Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások SOS! Német dog...

Kutyások SOS! Német dog probléma! Többi lent?

Figyelt kérdés
16 hetes szukám eddig nagyon szépen tanulgatott séta közben, minden nap gyakorolunk. Ma 5 órára itthon hagytuk - családi ház- benti kutyus de most kint volt, a cicával. Hazaértünk, nekem elég zaklatott volt a lelkiállapotom, kivittem sétálni de ezúttal a két gyerekem is velünk tartott (7 és 9 évesek imádják a kutyit, és viszont). Tündéri, szinte szófogadó kiskutyám teljesen kifordult magából!! Húzott, ugrált! próbáltam irányt váltani, mindenféle alakzatban, ültettem ha húzott, és ha véletlenül jól jött a juti falatra sem reagált. Kérlek segítsetek megérteni Őt!

#gyerek #engedelmesség #német dog #pórázon vezetés
2014. nov. 15. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"kivittem sétálni de ezúttal a két gyerekem is velünk tartott (7 és 9 évesek imádják a kutyit, és viszont). "


Tehát eddig nem sétáltattátok a gyerekekkel együtt.

Lefordítom, kb. mit gondolhatott a kutyád: "Jajj, de jó, a kis játszópajtásaim is jönnek! Jajj, de jó! Játsszunk, ez az, ugye ti is akartok játszani velem? Jajj, de jó, jajj, de jó! Te meg hagyd már azt a falatot, inkább játsszunk, uhúúúú!"

2014. nov. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

:D ez átfutott az én agyamon is ! Valóban a gyerkőcök nélkül szoktam menni sétálni, mert nem tudok tőlük teljes figyelmemmel Rá koncentrálni, és a gyerkőcöket sem akarom megbántani, hogy esetleg nem válaszolok nekik, mert éppen nem laza a póráz, és nagyon résen kell lennem, így ebben a korban (is).

Mit tehetek? szeretném ha időnként ők is sétálnának velem, akkor én leszek Károly bácsi(néni) a Frakkból? Mi a megoldás?

2014. nov. 15. 18:18
 3/4 A kérdező kommentje:

Az alábbiakra gondoltam még:


1. Túl hosszú ideig hagytam magára- eddig max 2-3 órára mentem el nélküle


2. Megérezte zaklatott lelkiállapotomat, ezáltal ő is nyugtalan lett, irányíthatalan.


3. A gyerekeim kihozták belőle a játszó kedvet.

2014. nov. 15. 18:25
 4/4 anonim ***** válasza:

Mindhárom együtt :D



Még nagyon fiatal és ez új helyzet volt neki, teljesen érthető, hogy így viselkedett. Vidd el többször a gyerekekkel együtt sétálni, de mondd nekik, hogy ne piszkálják a kutyát, ne visítozzanak, ne futkározzanak körülötte, stb, viselkedjenek ők is nyugodtan (már amennyire tudnak :D). Tartasd be a szabályokat a kutyával, ha izgatott lesz, megálltok és vársz, míg lenyugszik.


Gyakorlás kérdése az egész :) Én kutyám felnőttként került hozzám, egyáltalán nem tudott szépen sétálni, ráadásul testvéremet is többször elkísértem, amikor a vadászgörénye is vele volt (boxban), na az a kész cirkusz volt. Kutya húzott, ugrált, nyüszített, ugatott, pattogott, aztán mikor elváltunk ordított tesóm és a görény után, képzelheted :D


A sétára indulás feltétele, hogy lenyugodjon. Én azt csináltam, hogy a másik oldalamon vittem a kutyát és akkor nem izgatta úgy a görény meg tesóm :D Most már kettőnk között is szépen jön, feje fölött a box a görénnyel (kicsi kutya). Gyakorlás, gyakorlás és türelem :)

2014. nov. 16. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!