Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan győzzem meg anyukámat?

Hogyan győzzem meg anyukámat?

Figyelt kérdés

Kutyát szeretnék, egy sajátot, de anyukám nem engedi. Neki van egy kutyája, egy elég nagy keverék. Én egy kicsi kutyát szeretnék, csivavát, foxit, havagnese-t, mopszot, vagy valami hasonlót.

Anyukám azt mondta, hogy csak akkor lehet kutyám, ha legalább egy fél évig fele-fele arányban gondoskodunk a nagykutyáról (kakiszedés is!). Nem értem, hogy miért nekem kéne a nagykutya lóméretű kakiját szednem, nem véletlenül kicsi kutyát szeretnék. És ráadásul ha ezt végigcsinálnám, akkor sem lehetne olyan kutyám, amilyet szeretnék, hanem csak egy kistestűkeverékem. Anya mondta a fajtamentőket, de ott is inkább csak keverékek vannak, és én nem akarok használt kutyát.

Azt mondta, nem akar több százezret fizetni kutyára, hanem inkább majd félrerakja ezt állatorvosra. Amit meg is értek, de vannak 10 ezerért is fajtatiszta kiskutyák! Hiába mondja, hogy szaporítók, meg minden, de szerintem ez hülyeség.

A fenti ismeretek fényében mivel győzhetném meg a kutyáról?

16/L



2014. nov. 20. 12:03
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyád nagyon jól gondolkodik.

Én egész kicsi korom óta szerettem volna kutyát. Soha nem lehetett, mert édesanyám túl nagy felelősségnek tartotta (És az is!) ahhoz, hogy egy gyerek gondoskodjon egy kutyáról, de van egy kiképző ismerősöm, aki mellett mindig ott voltam, figyeltem, hogyan képzi a kutyákat, segítettem neki, és rengeteget tanultam tőle. 18 éves koromra nyári munkával összeszedtem annyi pénzt, hogy tudjak venni egy kutyát tenyésztőtől. Ekkor egyezett bele édesanyám is, és vállalta a többi kutyával kapcsolatos költséget (állatorvos, etetés stb.).

Ha így gondolkodsz, az már régen rossz. Egy kistermetű kutya után ugyanúgy takarítani kell, mint a nagy után, főleg amíg kölyök, és nem lesz szobatiszta... úgy látom, abba sem gondoltál bele, hogy egy kutya nem ideig-óráig, hanem szinte egy életre szól, 10-15 évig lesz a társad, ha vállalod őt kölyökkorában, eddig kell róla gondoskodnod, akkor is, ha beteg lesz, megöregszik, hiszen felelősséget vállaltál érte! Akkor is el kell vinni sétálni, ha rossz idő van, vagy ha nincs kedved, hiszen mozgásigénye minden kutyának van, és szükségük is van a külső ingerekre, te is unatkoznál egy lakásba/kertbe egész nap...

Az meg, hogy menhelyi/mentett kutyus neked nem kell, mert "használt", a lehető legrosszabb mentalitás. Tudod, a mentett ebek a leghálásabbak, hiszen ők sokszor már borzalmas dolgokon mennek át, és ők tudják igazán értékelni az életet, és azt, ha valaki gondoskodik róluk, szereti őket. Gyakran fajtatiszta kutyák is megfordulnak menhelyeken, a fajtamentőkről nem is beszélve. Köztük rengeteg kölyök...


Gondold ezt még át párszor, meg még annál is többször, mielőtt kutyát vállalsz. Nem játékszer!

2014. nov. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Menhelyi keverékek!NAgyon édesek, hűségesek( bármelyiknél jobban),és a legtöbb okos is!Nem kell csivava(chihuahua), azok mit érnek?felkelsz reggel és rájuk lépsz.:)
2014. nov. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!