Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan győzzem meg anyukámat?

Hogyan győzzem meg anyukámat?

Figyelt kérdés

Kutyát szeretnék, egy sajátot, de anyukám nem engedi. Neki van egy kutyája, egy elég nagy keverék. Én egy kicsi kutyát szeretnék, csivavát, foxit, havagnese-t, mopszot, vagy valami hasonlót.

Anyukám azt mondta, hogy csak akkor lehet kutyám, ha legalább egy fél évig fele-fele arányban gondoskodunk a nagykutyáról (kakiszedés is!). Nem értem, hogy miért nekem kéne a nagykutya lóméretű kakiját szednem, nem véletlenül kicsi kutyát szeretnék. És ráadásul ha ezt végigcsinálnám, akkor sem lehetne olyan kutyám, amilyet szeretnék, hanem csak egy kistestűkeverékem. Anya mondta a fajtamentőket, de ott is inkább csak keverékek vannak, és én nem akarok használt kutyát.

Azt mondta, nem akar több százezret fizetni kutyára, hanem inkább majd félrerakja ezt állatorvosra. Amit meg is értek, de vannak 10 ezerért is fajtatiszta kiskutyák! Hiába mondja, hogy szaporítók, meg minden, de szerintem ez hülyeség.

A fenti ismeretek fényében mivel győzhetném meg a kutyáról?

16/L



2014. nov. 20. 12:03
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

10 ezerért épp olyan keveréket veszel mint a menhelyen,csak sokkal betegebb a szapis.Nem célszerűbb egy életet megmenteni? Mint a szaporítókat támogatni akik agyba főbe szaporítják a kutyát? Oltatlanul,férgesen betegen, 6hetes adják el.


Ismerősöm is így járt. Megvette 30 ezerért a "fajtatiszta" yorkit, 7 hetesen, nulla oltással. A kutya parvóban elpusztult 1,5 hét múlva.Ami azt jelenti,hogy az alomban kapta és valószínű az egész alom parvós lehetett. Kell ez neked? Ja meg nincs garancia arra,hogy nem egy keverék kölyköt adnak el neked. Ha felnő a 10 ezres kutya és köze se lesz a kinézett fajtának mit csinálsz?? Kirakod,mert keverék? mert nagyobbra nőtt?

Ha komolyan gondolod gyűjts össze 100 ezer ft-ot egy fajtatiszta kutyára!!


Anyukád nagyon jól gondolkodik és ha a kutyatartást komolyan gondolod akkor fél évig gyerek játék lesz az övével foglalkoznod.


De ha pár hét, hónap után feladod akkor neked kutya nem való!!


Nos a kaki szedés felhozása nagyon gyerekes dolog.A kiskutyák is tudnak épp olyan büdöset szarni.Na meg ha nincs jól etetve ők sem szarnak nyúl bogyónyit!


Te még nagyon gyerek vagy egy kutyához!

2014. nov. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy labradorom és egy havanese-shitzu keverékem van.

Bármilyen kutyád van a kaki szedés beletartozik otthon, az udvarban, séta közben. És meglepő de a keverék kutyám is tud olyan rakásokat csinálni mint a labrador. Azért akarja anyukád, hogy gondoskodj a nagyról, hogy lássa később a kicsiről is fogsz és nem adod fel.

Nincs semmi baj a keverékekkel, sőt sosem lehetsz biztos benne hogy fog kinézni mikor felnő. A fajtamentők, pedig pont azért fajtamentők, mert egy fajra specializálódtak, ritka a keverék náluk.

Én sem tenyésztőtől vettem a labradoromat, hanem 30ezerért a vásárba, a havanese keverékemet meg 1naposan kidobták a testvéreivel a kukába ő sem éppen az a 'használt kutya'.

Ha veszel egy csivavát 10ezerért annak a rövid élete alatt olyan betegségei lesznek amikről még csak nem is hallottál és nagyon fog szenvedni.

Egy kutya (legyen az bármilyen) felelősséggel jár: napi foglalkozás, tanítás, séta, orvos, étel, kutyasuli.


Lényeg: ha tényleg akarsz kutyust, kezd el rá gyűjteni és foglalkozz a jelenlegi kutyáddal.

22/L

2014. nov. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

12es vagyok

Egyébként nekem furcsa ez az anyukám kutyája. A szüleimmel lakom a labradort anya vette amikor az előző kutyusunk meghalt 14éves koromban. A havanese keveréket én hoztam haza, de nincs olyan hogy az én kutyám. Ők a család kutyái, mind kettőhöz ugyan úgy ragaszkodom és a család is.

2014. nov. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
51%
Kamu!
2014. nov. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kamu, ilyen okos anyukanak nem lehet ennyire buta lanya.
2014. nov. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

"Anya mondta a fajtamentőket, de ott is inkább csak keverékek vannak, és én nem akarok használt kutyát."


Nagy-nagy tévedés, kérdező!! A fajtmentőknél nem keverék kutyák vannak! Na, nem mintha baj lenne az általad említett "használt" kutyákkal! A kaki dologról pedig annyit, hogy képzeld, egy kistestű kutya is tud "lóméretűt" kakilni! Előbb tanulj meg gondoskodni egy kutyáról, utána akarj csak sajátot! A fenti ismeretek fényében, inkább gondolkozz el, hogy 16 évesen ennyire nem vagy tisztában a kutyák gondozásával és magával az állattal, mint kutyával!!!

2014. nov. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
HA kamu akkor nagyon-nagyon irigylem amiért ennyire sok ideje van.
2014. nov. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Egy dolgot kihagytam: lehet, hogy a már meglévő kutyátok mellé nem is lehetne másikat hozni.

Egyébként, 16 éves vagy, lehet hogy egyetemre fogsz menni. Akkor ki gondoskodik majd a kutyádról? Ezekre a dolgokra is gondolnod kell.

2014. nov. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem lévők gyönyörűen leírtak mindent. Nekem 3 hete lett meg életem első kutyája, egy csodás, fajtatiszta törpetacskó. A tenyésztő jó barátunk, ingyen kaptuk a kölyköt. Lakásban lakunk, a szüleimnek már sokadik kutyája, de lakásban nekik is első. Mi is menhelyi kutyát szerettünk volna, viszont azok túl nagy testűek voltak, ezért inkább elhoztuk Virslikémet. De bárhogy is döntesz, ne mondj olyat, hogy "használt kutya". Ez a gondolkodásmód nem megfelelő egy gazdinak. 15/L Még valami: A kakiszedést bevállalni! Én is a hányinger szélén állok tőle folyamatosan, de az beletartozik az életbe. Gondolj csak bele, milyen lenne, ha anyukád nem pelenkázott volna, hanem hagyott volna magadra, hadd bűzölögj
2014. nov. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Összeszedted az összes dolgot ami feldühít egy átlag kutya tulajdonost/állatmentőt. Menj inkább tanulni ha ennyi szabadidőd van.
2014. nov. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!