Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor kezd és milyen gyakran...

Mikor kezd és milyen gyakran tüzel a Basset Hound szuka, mik a 'jelei'? Mikor pároztatható, mennyi ideig vemhes? Kell-e segítség neki az ellésnél?

Figyelt kérdés

Még mindennek előtte állunk, időben szeretnék tájékozódni..

Még néhány kérdés: Mivel célszerű táplálni (táp, és maradék) a vemhes kutyust és utána a piciket?


2010. jan. 24. 20:47
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
68%
Na ez az,ami senkit nem érdekel,játszik,mint hülye Billy a homokozóban.
2010. jan. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
56%
100-150 évvel ezelőtt szerintetek mit ettek a kutyák??? Akkor nem volt ilyen-olyan vitamin, kutyakaják. És éltek akkor is ilyen kutyák... Tudom hogy nem nagyon erről volt itt most szó. Csak láttam hogy írtak ilyesmiket hogy etetni táppal vitaminnal stb.. és erről jutott ez az eszembe. Régen nagyon is házikoszton éltek a kutyák. Sőt az én kutyám is házikoszton élt. És képzeljétek minő hihhhhetetlen 16 évig élt!!!!! Beszaráás mi??
2010. márc. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:

Az enyémek közül az egyik 17 évig élt,nem evett tápot.

A másik 15 évig,Ő tápot evett.Ismerős 16 éves kutya csak tápon élt egész életében.

A kiállítási kutyák nagy része tápon él,a veterán osztályosok is.

Milyen következtetést vonsz le ebből?

Az,hogy régen nem tápon éltek a kutyák,nem jelent semmit.A kutya fogyóeszköz volt,ha elpusztult,nem érdekelt senkit,mindig volt valamelyik szomszédnál kölyök,ment az is láncra az udvar végébe,mint csóró elődjei.

2010. márc. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 retrospektive ***** válasza:
33%

A basset vemhessége leggyakrabban 60-65 nap. A tüzelése viszonylag korán , már 7-8 hónapos korában is előfordulhat. Az első jele duzzadt nemiszerv, pecsételő vérzés.

Nyugodt lelkiismerettel pároztasd be,de egy Ultrahang mindenképen javallt, mert lehet, hogy császározni kell.

Kedves Basset tulajdonos, ne törődj a sértegetésekkel, ők egy szűk maffiakör tagjai, nekik az az érdekük, hogy csak ők tenyészthessenek. Az hogy ivartalanítást javasolnak, világosan láthatod "állatbarátságukat" Sok sikert a kiskutyákhoz:)

2011. jan. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
69%

Nagyon sötét vagy,utolsó,ez a nekem írott kultúrált e-mailből is kitűnik:)

Nem sértettél meg,csak épp saját magadról állítottad ki az IQ-tesztet,ne aggódj,negatív lett.


Nem vagyok semmilyen "maffiakör"tagja(az üldözéses téveszmédet kezelik már?),tenyészteni sem akarok soha,ivartalanított fajtatiszta szukám van,csak épp napi szinten szembesülök az ilyen "legalább egyszer hadd legyen kölyke,már mindre van jelentkező"-féle mentalitás áldozataival a menhelyeken,gyepiken,és láttam köztük jópárat meghalni.

2011. jan. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
72%

22:08-as:

A lányok normális esetben szülnek 11-13 évesen? Nem. "Ivarérettek", de sem lelkileg, sem szellemileg nem alkalmasak még az anyaságra. Ugyanígy egy 7-8 hónapos kutya sem alkalmas a vemhességre, még akkor sem, ha egy törzskönyves, valóban tenyésztői kutyáról beszélünk. Minimum a 2., de inkább a 3., 4. tüzelésnél lehet legkorábban pároztatni (tenyészteni, és nem szaporítani!).

Nincs semmilyen maffia, a te agyaddal van a baj. Azért szorgalmazzuk az ivartalanítást, hogy ne MÁSFÉL MILLIÓ gazdátlan kutya legyen az országban.

2011. jan. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
76%
Ez a retrospektive szánalmas. Még privát üzenetet is képes volt írni, hogy sértegessen. :)
2011. jan. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 retrospektive ***** válasza:
24%

Az a szánalmas, hogy beírt ide egy kutyabarát, feltett egy ártatlan kérdést, ti meg válasz helyett leugatjátok.

Nem csoda, hogy kiakadt. Én adekvát válaszokat adtam neki, amire a kérdés irányult. A betegagyú nézeteitekre sem ő sem más nem kiváncsi.

Brutálisan, műtéti kockázatnak kitéve , felborítva a kutya belsőelválasztású mirigy hormonháztartását, ezt javasoljátok... Állattartásból vizsgáztatok: Ülj le fiam: Egyes!

2011. jan. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
80%
Te idióta és szűklátókörű vagy, de nem baj. Én ma ivartalaníttattam macskámat. A "felelős állattartás" jelent valamit számodra?
2011. febr. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
86%

Ésjobb kitenni egy ellésnek,ami ugye minimum ugyanakkora kockázattal jár,mint egy ivartalanítás?Jobb kitenni a későbbi rákos megbetegedéseknek,méhgyulladásnak,mert ez így "természetes"?

Jobb kitenni a kölyköket annak,hogy egy szaporítónál disznóólban szüljék a kölyköket eladásra,és mikor már nem tudnak pénzt termelni,egy gyepin végezzék,vagy épp dögkútba élve bedobva,felakasztva,utcára dobva stb?

Azért,mert ez a természetes?

Sajnos ma Magyarországon még a "fajtisztának"sincs becsülete,tele van minden fajtamentő szervezet.

Nem jobb lenne ezt elkerülni?Az meg csak mese,hogy mindnek lesz gazdája,mert nem lesz.

2011. febr. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!