Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nincs szüksége valakinek egy...

Nincs szüksége valakinek egy gyönyörű bichhon havanese kutyára? Nagy gondban vagyok kitől kaphatok segítséget?

Figyelt kérdés
A nagy gondom az, hogy Van két kiskutyánk.1.5 évesek.Az egyiktől mindenképpen meg kell válnunk, mert amióta az egyik beteg lett, azóta a másik nem viseli el a szegény beteget, és emiatt mindig csépeli, morog rá, nekimegy, egyszerűen a két kutya nem tartható együtt.Igazából a beteget(epilepsziás)amiannyit jelent, hogy minden nap egy gyógyszert be kell adni, hogy megelőzzük ezzel a rohamot, szóval őt akartuk megtartani,de ki is próbáltuk, hogy nekiadtuk az egészségest anyáméknak, de a beteg" kutyus hiányolta a másikat, mert hát mi is dolgozunk, és unatkozott, megszokta, hogy van valaki mellette.Szép példány, és szobatiszta, nem ivartalanított, de a betegség miatt nem is lehet szaporítani, vagyis nem ajánlott.(öröklődés miatt)A lényeg, hogy jobban szeretjük a beteg kutyust, de viszont a lakásba nem engedhetjük be, mert van egy kisgyermekünk(óvódáskorú)és a higiénia miatt, nem lehet beengedni őket a lakásba, csak egy 15 nm es helyük van bent.De amióta a másik kutya csépeli ezt a kutyust, azóta állandóan be akar jönni hozzánk a lakásba.De ha az egyiket beengedem, akkor a másiknak is be kellne jönnie, ebből probléma lenne.Ezért ott tartok,hogy az egyik kutyának mennie kell, mert jön a tél, most még ki van csukva az egészséges, faházában alszik a teraszon, de jön a tél, és együtt nem tarthatóak.Amúgy nincs vele sok gond, azzal amelyiket el akarnánk ajándékozni, hát maximum a kutyakozmetikus költségek.Meg 2-3 havonta kell neki gyógyszer, mert beteg.De jól viseli, ha foglalkozva van vele, gyógyszer melett nem is jön elő a baja.Sokat simogatjuk, játszunk vele, nagyon ragaszkodó édes kutyus.Sajnos a másik kutya agresszívabb,idegbetegebb, morgós, rossz természetű, persze őt is szeretjük, de a másiknak az kellene , hogy állandóan testközelben legyen a gazdájával, mert imádja, ha melettünk lehet.sajnos dolgozunk, és ezért is volt jó, hogya két kutya együtt nem unatkozott.Állatorvossal is konzultáltam, azt mondja ez dominanciaharc kettejük között.De ez kibírhatatlan, hogy már külön is kell tartanunk, őket, mert veszélyes a morgós kutya a másikra.Szóval szeretném elajándékozni jó helyre, lehetőleg nyugdíjas gazdi lenne a legjobb, mert ő egész nap vele lehetne.Amúgy hálás, szófogadó kutya, igaz van hibája, imád enni, egy igazi haspók, nincs elhízva, de kicsit ducika.Fáj a szívem érte, de tarthatatlan állapot ez! Jön a tél,és megint össze kell csuknom őket egy helységbe,és állandóan verekednek.Ami érdekesség, hogy napközben csak akkor megy neki a másik kutyusnak, amikor ott vagyunk, az ablakból nézem sokszor őket, akkor meg el vannak békésen pihiznek együtt, meg sokszor szaladgálnakl játszanak.De amikor rájön a másikra a dili akkor kibírhatatlan, hogy állandóan csépeli a másikat.
2014. okt. 16. 01:12
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
A morgóska mindig öntörvényű volt, soha nem fogadott szót, egyben szófogadó csak, amikor sétálni visszük őket akkor ő szépen kocog mellettünk, arra megy amerre mondom neki.A másik kutyus az ezerrel húz az úton minket.
2014. okt. 16. 20:02
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez is azt bizonyítja,hogy ők a górék nálatok.Olyan nincs,hogy soha nem fogad szót,a másik meg húz.

Minden gond alapja az.hogy alattuk vagytok a rangsorban.Ha ezt megoldanátok,a többi probléma is rögtön megszűnne.

