Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez is állatkínzás?

Ez is állatkínzás?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm , van három kutyájuk. Mindet rendesen ellátják, szoktak velük sétálni is.

Az egyik viszont nagyon idős. Aszem 11 éves. Ami viszont szerintem nem helyes, hogy még mindig dolgoznak vele. A párja is dolgozik. Nagyon sajnálom azt az öreg kutyát mert látszik rajta hogy elfáradt. Amúgy semmi baja, jól táplált, csillog a szőre. De nem kéne már nyugdijazni szegényt?


2014. okt. 13. 14:21
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Ha egy kutyát, akit egész életében keményen dolgoztatnak csak úgy leraknak, az okoz komoly gondokat! Sajnos láttam már olyat, hogy idős a kutya, a gazdi már nem dolgozott vele és rá pár hónappal elő is jöttek a különböző betegségek, mint epilepszia, vese, máj, szív gondok, immunrendszeri problémák, stb. Mert az ilyen kutyáknak az hatalmas stressz, ha egyszer csak ennyire felborul az életük.
2014. okt. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak igaza van. Nálunk is volt hasonló eset, bár nem munkakutya volt. A nagyszüleimnek volt egy szamojéd spiccük. Sajnos séta közben mindig telement toklásszal a bundája, hiába néztük át, nem mindig lehetett látni, ezért volt, hogy ki kellett műteni a bőre alól. Sajnos idős korában már altatni nem lehetett, ezért azt javasolták, hogy a nyáron ne vigyük sétálni. Viszont amiatt, hogy hirtelen abbahagytuk, annyira leromlott az állapota, hogy őszre már nem volt olyan állapotban, hogy sétáltatni lehessen. Télen el is pusztult.
2014. okt. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
Nekem az idősebb kutyám 15 éves (német juhász) A mai napig kirándul, úszik, sulizik. És élvezi. Figyelembe veszem, hogy mit bír, nem erőszakolok rá semmit, ha nincs kedve már dolgozni a pályán kiállok vele és csak a kicsi (5 éves) dolgozik tovább. Kirándulásoknál a napi 15 km hegymenet még simán belefér neki, max másnap többet pihen. Sokkal nagyobb kínzás lenne neki, ha itthon hagynám. Egy munkakutyának ez az élet, nem bírja a tétlenséget.
2014. okt. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
Itt most milyen fajtáról van szó?
2014. okt. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

Ez egy kb. 50 kg kutya lehet. A corsohoz hasonló, rövid szőrű nagy testű kutya. Néha sántít a mellső lábára.

Nem házat őriznek velük hanem telepet. Vagyonőrök a gazdái. De aszem talán valamelyik Egyetemre viszik őket. Ezek őrző védő kutyák.

Már csak azért fura ez nekem, mert a rendőrségen is nyugdíjazzák a kutyákat 7- évesen.

Igaz ha ez az öreg kutya nem dolgozna már akkor ugyanott maradna ahol eddig élt. A családdal akit ismer. Ugyanis a házőrző keverék kutyájukat is szoktam látni amikor sétálni viszik. Tehát nem értem miért kell egy ilyen öreg kutyát dolgoztatni?

2014. okt. 13. 22:30
 16/30 anonim ***** válasza:
46%
Le lett irva az ok. Nem megy az olvasas?
2014. okt. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
De szerintem nyugodtan oda lehet menni hozzajuk es megkerdezni, ha nekunk nem hiszel.
2014. okt. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

16. Nekem megy az olvasás! És neked? Vagy esetleg értelmezni nem tudsz?


Mint feljebb írtam semmi nem változna a számára max annyi hogy nem fáradna el!

Ugyan abban a környezetben van akkor is amikor csak az egyik kutya megy dolgozni. Akkor amikor pihen egy vagy két napot , a család többi tagja kiviszi sétálni. De sokkal aktívabb akkor. Tehát látszik rajta hogy nem hulla fáradt.

Ezt sikerült értelmezni?

2014. okt. 14. 03:18
 19/30 anonim ***** válasza:

"Ha egy kutyát, akit egész életében keményen dolgoztatnak csak úgy leraknak, az okoz komoly gondokat! Sajnos láttam már olyat, hogy idős a kutya, a gazdi már nem dolgozott vele és rá pár hónappal elő is jöttek a különböző betegségek"


Pont az a baj, hogy nem dolgozna! Egy szemelyes pelda: a nagypapam nagyon aktiv eletet elt vilageleteben. Ennek koszonheto, hogy sulyos Alzheimer korral is sokaig viszonylag tunetmentes tudott maradni. Ha inkabb pihent volna, evekkel korabban meghalt volna. A kutyanak sem tesz jot, ha hirtelen tetlensegre karhoztatjak. Pont akkor jonnenek elo a kulonbozo gondok, ha "jaj szegeny, mar oreg, hagyjuk pihenni" felkialtassal megfosztanak a munkajatol. Ha meg munka kozben elfarad, ott van mellette a fiatalabb.

2014. okt. 14. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Szoval nem a kornyezetvaltozas okozza a gondokat, hanem a munka hianya.
2014. okt. 14. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!