Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nincs szüksége valakinek egy...

Nincs szüksége valakinek egy gyönyörű bichhon havanese kutyára? Nagy gondban vagyok kitől kaphatok segítséget?

Figyelt kérdés
A nagy gondom az, hogy Van két kiskutyánk.1.5 évesek.Az egyiktől mindenképpen meg kell válnunk, mert amióta az egyik beteg lett, azóta a másik nem viseli el a szegény beteget, és emiatt mindig csépeli, morog rá, nekimegy, egyszerűen a két kutya nem tartható együtt.Igazából a beteget(epilepsziás)amiannyit jelent, hogy minden nap egy gyógyszert be kell adni, hogy megelőzzük ezzel a rohamot, szóval őt akartuk megtartani,de ki is próbáltuk, hogy nekiadtuk az egészségest anyáméknak, de a beteg" kutyus hiányolta a másikat, mert hát mi is dolgozunk, és unatkozott, megszokta, hogy van valaki mellette.Szép példány, és szobatiszta, nem ivartalanított, de a betegség miatt nem is lehet szaporítani, vagyis nem ajánlott.(öröklődés miatt)A lényeg, hogy jobban szeretjük a beteg kutyust, de viszont a lakásba nem engedhetjük be, mert van egy kisgyermekünk(óvódáskorú)és a higiénia miatt, nem lehet beengedni őket a lakásba, csak egy 15 nm es helyük van bent.De amióta a másik kutya csépeli ezt a kutyust, azóta állandóan be akar jönni hozzánk a lakásba.De ha az egyiket beengedem, akkor a másiknak is be kellne jönnie, ebből probléma lenne.Ezért ott tartok,hogy az egyik kutyának mennie kell, mert jön a tél, most még ki van csukva az egészséges, faházában alszik a teraszon, de jön a tél, és együtt nem tarthatóak.Amúgy nincs vele sok gond, azzal amelyiket el akarnánk ajándékozni, hát maximum a kutyakozmetikus költségek.Meg 2-3 havonta kell neki gyógyszer, mert beteg.De jól viseli, ha foglalkozva van vele, gyógyszer melett nem is jön elő a baja.Sokat simogatjuk, játszunk vele, nagyon ragaszkodó édes kutyus.Sajnos a másik kutya agresszívabb,idegbetegebb, morgós, rossz természetű, persze őt is szeretjük, de a másiknak az kellene , hogy állandóan testközelben legyen a gazdájával, mert imádja, ha melettünk lehet.sajnos dolgozunk, és ezért is volt jó, hogya két kutya együtt nem unatkozott.Állatorvossal is konzultáltam, azt mondja ez dominanciaharc kettejük között.De ez kibírhatatlan, hogy már külön is kell tartanunk, őket, mert veszélyes a morgós kutya a másikra.Szóval szeretném elajándékozni jó helyre, lehetőleg nyugdíjas gazdi lenne a legjobb, mert ő egész nap vele lehetne.Amúgy hálás, szófogadó kutya, igaz van hibája, imád enni, egy igazi haspók, nincs elhízva, de kicsit ducika.Fáj a szívem érte, de tarthatatlan állapot ez! Jön a tél,és megint össze kell csuknom őket egy helységbe,és állandóan verekednek.Ami érdekesség, hogy napközben csak akkor megy neki a másik kutyusnak, amikor ott vagyunk, az ablakból nézem sokszor őket, akkor meg el vannak békésen pihiznek együtt, meg sokszor szaladgálnakl játszanak.De amikor rájön a másikra a dili akkor kibírhatatlan, hogy állandóan csépeli a másikat.
2014. okt. 16. 01:12
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

A válasz ott van a kérdésedben: dominanciaharc. Ezt NEKED kell megoldani, mivel egyedül erre képtelen vagy, segítség kell. Kutyaiskola vagy házhoz járó kiképző, minél előbb.

Nem te vagy a falkavezér, ahogy előttem is írták, ilyenkor nevelés kell, és a kutya elajándékozása csak a legvégső esetben!

2014. okt. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Amiket csinál, arra mondom, hogy akrobata",talán idézőjelbe kellett volna tenni akkor értenéd utolsó.És nem szó szerint tolvaj" de ami megtetszik neki azt elcseni.Hát igen, én nem fegyelmeztem agyonra a kutyájaim, de viszont sosem ütöttem meg őket, hogy féljenek tőlem.Biztos valamit elrontotta,persze ezt én is érzem, de azért eddig működött a dolog, megvoltunk rendesen, amíg a morgós nem keseríttette meg az életünk a viselkedésével.Tudom, kutyaiskolába kellene már járnunk, nem ártana.
2014. okt. 16. 10:43
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Akkor te is tudod. Nem a kutya hibája, h ilyen. Az én kutyám magasabb az asztalnál, otthagyom fél napra a kolbászt, elmegyek itthonról, mire hazajövök, a kolbász ugyanúgy van az asztalon, nem cseni el. Pedig még akrobatáskodnia se kéne érte. NE-VE-LÉS kérdése az egész.
2014. okt. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
A facén a bichon fajtamentésen keresztül hírdesd meg a kutyát és ha valóban szereted,ivartalanítva add csak ki.A szaporítók leszarják,hogy átörökítheti a betegségét.Most a zöld zebrán keresztül lesznek akciós ivartalanítások,keress rá.
2014. okt. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Havanesem és egy Bichon Frise-m van.