2014. okt. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Igazából már az mindent elárul rólad, hogy a gyerekednek KÖNYÖRÖGNI kell, hogy kezet mosson. Szerintem mindkét kutyát ajándékozd el, mert teljességgel alkalmatlan vagy az állattartásra... A nevelés nem azt jelenti, hogy valaki üti-vágja a kutyáit, és napi 24 órában ordibál velük. Ha neked erről csak ez ugrik be, nagyon tudlak sajnálni.
2014. okt. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Bocsika, a gyerek pár hónapja vette a fejébe nagyszülői(anyósom) nyomásra, hogy hülyeség kezet mosni, pedig az oviban is ezt tanítják, szóval eddig szépen mosott kezet, de mostanában nem akar, nem hinném, hogy az én hibám, hogy van egy anyósom,aki sosem mos kezet, még wc zés után sem, és ő telibeszéli a fejét a gyereknek, hogy anya finnyás, ne moss kezet, mert felesleges vízpazarlás.Én felnőtt vagyok, de ha hazajövök valahonnan, munkából bárhonnan egyből kezet mosok,meg wc után is, mindig azt tanították szüleim, kutyázhatsz kislányom, csak arcodba ne nyalasd, és moss kezet jól az állatok után.Ez általános higiénia úgy érzem, van akit nem tanítottak meg,nah a férjemnek is könyörögni kell, hogy ne csak az újja hegyét mossa, és használjon szappant, van aki utálja a vizet, meg a kézmosást, én nem erre tanítom a gyerekem.
2014. okt. 17. 11:36
 25/28 A kérdező kommentje:
válaszolók, kérlek ne legyetek már rosszindulatúak!
2014. okt. 17. 11:37
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

A rosszindulat valószínűleg abból fakad, hogy cseszel energiát belefektetni a kutyáidba, csak az érdekel, hogy hogyan passzold el valamelyiket, amúgy megoldható problémák miatt. Ha nem így lenne, nem lenne ennyire ingerük kötözködni.

Elmondtuk, hogy nem kéne lepasszolni egyiket sem, elmondtuk, hogy van megoldás, te meg csak azt szajkózod, hogy mennyire rosszak a kutyák. Hagyd abba, keress gazdát az egyiknek, ha akarsz, vagy neveld meg, ha akarod, de az általad nem megnevelt kutyákat szidni ne járj ide, mert nem toleráljuk.

2014. okt. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
2,5 éves a kisfiam,a bichonom 5, kölyök korában kaptam, tehát a kisfiam amióta megszületett, a kutyával lakik egy házban...Okosan megtanulta, hogy nem piszkáljuk a kutyust evés közben (holott tudom, hogy nem harapná meg!), nem emelgeti, okosan simogatja, dobálja neki a kutyajátékokat (a kutyámnak eszében sincs elvenni a gyerekem játékait) ő adja neki a jutifalatot, miután megfésültük (nem szereti a kutty, ha fésülöm, de okosan tűri, ezért kap jutifalatot utána)És képzeld, nem mosok neki minden alkalommal kezet, ha a kutyával érintkezik, meg én magam sem mosom meg a kezem, ha hozzáérek, mert egész nap moshatnám folyamatosan...Rendszeresen porszívózok stb... Senki semmilyen betegséget nem kapott még el tőle! Még anno, mikor terhesgondozásra jártam ,akkor is azt mondta a DOKI!!!, hogy a kutyától nem fogunk elkapni semmit, egy óvodás csoport gyerek sokkal "veszélyesebb" fertőzés szempontból! Ha meg nem a lakásban tartod a kutyát minek bichont vettél??? Ráadásul kettőt?!Szerintem ajándékozd el őket, miután ivartalanítattad, 2 perc alatt találsz nekik gazdit!
2014. okt. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem lennénk rossz indulatúak,ha látnák,hogy megpróbálsz vmit tenni az ügy érdekében.Nem,az hogy az egyiket elpasszolod nem megoldás.


Ha a beteg kutyus húz akkor bizony ő is feletettek áll. Sőt én azt se tartom kizártnak,hogy a beteg kutya a bajok forrása.Igazából látni kéne a kutyákat és akinek van tapasztalata egyből kiszúrná mi a bibi.

Lehet,hogy olyan testbeszédet mutat a beteg kutyus ami a másikat harcra hívja.Ezt ti nem látjátok már csak azt,hogy össze ugranak és hogy a morcos ugrik a betegre,pedig lehet a beteg generálta az egészet!!


Nálatok a sorrend: kutyák aztán ti!!


Most írok ide 3-adjára. És leírom még egyszer,hogy ha nem értetek a kutyákhoz minek kellett kettő és ha kintre kell kutya miért bichon? Házőrzésre teljesen alkalmatlanok,kinti tartásra teljesen alkalmatlanok..szóval nem értem..


Ha AKARSZ vmit tenni,akkor vidd el mindkettőt kutyasuliba és tartsd őket bent!

De ha ez nem,akkor jobb lesz a kutyáknak is és nektek is,hogy ha mind két eb másik gazdihoz kerül.

2014. okt. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!