Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire számítsak késett chipelés...

Mire számítsak késett chipelésnél?

Figyelt kérdés
Édeasanyám pincsijét szeretném elvinni a közeljövőben egy teljes orvosi látogatásra. A kutyus évek óta nem látott orvost (szerencsére), nincs semmi baja. Oltási könyve szerint utoljára mikor pici volt még 2009-ben kapott parvo, veszettség, stb. oltásokat. Az óta 2x volt orvosnál de az nincs is beírva. A lényeg hogy szeretném chipeltetni, oltatni, meg ami kell. Számíthatok valami bírságra vagy örülnek ha egyáltalán elviszem? Új kiskönyv vételével is számolhatok? Válaszokat köszönöm.
2014. nov. 10. 20:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Maximum ejnyebejnyére számíts, a dokik nem fognak emiatt szívózni, különben senki nem vinné a kutyáját dokihoz, aki csúszott valamivel. Jobb későn, mint soha.
2014. nov. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem sem fognak szívózni. Egyik barátnőm most fogadott örökbe egy kutyust akit megunt az előző "családja". Szintén 2009-ben volt utoljára oltva. Épp eszű orvos ilyenkor inkább örül, hogy végre van valaki aki foglalkozik azzal a szerencsétlen állattal.
2014. nov. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
csak arra figyelj, hogy a rendszerbe is bevigyék a kutya adatait, ne csak berakják a chipet!
2014. nov. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%

Ismerősöm ezt úgy oldotta meg hogy azt mondta a kutyára hogy egy hete találta :D

Amúgy nem fognak kötekedni sztem :)

2014. nov. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%

Senki nem szól érte, jobb később, mint soha.

Ha a könyvbe még fér, akkor nem kezdenek újat. És ne felejtsd a lelkükre kötni, hogy a chipet regisztrálják.

2014. nov. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
Nem fognak megbüntetni, és örülök, hogy Benned több a felelősségtudat, mint anyukádban.
2014. nov. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én is a találtam a kutyát monológra gondoltam, de valljuk be pincsik nem túl gyakran kóborolnak. Köszönöm a válaszokat. Kicsit nyugodtabb a lelkem. :)
2014. nov. 11. 16:50
 8/12 anonim ***** válasza:
Sajnos semmit nem tesznek az orvosok. Fejlettebb országokban az ilyen felelőtlen és ostoba "gazdákat" kapásból eltiltják az állattartástól, de mi még ettől sajnos nagyon távol állunk. Egyébként megkérdezhetem, hogy miért nem kapott legalább oltásokat, féreghajtót az a szerencsétlen kutya? Illetve miért kellett mindenképp megtartanotok őt, ahelyett, hogy egy normálisabb, értelmesebb gazdát kerestek neki?
2014. nov. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Féreghajtót kapott, csupán oltást nem. Valljuk be mindenki tudja hogy miért kell az oltásokat évente beadatni, na hát nem a kutya egészsége miatt. Voltál már úgy anyagilag hogy örültél ha enni tudtál? Más kritizálása és leszólása helyett kicsit gondolkodhatnál. A kutya egészséges, ápolt, szépen van tartva. Hogy miért is nem adjuk másnak? Hmm... talán mert belepusztulna. Egy évig nem látta a gazdáját és durván depressziós volt szerencsétlen. Ha neked az a normális hogy csak úgy passzolgatod a háziállatod ide-oda akkor jobb ha nem tartasz egyet sem, mert az állatnak is lelke van. Lehet inkább pont téged kéne eltiltani? Remélem megkaptad a választ amit akartál.
2014. nov. 12. 15:48
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen, voltam már nagyon rossz anyagi helyzetben, de nem a kutya alap dolgain és a törvény betartásán spóroltam akkor sem! És de, a kombinált és a veszettség elleni is pont, hogy a kutya egészségét védi!

És aki 5 évig nem költ arra, hogy évente 2 oltást beadasson a kutyájának, az ne akarjon állatot tartani! Ha történik valami a kutyával, akkor házi praktikákkal látjátok el?

De az külön felháborító, hogy évekig az oltáson spóroltok, aztán még hazudnátok is a dokinak! Igazi primitív mentalitás...

2014. nov. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!