Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nöstényt vagy kan kiskutyát...

Nöstényt vagy kan kiskutyát válaszak?

Figyelt kérdés

nem tudom melyik lenne jobb választás.

szeretném egyedul hagyni és ,hogy higat legyen de azt nem szeretném hogy gyakran bajba kerüljön.

(cavaliar king chares spániel)


2014. okt. 28. 08:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A következőket mérlegeld a kan/szuka választásnál:

- Akarod ivartalanítani? (Erősen ajánlott) Ha nem a következményeket tudod vállalni?

- Számít a méret? (Általában a szukák kisebbek.)

- Nem egyformán pisilnek, (hallottam már ezt is érvnek vagy ellenérvnek).

- A legtöbb fajtánál a kanok dominánsabbnak, de akadnak kivételek Pl. aussie.

- Van másik kutyád? Ő milyen nemű?

- Érzelmileg melyikhez vonzódsz jobban? Volt már korábban kan vagy szuka kutyád?

- Akinél ott hagynád, amikor mész nyaralni, milyen nemű kutyát tart? Az ő kutyája kijönne kan vagy szuka kutyával? Őt nem zavarná az estleges tüzelés?


Természetesen nem fontossági sorrendben vannak a pontok!

2014. dec. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A szukákkal egyértelműen könnyebb az élet, az ok pedig a pisi.


Csak 4 éve tartok kutyát (szukát), de már rengeteg kellemetlen kanos pillanatnak voltam szemtanúja. A kan kutyáknál mindig kell arra figyelni, hogy hova pisilnek. Szóval ha szeretnél kulturáltan emberek közé menni, akkor a szukával százszor könnyebb. Engem is pisilt már le ivartalan kan kutya.


Ha nem tenyészcélra vagy kiállításra veszed a kutyát, akkor mindenképp érdemes ivartalanítani, de egyébként a tüzelés nem nagy cucc. Attól viszont megőrülnék, ha azt kéne egy sűrűbb helyen figyelnem, le ne pisilje a kutyám valakinek a letett kabátját (ilyet is láttam már).


Úgy egyébként más dologban nincs nagy különbség a két nem között. A szukák is éppúgy lehetnek dominánsak, erőszakosak, és a kanok is lehetnek higgadtak, bújósak.

2015. jan. 2. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszókat de majd inkább egyed alapján döntök.

:-D

2015. jan. 3. 17:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!