Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez is állatkínzás?

Ez is állatkínzás?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm , van három kutyájuk. Mindet rendesen ellátják, szoktak velük sétálni is.

Az egyik viszont nagyon idős. Aszem 11 éves. Ami viszont szerintem nem helyes, hogy még mindig dolgoznak vele. A párja is dolgozik. Nagyon sajnálom azt az öreg kutyát mert látszik rajta hogy elfáradt. Amúgy semmi baja, jól táplált, csillog a szőre. De nem kéne már nyugdijazni szegényt?


2014. okt. 13. 14:21
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
0%
Dolgozik a kutya, mit csinal, kertet szant?:DD
2014. okt. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
A gazdái őrködnek a kutyákkal.
2014. okt. 13. 14:24
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne az?! Egy öreg kutyát nem vetnek ki a láncra, csak azért mert öreg. 100 meg 100 gazdát láttam, aki azért meg a kutyája öreg, vett egy másikat és le se sz*rja a régit. Szerintem jó teszi, hogy ugyanúgy tesz-vesz az öreggel mint a kicsikkel.

Amúgy mivel dolgoztatja?

2014. okt. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Már írtam hogy őrködnek velük
2014. okt. 13. 14:42
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Akkor én se vigyem a kutyámat vadászni, mert öreg? Tény, hogy hamarabb fárad, de attól még nem állatkínzás. Az én kutyámnak az lenne a kínzás ha itthon kéne maradnia.
2014. okt. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Amúgy egyik sincsen láncon , minden állatuk bent van. De a munkahelyen nem hiszem hogy aludni viszik be a kutyákat. Járőröznek egész éjjel. Reggelent szoktam látni amikor az öreggel jönnek haza, hogy a kutya vánszorog a gazda után, pár méterrel lemaradva.
2014. okt. 13. 14:46
 7/30 anonim ***** válasza:
De mit takar az őrködés? Ki van rakva a tanyára és ha jön valaki, megfogja? Vagy járőröznek vele? Amíg a kutya egészséges, addig nyugodtan lehet, ha annyira utálna dolgozni, akkor nem lehetne rávenni. Persze, hogy elfárad, ha dolgozik, te is elfáradsz.
2014. okt. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Most láttam, hogy járőröznek, semmi baj nincs azzal, amíg a kutya egészséges.
2014. okt. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 sippara ***** válasza:
92%
Egy 11 éves munkakutya még koránt sem annyira öreg, ha a gazdái értenek hozzá, nyilván a korának, kondíciójának megfelelő mértékben használják munkában, azzal pedig nincs semmi baj.
2014. okt. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen munkát végző kutya inkább idegileg fárad el a munkanapja végére. A másik pedig, hogy amelyik kutya dolgozott egész életében, annak a halála lenne, ha többet nem mehetne.
2014. okt. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!