Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg van törve ez a kutya?

Meg van törve ez a kutya?

Figyelt kérdés
Van egy hat éves kutya, akit nem rég fogadtam be. Ismerősöm volt a gazdája, megváltozott az élethelyzetük, és nagyon szívesen fogadtam magamhoz a kutyust. Keverék, kistestű szöszmösz, havanese féleség, szürkés fehér. Nagyon aranyos kutya, első pillanattól kezdve bújt, de olyan alárendeltnek tűnik, mintha mindig a legrosszabbtól tartana, mintha azért lenne mindig jó kutya, mert fél. Az első nap vettem neki mindenfélét, ágyat, plüssöket, felszerelést, minden típusú játékot, sípolóst, labdát. Nem mer egyikhez se nyúlni, megszagolja, de nem érti. Számítottam rá, hogy idő kell, mire feloldódik, de nem tudom, hogy szerezzek neki egy kis boldogságot. Egyedül akkor csóvál kicsi aprókat, amikor felveszem, és üldögél az ölemben, és simogatom. Mi baja? Miért nem oldódik fel, miért nem játszik, miközben örül ha felveszem és simogatom? Orvoshoz már elvittem, teljesen egészséges, bár én kellett chippeltessem. Szerintetek miért nem tudja elengedni magát? Még mindig hiányzik a régi gazdája? Vagy sose játszottak vele? Annyit tudok hogy nem egyedüli kutya volt, de ezt se értem, mert más kutyával nagyon távolságtartó, nekik is mind megadja magát, így felborul, ha értitek. Mi lehet vele? Vagy túlaggódom? Vagy mivel már felnőtt, nem is fogja elengedni magát? De akkor hogy szórakoztassam hogy ne csak üldögéljen, meg féljen?

2014. nov. 30. 13:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát nekem ez nagyon gyanús, hogy milyen élete lehetett az ismerősödéknél annak a szegény kutyusnak... Mióta van nálad?
2014. nov. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Inkább csak össze van törve lelkileg :D 6 éves kutyát elpasszolni nem éppen szép dolog.


Szerintem ne tutujgasd folyton, csak hagyd. A saját tempójában hadd ismerkedjen, hadd szokja a dolgokat. Ne erőltess rá dolgokat. Adhatsz neki pl. kézből enni, ha nem olyan beszari hogy nem veszi el, így talán hamarabb leesik neki, hogy jófej vagy.

2014. nov. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Képzeld el:

6 évig máshol élt,más volt a gazdája más életritmusban volt a kutya.

Most hirtelen ez megváltozott,nem tudja miért kellett mennie onnan ahonnan.

Egy idő után fel fog oldódni,ne abajgasd agyon de azért "tolmácsold" felé hogy nincs mitől félnie.

Az meg hogy megadó más kutyákkal szemben,illetve távolságtartó,hát ő ilyen.Vannak olyan kutyák akik lerohanják egymást,de vannak olyanok akik inkább kösz,de nem kérnek a hevességből.Csak arra kell vigyázni,hogy ne menjen át félelemből agresszióra.

2014. nov. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Lassan egy hónapja van nálam. Igen, a kézből etetést próbáltam, odajön és ropogtat, de az ő kis finom módján, nem támad le a kajáért, csak úgy komótosan jön és elveszi a szemeket. Úgy látom hogy megbízik bennem, de mégis olyan feszélyezett, vagy nem tudom. A napi rutinhoz rögtön alkalmazkodott, tudja ha séta van, nem fél a póráztól, felveszem, lerakom, már buszozott is, taxizott is, utazott ölben is, szóval abszolút simulékony, elfogadja ami van. Nekem csak az a furcsa, hogy nem "lazít", nem játszik, sose láttam még felszabadultnak, csak elfogadja ami jön, olyan "történik aminek történnie kell" típus. Nem erőltetek rá semmit, mert még elijesztem vele, úgy próbálok vele bánni mint mondjuk egy félénk gyerekkel, hogy elérakom a lehetőséget, mondjuk pár naponta odahívom a játékaihoz és végigcsipogtatom őket, sétához is levittem párat, de semmi. Múltkor elengedtem a pórázról, lefagyott, odajött hozzám és onnan nem mozdult, szóval valami furcsa, csak azt nem tudom hogy változik-e, próbálkozzak-e. Illetve hogy mi az oka.
2014. nov. 30. 13:56
 5/10 anonim ***** válasza:

Nincs túl sok önbizalma, ezért inkább nem csinál semmit, nehogy baj legyen. Ha elviszed egy jó kutyasuliba, tudnak segíteni,hogy hogyan kezeld.

Az se segít, hogy te is sokat foglalkozol vele, nagyon vársz tőle valamit, de ő nem érti, hogy mit, ez tovább frusztrálja, és így még annyira se fog feloldódni. Lazíts, majd alakul :)

2014. nov. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is hatéves volt, mikor hozzám került, rossz körülmények közül, valószínűleg bántalmazták is. Első perctől kezdve rendkívül alkalmazkodó volt, de legalább fél év kellett neki, mire feloldódott. Kb egy év után mondhattam azt, hogy nah, te az én kutyám lettél.
2014. nov. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyébként igen, jól mondják, nem kell folyton menni utána meg szólongatni, mert egyrészt nem fog odafigyelni rád egy idő után, másrészt meg a t**e tele lesz veled. :D Én elkövettem ezt a hibát az elején, aztán meg hozhattam helyre nagy nehezen.
2014. nov. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem idő kérdése. Mi menhelyről fogadtunk b egy kutyust kb. 6 éve. Az első éveben eléggé bizalmatlan volt, összerezzent ha valami hangos zajt hallott, el sem mozdult mellőlünk. Most már teljesen feloldódott sőt olyan beképzelt lett hogy már szinte alig bírunk vele :D.De ő pl. a labdáktól fél, valószínűleg megdobálhattták ilyesmivel vagy valami, mondjuk a lasztikat azóta sem szreti. Hidd el kitartás majd belejöttök, esetleg kérj tanácsot az előző tulajdonosától.
2014. nov. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ilyen melankólikus idegtípusú(nak tűnő) kutyák kb. ezt tudják. Nem feltétlen takar konkrét problémát, viszont szakértő hozzáállással se várható, hogy mondjuk sportkutyának használd. Őt ilyennek kell elfogadni, és ennek megfelelően tervezni a programjaidat vele.
2014. nov. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szoknia kell az új környezetet,nyugalom kell neki,várd ki,míg ő megy oda.Vidd sokat sétálni,meg más kutyák közé.
2014. nov. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!