Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kérnek sok, még nagy...

Miért kérnek sok, még nagy nevű kutyaiskolában is egysoros lánc fojtó nyakörvet? Miért nem használhatom a sima nyakörvet az egy-másfél méteres textil pórázzal?

Figyelt kérdés
Azt mondják, a csörgés miatt kell az egysoros lánc fojtó. Én hiszek abban, hogy nem kell csörgetni, amit - mármint a csörgő hangot - nem mellesleg rántással lehet elérni. Nem akarom a kutyám rángatni, hiszek abban, hogy e nélkül is lehet fegyelmezni. Ennek ellenére a legtöbb suliban ezt kérik. Azon végképp kiakadok, hogy olyan helyeken is ez van, ahol hangoztatják, hogy pozitív megerősítéses a képzés. Miért nem válogathatom meg én, hogy akarok-e fojtót tenni a kutyámra vagy sem? Miért akarják rám erőltetni a saját dogmáikat? Miért nem alternatívák között lehet választani és ha az adott kutyánál az nem működik, akkor ajánlanak mást helyette? Nektek mik a tapasztalataitok?
2010. jan. 24. 11:11
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
0%

A dog dancingot,meg az ilyen sportokat persze anélkül kell tanítani,de mást nem.


A bh vizsgán még lehet hogy átmész,de a többin nem.


Nekem is pici kutyám van (törpesnaci) és mégis fojtót használok.

2010. jan. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

És egyébként pl egy IPO vizsgán olyan követelmények is vannak,hogy szabályosan,ne görnyedve üljön a kutya,meg rengeteg ilyen kis apró dolgok,amit egy kutya csak akkor fog megcsinálni,ha muszáj.És ha olyan a bíró,akkor kifoghatsz egy ilyet akár még bh vizsgán is.


Ezen kívül az én kutyáim is élvezettel dolgoznak,de sikeresen is.

2010. jan. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
és ha muszáj neki így vagy úgy ülnie, és csak fojtóval tudod elérni, akkor mégis miből gondolod, hogy élvezi? nem kekeckedni akarok, tényleg érdekel, hogy ez miért hasznos a kutyának... mert értem, hogy te szeretnéd azt a vizsgát minél magasabb pontszámmal letenni, de neki ez miért jó?... mármint neki miért jobb feladat az, hogy nem görnyedten ül?
2010. jan. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Persze, hogy meg sem érzi a szögest, mert már annyit rángattad, hogy érzéketlenné vált a nyaka és megizmosodott. :S

Nem mondom, hogy máshol mindent jobban csinálnak, mint nálunk és nem mondom, hogy Angliában vagy máshol nincsenek rossz kiképzők és rossz iskolák. De azt mindenki beláthatja, hogy nagy többségben nem utánunk kullognak a nyugat-európai országok, hanem mi utánuk... És ez nem csak a kutyázásban igaz.

Lehet, megcsinálom a BH-t, nem akarok ennél többet amúgy. De miért fáj az neked, hogy nekem ez fojtó nélkül is sikerülhet? És mi van, ha tovább megyek és az is sikerül? Mi rá a bizonyítékod, hogy többre nem viheti a kutyám kényszerítés és erőszak nélkül? És szerinted egy dog dancig kűrre kiképezni egy kutyát, vagy obedience-ben cruft's-t nyerni miben másabb, mint egy munkavizsga? Mert azt mondod, ezeknél lehet kényszer nélkül képezni. Én meg azt mondom, egy cruft's győztes obedienc-es kutya tud annyit, ha nem többet, mint akármelyik munkavizsgás! Ha nem hiszed, nézzél meg pár video-t a youtube-on. Nekem konkrétan leesett az állam. És ott nincs kényszerítés, sem fojtó...

2010. jan. 24. 17:29
 15/28 anonim ***** válasza:
0%

Arra kell csak a szöges,hogy tökéletesítsünk.Mondom,megtanítani persze hogy meg lehet anélkül is.De hogy 100%-osan jó legyen,és SZABÁLYOS,ahhoz kell ez.


És igen szeretném a legjobb pontot.De ha nincs még kész a vizsgára a kutya,akkor nem fogom eröltetni,mert ő fontosabb.


Egyébként én ezért IS vettem kutyát,mert munkakutyázni szerettem volna.


És igen,azért nem érzi mert megizmosodott a nyaka a rángatástól.Ezt nem is tagadom.

2010. jan. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Pozitív megerősítéssel is el lehet ezt érni. Egész egyszerűen csak azt jutalmazod, ha helyesen csinálja meg a kutya. Ne aggódj, hamar rájön a lényegre. De az az érzésem, azért nyilatkozol erről ilyen elítélően, mert még sosem próbáltad vagy pedig akiknél láttál ilyet, azok amatőrök voltak, ezért manipulálta őket a kutya. Nem tudom elhinni, hogy egy olyan kutya, akit kényszerrel tanítanak, élvezettel dolgozik. Láttam olyat, nem egyet, aki látszólag élvezettel tette, nos az egyik a terror hatására inkontinens lett, a másiknak rángatózik a szeme körül az ideg, pedig látszólag lelkes és boldog kutyák... Látszólag... Az enyém pedig azóta nem pisil be, mióta pozitív megerősítéssel tanítom. Bocs. És a kutya elkezdett tanulni és ez a kedvenc játéka. És le tud ülni normálisan és normálisan lefekszik. Mert azt jutalmazom, ha jól csinálja. Lehet, nekünk egy új dolog megtanulása nem 2 nap, hanem a stabilizálással együtt egy hét, de az, hogy ezt HOGYAN érem el, nemcsak nekem nem mindegy. A kutyának sem.
2010. jan. 24. 17:36
 17/28 anonim ***** válasza:
0%

Azt is pontosan tudom,hogy azok a kutyák is rengeteget tudnak.Azért lehet azt fojtó nélkül,mert annak a jellege is más.az alapból jutalom a kutyának.


Nekem egyáltalán nem fáj,ha leteszed a BH-t,De te feltettél egy kérdést,én meg válaszoltam.Azt meg hidd el nekem,hogy nem jutsz tovább,de úgy legyen.Gratulálni fogok,de tényleg.

2010. jan. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
0%

Ja,az is bizonyítja,hogy szeret gyakorolni,hogy amikor meglátja az övtáskát,már pattan is fel és örül.


És mégegyszer mondom,én nem állítottam hogy nem csinálja meg tényleg a kutyád.De te sem tudhatod,hogy milyen kicsi hibákat vét közben,mivel nem jársz kutyasuliba.

2010. jan. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
És ennél a módszernél is rengeteg kaját kapa kaja.A fojtó csak egy segédezköz,az apróbb szabálytalanságok kijavítására.
2010. jan. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
kaját kap a kutya*
2010. jan. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!