Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak vele? Menhely?

Mit csináljak vele? Menhely?

Figyelt kérdés
Van egy szuka stafford + pitbull keverék kutyám februárban lesz 2 éves. 6 hetesen került hozzám akkor már volt egy 6éves kan staffordom és egy 4 hónapos beagle keverék szukám. A kan megvan kötve nappal mert elég agresszív azokra akiket nem ismer és félünk hogy ha valaki bejön a portánkra neki támad, a beagle keverék elvan engedve egésznap, aki a kapunk előtt elmegy azt ugassa de ha bejön akkor nem bántsa. A pitbull szukám szintén megvan kötve nappal mert ő is elég agresszív, éjszakára pedig bekell zárni kennelbe mert ha elengedem a kant nem jönnek ki egymással a kan támad rá. Nap közben elszoktam engedni 1-2órára, már nagyon sajnálom szegényt, mindig olyan szomorúan, meghatóan néz rám mikor bezárom este. Mit tudnék csinálni vele? Eddig disznóólban volt, jó minőségű disznóól karám stb. nem fért hozzá a kan mert elég kis rés volt a karámon nem fért be a feje. Most csináltunk neki 1 kennelt de azon befér / kifér a feje, és támadnak egymásra ha elengedem a kant, és így a kan is megvan kötve éjszakára.... ez így nem mehet tovább, mit tudnék csinálni velük? Azon gondolkoztam hogy a szukát beadom menhelyre vagy elaltattatom, de nagyon sajnálom de az ő részéről is jobb lenne neki mert így bezártságban él. Segítségeket kérek hogy ki mit csinálna a helyembe. Nagyon szeretem az állatokat és sajnálom őket szóval nem akaratból csinálom ezt, mert ha máshogy csinálom össze verekednek. Előre is köszönöm a segítségeket
2014. nov. 29. 20:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
A jol ismerem a kutyamat szamomra azt jelenti, hogy evek ota viszem magammal, ahova csak lehet igy egy szemvillanasbol ertjuk egymast. Nincs olyan dolog, amire nem tudom megtanitani, hiszent olyan szeretettel teli es bizalmas kapcsolatunk van, hogy barmit megtenne ertem. Neked meg szocializalni sem sikerult.
2014. nov. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
71%
Ja, es nem ertem, minek 3 kutyat kinozni azert, hogy nektek legyen hazorzotok. Egy riasztorendszer kb 2-3 ezer forintos havidijjal beszerelheto, ki is mennek, ha megszolal. Egyetlen kutya is joval dragabb.
2014. nov. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok az árakkal a 21 hónapos szuka pittem 70-80E ft-ba van már, a 8 éves stafford kanom már a duplájában, a 24 hónapos beagle keverék kutyám is 70-80E ft-ba van már kb. :) hidd el hogy jól ismerem őket, és szeretnek minket, és mi is őket. Próbáltuk össze szoktatni őket de nem tudjuk már volt úgy, hogy próbáltam keresni neki gazdát de nem találtam.
2014. nov. 29. 21:11
 14/20 A kérdező kommentje:
Nem azért vettük hogy csak a portát örizzék, igenis családtagok. Ha elhiszed hanem jobban tudom mint te hisz én élek velük nem pedig te.
2014. nov. 29. 21:12
 15/20 KGabi0000 ***** válasza:
100%
Lehet,hogy az ivartalanitás segitene,szerintem a kant kéne elvinni,mert az úgy nyugodtabb lesz.Az lenne a legjobb választás szerintem.A menhelyek sajnos tele vannak,szóval oda biztos nem tudod adni.A sétáltatás pedig fontos,mert azzal egyrészt szocializálni tudod a kutyát,másrészt meg nyugodtabb lesz,nem lesz annyi energiája,neki már az is jó,ha egy órát kint vagy vele sétálni naponta,az nem sok,ráadásul igy viheted a beaglet meg a kant együtt,igy még egy órádba beleférne.
2014. nov. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos erre csak annyit tudok irni kedves kerdezo, hogy itt fekszik mellettem a szinten 21 honapos staffi szukam es a szivem csavarodott ossze attol, amit irtal.

1: ezeknek a Rovid szoru kutyaknak egyaltalan nem jo kint, ha mar 10 fok ala lemegy a homerseklet.

2: elszakitod a kutyaidat a sajat tarsaitol, tok jol kijonnenek egymassal,ha megtanitanad oket viselkedni.

3: A sajat hibad miatt a kutyakat bunteted, 6 hetes koratol hogy nem tudtad osszeszoktatni mas kutyaval?


Ahh, szamomra teljesen erthetetlen ez az egesz...menhely meg elaltattatod? Mire fel???!!! Meg mi az, hogy meg normalis gazdat se tudnal nekik talalni???

2014. nov. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Egészséges kutya megöletése bűncselekmény a törvény szerint,csak hogy tudd.Menhely nem fog bull típusú kutyát befogadni,mert mindenhol teltház van és ilyen kutya nem biztos,hogy másokkal egy kennelben tartható.Legtöbb menhely nem vállalja be,hogy egy kutya lefoglaljon esetleg hetekre,hónapokra kennelt.

Meg a gazdijelöltek sem tolonganak értük sajnos.

Azt tudod csinálni,hogy IVARTALANÍTVA meghirdeted a szukát,így a szaporítójelöltek eleve kiesnek.Csinálsz fotót,meghirdeted a Facebookon.Szólsz a fajtamentésnek és segítséget kérsz tőlük.

2014. nov. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

A szukát valóban oda ne add ivartalanítás nélkül. Egészen biztos, hogy meg fog valaki jelenni, akinek ha egy kicsit is több esze van a nullánál, akkor mézes-mázosan eladja magát neked, a kutyádat meg elviszi, hogy évente kétszer ellesse míg fel nem fordul és ő meg abból éljen! Már ez is elég baj, de ha végképp nincs szerencséje, akkor majd egy ketrecben fog élni maga alá szarik, és csak annyit törődnek vele, hogy elé löknek annyi kaját, amin kihúzza a pénzcsinálás érdekében, meg elveszik alól a kölyköket, hogy legyen mit eladni.


Szóval semmiképp se ivarosan adj túl rajta, ha az lesz a vége.

2014. dec. 2. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát, tippeket! Megoldottam a problémát ketté választottam az udvart, a 2 stafford nem férnek oda egymáshoz, a beagle áttud menni ide is és oda is. Majd idővel hátha megszokják egymást, apával eggyüt kihordjuk sétáltatni őket és hátha össze szoknak majd.
2014. dec. 2. 20:21
 20/20 anonim ***** válasza:

Lehet lepontozni:

De én továbbra is azt mondom hogy vagy mindkettőt de legalább a szukát add oda valakinek aki ért az ilyen kutyákhoz.

A kettéosztott udvar ideig-óráig jó,de ha eddig nem szokták meg egymást(feltételezem a szocializáció hiánya) akkor mi a garancia arra hogy így meg fogják?

2014. dec. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!