább éhen pusztulok, inkább nem kell a csábítóbb állásajánlat (lehet, onnan két hónap után kirúgnak vagy felszámolják a céget). Aki meg kertesből bérházba megy és ezért lemond, hát annak fogalma sincs a kutyákról. Gondolom ezek azok az emberek, akik szerint a kutyának az udvaron a helye és a lakásban semmi keresnivalója...
2010. jan. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor mindig azok a hajléktalanok jutnak az eszembe, akiknek van egy kutyájuk, és a kutya tényleg imádja őket... ismerek pár ilyen embert. Fene tudja hol lakik, mert a menhelyre nem engedik be őket kutyával, így inkább kint csöveznek... a kutyán nincs póráz, nincs kikötve, mégsem hagyja ott a gazdáját, hanem egész nap ül vele egy aluljáróban. nem mondom, hogy jó sorsa van, de az tény, hogy ebből is látszik, hogy a kutya a gazdájához kötődik, nem a szuper környezethez...
2010. jan. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%
hát azt hiszem a gazdija, mert kertünk nincs:))) én nem tudnám lepasszolni, megszakadna a szivem!
2010. jan. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyáimnak a mindene vagyok.
2010. jan. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
76%
Na jól elküldte xD Szóval imádnak engem, DE a kertben laknak, és van kenneljük is! Szó nélkül elvannak kint ha épp nem tudok velük lenni de ez nem jelenti azt hogy a kert fontosabb lenne nekik! Ha panelba költöznék akkor is vinnék őket magammal, még akkor is ha 3 kutya érdekesen fér el egy kisebb lakásban! Még egy macskáról sem hiszem hogy a kert fontosabb neki, csak ő nincs annyi emberhez szoktatva mint egy kutya! Hiába kintiek a kutryáim és kinti-benti a macskám, sosem válnék meg tőlük! És nem csak azért mert más emberekkel nem barátságosak, hanem mert ők a mindeneim. Mennék kutyástul-macskástul.
2010. jan. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!