Megdöbbenve olvastam amiket írtál.


Könnyen kezelhető kutyákat nem bírsz megnevelni ehhez tehetség kell,csak tudnám ha nem értesz a kutyákhoz minek kellett kettő?


Na az meg,hogy kint vannak tartva,vagy csak az egyik..ez számomra érthetetlen..


Ha kinti kutyát akartál akkor rengeteg fajta közül lehetett volna választani. A bichon abszolút benti kutya,egy a szőrük nem alkalmas kinti tartásra,kettő társasági kutyák!!!


A gyereknek meg semmi baja nem lesz!! Megedződik legalább az immunrendszere. Ha a kutyáitok rendszeresen oltva,féreghajtva vannak na meg a szőrük sincs elhanyagolva,akkor olyan bacit nem kaphat el a gyerek ami komoly lenne..Na meg gondolom,úgy is rendszeresen takarítasz...


Egyik unokatesóm is beteges volt nagyon,aztán amikor 4-5 éves volt,vettek egy yorkit. Amióta kutya a lakásban van a gyerek nem beteg!! Pedig ő sem mos kezet mindig,hiába van rászólva. Orvos szerint is megedződhetett az immunrendszere..



Nevelni kellett volna már őket kölyök koruk óta.

De érdekes,hogy amikor nálam a Havanese a fiatalabb dominancia harcot akart lerendezni az idősebbel.Én engedtem,hogy az idős ledominálja.Viszont hogy a fiatal tegye azt nem, tiltottam! Végül fél évig szigorúan mindent az idősebb csinált elsőnek,végig kellett néznie a fiatalnak ahogy eszik,ahogy vele foglalkozunk,ahogy az ajtón ki-be menetelnél is ő volt a legutolsó.Nem is volt próbléma. Pár nap alatt vissza vett a fiatal.

Utána sem volt gondunk és azóta sincs.

Fiatal 3, az idős 12 éves.


Nevelésen múlik minden!


Ha lenne pénzem,időm még egy kutyára akkor elhoznám tőled,de sajnos nem tudok egy 3. kutyát bevállalni..


Azt javaslom vidd el őket kutyasuliba!

2014. okt. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Arra már rájöttem, hogy a beteg" kutyánk sokkal kezelhetőbb, szelídebb,szerethetőbb, kezelhetőbb,okosabb, és 100 % ig megbízik bennem.Olyan lelkes,kis gombóc, nagyon sajnálnám valakinek odaadni.A másik viszont el van akár magában is egész nap, ő is igényli azért a napi szinten a törődést, de ő nincs állandóan a nyomomban ha kint vagyok náuk a helyükön, vagy éppen az udvart takarítom, vagy kint vagyunk agyerekkel.Úgy érzem a beteg" feltétel nélkül szeret minket.Viszont a másik, ő olyan önző módon ki akar sajátítani magának mindenkit,nem akar osztozni a törődésen, a szereteten.
2014. okt. 16. 18:21
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Éppen kamaszodik. Ez is probléma. Ennek semmi köze a betegséghez, mindössze annyi a gond, hogy nincs nevelve. Pedig most kéne igazán elkapni, mert baromi pofátlanok ebben a korban.
2014. okt. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim válasza:
100%
Szerintem ajándékozd el mindkét kutyát, jobban járnának egy olyan gazdival, aki tényleg foglalkozik is velük. A kutyával foglalkozás nem abban merül ki, hogy jaj de cuki megsimogatom meg eléteszem a kaját. Nevelni is kell őket, ugyanúgy ahogy a gyerekedet, bár ahogy elnézem az se igazán megy, érdekes más családok meg tudják oldani a lakásban a kutyát és a gyereknek sem lesz semmi baja... Sajnálom szegény kutyusokat, a felelős állattartás nem itt kezdődik, jó lenne, ha egy kicsit elgondolkodnál, a gyerekedtől sem szabadulsz meg, ha probléma van vele, nem?
2014. okt. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem kötődik annyira,mert vannak kutyák akik sokkal bújósabbak és vannak akik kevésbé.Ez egyedfüggő. Na meg érezheti rajtatok még ha nem is gondolnád,hogy nem annyira szereted,vagyis van benned egy kis tüske.A kutyák egyből megérzik ezt hidd. Anyum barátnője szokott jönni hozzánk,de az idősebbet nem annyira kedveli. Ő meg sose megy oda,nem alkalmatlankodik. A kutyák érzik ezt.

Na meg ahogy a leírtakból következik a beteg kutyussal többet törődtök.


Nem tudom,hogy írtad-e.De vinni kéne őket sétálni minden nap,alaposan lemozgatni főleg a "morgóssabbat"

A Dominancia harcot pedig tiltsad!!


Cesar Milan műsorát ajánlom!!

2014. okt. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
A falkarangsor helyreállítása,falkavezérség átvétele NEM azt jelenti,hogy ütni kell a kutyát!
2014. okt. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!