Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1. Hogy vegyem rá anyáékat...

1. Hogy vegyem rá anyáékat hogy tarthassak kutyát? 2. Mindent a csivavákról? (mert azt kapnák apától)

Figyelt kérdés
1. kérdéshez: Tudom hogy anya megengedné de a nevelőapám nem hogy vegyem rá hogy max 6 héten belül igent mondjon mert nekem tennék félre először a kutyust (még nem születtek meg) :) mindent kipróbálok csak legyen sok ötlet :D

2014. nov. 9. 19:50
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

A pénz az mindegy nekem is van havonta zsebpénzem anyáék is adnak ha kell valamire akár kutyára is

a legnagyobb baj hogy a nevelőápám nem engedi mert szerinte nem figyelnék rá pedig előtte is volt kutyám de vele nem lehetett olyan "kutyásan lenni" mert öreg volt csak evett ivott mert az őlőző gazdája nem szoktatta semmihez

tehát a nevelő apámra lenne ötlet annak örülnék a legjobban :)

2014. nov. 10. 06:10
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát így bizony nem lesz egyszerű, hogy már volt kutyád. Pont akkor kellett volna bizonyítani, hogy felelősségteljes vagy. Na de erről már lecsúsztál... Hát amit tenni tudsz max az, hogy nagyon sokat tanulsz a kutyákról, úgy hogy ezt lássa a nevelőapád is, illetve jó pont lehet az is, ha elmész egy menhelyre önkénteskedni. Ez több szempontból is jó: 1. a nevelőapád látja, hogy van benned felelősség, 2. még többet tudsz tanulni a kutyákról, 3. hatalmas segítséged nyújtasz a rászorulóknak (el sem tudod hinni mekkora öröm egy árva kutyának egy kis séta vagy egy kis szeretgetés, hatalmas élmény).
2014. nov. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
13%

Nem unja még mindenki a 100.000 alatt nincs kutya! Meg a sokat fogtok dokihoz járni dumát?!olcsón is lehet egészséges kiskutyát venni, csak alaposan utána kell járni!

Ettől függetlenül szerintem jót tesz egy gyereknek ha kutyával nő fel. Mellesleg minden kisgyereknek aki kutyát kap a szülei tartják el, hiszen neki honnan lenne rá pénze?! Olyan hülyeségeket tudtok kérdezni egy GYEREKTŐL.

2014. nov. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
52%

Tudod kedves utolsó, sok gyerek nincs tisztában a pénz értékével, és a család anyagi helyzetével, az állattartás felelősségéről nem is beszélve.

Csak visítanak az állatért, mert cuki. Ha nem kapják meg, akkor meg a szülő a szemét.

2014. nov. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
56%

13.:

Igen, valóban jót tesz a KISGYEREKEKNEK a kutya, de a kérdező feltételezem már egy tizenéves KAMASZ.

Ráadásul már volt kutyája, azzal se foglalkozott, mert nem csinált meg csettintésre mindent (hogyan is tudott volna ha senki nem tanította?). Tehát elég necces, hogy amint az újjal is problémák lesznek, arra is ráun...

Mellesleg nagyon könnyű más f_szával verni a csalánt, a mai kamaszok csak követelőzni tudnak, "pénz nem számít, a pénz az mindegy", mondják úgy, hogy 5 percet nem dolgoztak életükben, aztán zokon veszik, ha anya/apa inkább a villanyszámlát fizeti ki, hogy tudjon a poronty netezni...

És igen, a kutya és az ellátása pénzbe kerül, akárhogy nézzük. A fajtatiszta és egészséges kutya meg 80-90-100 ezerbe kerül. És ez lesz a _legkisebb_ költség az elkövetkező 10-15 év alatt...

2014. nov. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 KGabi0000 ***** válasza:
46%
14 vagyok és imádom a kutyámat,de bevallom őszintén,hogy igy hogy már 10 éves én sem tudok vele annyi mindent csinálni,mint fiatalabb korában,sétálni néha néha eljárunk,okos,intelligens kutya,mivel fiatalabb korában rengeteg mindenre tanitottam meg,de most már nem tanul olyan könnyen,nehezebb trükköket már nem is tud megjegyezni,inkább nem is erőltetem.Persze a régieket csináljuk néha,de hamar elfárad a futástól is,pl ha kertben játszunk.Én még igy is a lehető legtöbb helyre viszem magammal eljárunk biciklis túrákra vagy csak úgy biciklizünk,miközben ő a kosárban ül,nyáron pedig úszni szoktunk lemenni,mást nagyon már nem tudok vele csinálni,legalábbis ami fárasztóbb lenne.Tehát én teljesen megértem a Kérdező válaszát.Szerintem nyaggasd őket,ameddig csak lehet,hátha átják mennyire szeretnéd.Eljárhatsz kutyás barátnőiddel sétálni vagy valami menhelyen is vállalhatsz segitséget,hogy lássák a szüleid mennyire igyekszel.
2014. nov. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

KGabi0000

De te érdemben foglalkoztál az idősebb kutyával is, vitted magaddal, tanítgattad, stb. A kérdező meg gondolom semmit, max megsimogatta 2 percig, nem tudom, de biztos oka van annak, hogy felelőtlennek gondolja a nevelőapja. Azért a két szitu nem mindegy :)

2014. nov. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat és igen kamasz vagyok és volt kutyám palotapincsi és egy nyuszim is van

a nevelőapám szó szerint nem bír de mostanában (mert többet segítek) engedi :) amugy ez azt a pénzkérdést nem értem mert van egy rotink nagyon anyáskodik a kiskutyákat pedig imádja őt is rendszeresem visszük dokihoz minden megvan játék...

2015. jan. 4. 20:13
 19/19 A kérdező kommentje:
kutyásan lenni dolgot ugy értettem hogy lusti volt nem tudtam se játszani se sétálni vele mert csak elbujt nem foglalkozott senkivel
2015. jan. 4. 20:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!