Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kérnek sok, még nagy...

Miért kérnek sok, még nagy nevű kutyaiskolában is egysoros lánc fojtó nyakörvet? Miért nem használhatom a sima nyakörvet az egy-másfél méteres textil pórázzal?

Figyelt kérdés
Azt mondják, a csörgés miatt kell az egysoros lánc fojtó. Én hiszek abban, hogy nem kell csörgetni, amit - mármint a csörgő hangot - nem mellesleg rántással lehet elérni. Nem akarom a kutyám rángatni, hiszek abban, hogy e nélkül is lehet fegyelmezni. Ennek ellenére a legtöbb suliban ezt kérik. Azon végképp kiakadok, hogy olyan helyeken is ez van, ahol hangoztatják, hogy pozitív megerősítéses a képzés. Miért nem válogathatom meg én, hogy akarok-e fojtót tenni a kutyámra vagy sem? Miért akarják rám erőltetni a saját dogmáikat? Miért nem alternatívák között lehet választani és ha az adott kutyánál az nem működik, akkor ajánlanak mást helyette? Nektek mik a tapasztalataitok?
2010. jan. 24. 11:11
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Nem hordok övtáskát a kutyázáshoz. :) De mindegy is, nem akarlak meggyőzni, végül is már rég nem a kérdésről vitázunk, bár a téma érdekes - és jó, hogy van vélemény pro és kontra.
2010. jan. 24. 17:49
 22/28 anonim ***** válasza:

Akkor miben viszed a kaját? :D

Ezt nem bántásból írom,csak tényleg érdekel.

Egyébként mindenkinek más a véleménye,szóval tényleg ne veszekedjünk.Úgyse fogja senki meggyőzni a másikat.

2010. jan. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
persze kinek mi a célja... nekem pl. amikor leültetem a kutyát, az a célom, hogy üzembiztosan ott maradjon, mert mondjuk jön egy autó, és nem akarom, hogy elüssék, vagy bemegyek a házba, és nem akarom, hogy elmenjen onnan, ahol hagytam. tehát a céljaim praktikusak. és megmondom őszintén, ha ott marad a helyén, mert ez a célom vele, akkor baromira nem érdekel, hogy azt épp felemelt fejjel teszi, vagy nézelődik.
2010. jan. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Utolsónál ott a pont. :)

Ez így van,kinek mi a célja.

2010. jan. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Csak hogy válaszoljak a kérdésedre, a jutalomfalat a zsebemben van vagy a markomban. :)

Abban az egyben biztos, hogy egyet értünk, hogy egyikünk sem fogja tudni a másikat meggyőzni. De nem is kell. Neked más elképzeléseid vannak, mi ebben hiszünk. Én is az utolsóval értek egyet. Nem gondolom, hogy a kutyámnak robotnak kéne lennie, de amit mondok, azt csinálja meg megbízhatóan. Ha megteszi, onnantól nem érdekel, ha féloldalasan ül-e a seggén. Persze vannak dolgok, amiket elvárok és a rosszat nem jutalmazom, de a lényeg nem ez szerintem alapvetően. Ennek ellenére hiszek abban, hogy bármilyen vizsgára bármilyen követelményekre fel lehet egy kutyát készíteni pozitív megerősítéssel. Te másban hiszel, túl is van tárgyalva.

Egyébiránt az obedience-t azért tartom sokkal többre mondjuk a K99-nél, mert elegendő gyakorlással egy K99-et bele tudok programozni a kutyámba, egy idő után már tudja magától, hogy hány lépést teszünk meg és az után mi következik. Obedience-ben erről szó sincs, mert a feladtok sorrendje és mikéntje mindig az adott versenyen dől el. Tehát a versenyzők nem tudják előre, mi után mit kell csinálniuk és ezért ezt nem is tudják előre begyakorolni. Számomra a valódi tudás itt kezdődik.

2010. jan. 24. 19:43
 26/28 anonim ***** válasza:
95%
Kutyakiképzőmnek 2 menhelyi, mentett kutyája van. Mindekettőt folytó, szöges meg ilyesmi nélkül képezte ki. A BH vizsgájuk 94 és 96 százalékos lett!
2010. jan. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Miért lett lepontozva az utolsó válaszoló?
2010. jan. 25. 18:49
 28/28 anonim válasza:
Azért, mert a vizsgaszabályzat ezt írja elő.
2012. márc. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!