Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyám haldoklik (beteg)...

A kiskutyám haldoklik (beteg) normális hogy így érzek sokszor annyira gonosznak érzem magam emiatt?

Figyelt kérdés
most 10 éves nagyimtól kaptam még ő is pont 10 éve ment el sajnos és szegénykémnek daganat van a szájában nagyon elterjedt 2 hetente visszük injekciókra eddig nagyjyából helyre jött tőle de a szeme folton gennyezik hiába csepegtetjük az orvos azt mondta nem lehet megoperálni (több helyre is elvittük) valahol azt tanácsolták ha leveszik az alsó állkapcsát dehát igazából nem is értem akkor hogy tudna enni meg azt nem akarjuk fel van dagadva a nyelve is folyton kilóg a szájából nagyon nehezen eszik mindent apróra vágunk neki inni is kb 10 percb tellik neki mire belefetyeli nagyon soványka is és akárhányszor bújna hozzám nem merem felvenni se (nővéremnek bedagadt meg begyulladt a szeme is tőle) és amikor megfogom érzem az összes kis csonjtát a sírás kerülget akárhányszor ránézek és ő bújna de sokszor eltolom magamtól vagy visszateszem a helyére nem bírom így nézni nagyon sajnálom de anyukám és az orvos is mondja hogy nagyon élni akar látszik is rajta nagyon kűzd mondta az orvos is hogy addig amíg tud enni inni illetve nem fullad (a nyelvétől) ne altassuk el szegénykém annyira sajnálom de nem bírok ránézni ahogy szenved ettől annyira gonosznak érzem magam és hogy arra gondolok lehet jobb lenne elaltatni :(
2014. dec. 13. 14:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Attól irgalmatlanul szenved, hogy eltolod magadtól, mert nem érti miért. Neki te vagy a mindene, szépítsd meg a hátralévő kis idejét, foglalkozz vele amennyit csak tudsz, beszélj hozzá, szeretgesd, ez többet ér neki mint bármilyen kezelés.
2014. dec. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Önző vagy, kérdező. A kutyád nincs jól, te pedig eltolod magadtól. Te mit éreznél, ha az a személy, akinek te jelented a világot, ezt csinálná veled, mikor szeretetre vágynál? Most erősnek kell lenned, és kitartani amíg csak lehet! Előttem is már írták, de én is írom: szépítsd meg a hátralévő idejét!

Ha már nem lesz a kutyus, bánni fogod, hogy nem tetted meg!

2014. dec. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
86%

Gonosz vagy, mert eltolod magadtól. Ne vinnyogj hanem vegyél erőt magadon és szeretgesd meg, amikor arra vágyik!!!


Nekem is szörnyű állapotban volt már az utolsó hónapjában a kutyám, csúnya volt a szeme, büdös a szája, összepisilte magát, de SOHA nem utasítottam el a hízelgését, sőt, sokszor magamtól cirógattam, masszíroztam, nagyon élvezte. Amikor már láttam, hogy fájdalmai vannak és nincs eszénél, akkor hoztam meg a nehéz döntést és elaltattam.

2014. dec. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Szóval az orvos adja befele az injekciókat a kutyának. A gyógyszereket is tőle veszed?

Nem bír enni a kutya. Ez azt jelenti, evés közben fáj neki valami.Talán azok a daganatok a szájában. De a kilógó, dagadt nyelvet sem érzem úgy, hogy ne lenne rossz érzés a kutyának. Kívánom, hogy élj pár napig te is gennyedző, begyulladt szemmel. Aztán nyilatkozz, hogy olyan isteni érzés volt-e?

Mégis....meddig várnátok azzal a szegény állattal, hogy netán azt mutatná, nem akar már élni? Ha egy kutya odáig eljut, akkor igen hamar meg is hal. Az állat ösztönösen az utolsó percig igyekszik titkolni, hogy beteg, gyenge. Mert ez az őseinél, az állatvilágban az elűzését, a halálát jelenti.

2014. dec. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

igazatok van :(( úgy fogok tenni csak nehéz magamon erőt venni

utolsó igen az állatorvostól veszünk mindent amit ő ajánl ő mondta hogy nem "szenved" csak a megnagyobodott nyelve miatt nehezebben nyel emiatt nehéz az evés viás számára nem szenvesztem isten ments nem vagyok olyan és nálunk senki sem mindent megveszünk ráköltünk amit lehet pedig nem olcsó elhihetitek drágábbak mint az ember gyógyszerek

2014. dec. 13. 19:36
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem viszitek el egy másik orvoshoz? Lehet, hogy a mostani azért mondja hogy nem szenved, hogy minél több pénzt szedjen el tőletek.
2014. dec. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért a kutyán látszik, hogy hogy érzi magát, milyen a kedve... Amíg élénk, örül és csak az evés, ivás a nehéz, akkor én még hagynám. Ha kedvetlen és szomorú, akkor inkább menjen el...ne maradjon és szenvedjen a kedvemért.
2014. dec. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 11 éves a kutyám, eddig dolgozott is velem. Pár napja észrevettem hogy valami nem stimmel a jobb hátsó lábával. Furán jár vele, és ha megáll nem terheli. Doki mondta hogy öregkori enyhe keresztgyengeség áll fent nála. Kezelni sajnos nem lehet. Max javítani b1 vitaminnal. Nem jöhet többé velem dolgozni, ettől kissé depis szegény de pihennie kell. Így lenyugdíjaztam. Viszont nem tudom ellökni magamtól! Sőt! Tudom hogy már nem lehet sokáig velem, ránézek őszülő pofijára, és elsírom magam. Ő odajön, én meg szorosan magamhoz ölelem. Bár nem tudja miért sírok, de próbál vígasztalni, hülyéskedni, játékra hívni. Nem tudom magamtól eltaszítani, vagy nem megszeretgetni.....

A kérdésedre a válaszom pedig, az hogy miért lököd el magadtól ha szereted? Ha gonosznak érzed magad, akkor kizárólag csak ez ami végett szerintem igen. Az viszont nem gonoszság ha az ember megadha a végső tiszteletet, és megszbadítja jbarátját a szenvedéstől. Amíg nincsenek a kutyádnak fájdalmai, de tudod hogy nem lesz sokáig veletek, csak addig tudod Őt szeretgetni.....

2014. dec. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!