Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha nem engedik a...

Mit tegyek, ha nem engedik a kutyát?

Figyelt kérdés
Az van, hogy a szüleim nem akarnak kiskutyát, viszont én nagyon is szeretnék.Megvan rá a pénz is mert már egy ideje nem költök semmire és összejött, úgyhogy ez nem probléma.Meg a hely sem,mert az is akad bőven.Már mindennel próbáltam őket meggyőzni,de egyszerűen lehetetlennek érzem.Ahányszor látok egy kiskutyát sétáltató embert, azt hiszem majd megszakad a szívem és rám jön a sírhatnék.Igazából a család többi tagjának nincs ellenére,csak apumnak, de nem értem, hiszen régen is volt kutyánk.Mondtam nekik,hogy én majd gondoskodom róla és,hogy nem fog rájuk maradni és akkor vagy elviccelik a dolgot (kiröhögnek stb...) vagy hirtelen témát váltanak és akkor meg én vagyok a rossz, ha lecseszem őket, hogy miért kell ezt csinálni.Mondtam nekik,hogy nem szoba kutyát akarok és azt nem is értem, mert pont olyan kutyát akarok, mint amilyet a szülők szeretnek ilyenkor meg felhozzák a macskát.Ugyanis van macskánk.Mert,hogy mi lesz velük, meg,hogy akkor azokkal ki foglalkozik, meg akkor minek kértem őket (nem kértem őket, csak beállítottak a macskákkal).De persze nekik mindent lehet venni (jó, nem mintha én nem kapnák dolgokat de nem szoktam tőlük direkt kéregetni, hogy "ez kell,az kell").Meg szeretnék végre valakit, akivel elmehetnék sétálni, meg egy legjobb barátot, mert sokszor egyedül érzem magam.Ezen kívül sok a városunkban a betörés és a rablás is és ezt is megemlítettem nekik, de azt mondták, hogy "van lakás biztosítás"...Meg az is mondták,hogy "majd ha lesz saját házad meg ha felnőtt leszel" de könyörgöm.. hol van az még?Én addig nem bírom ki.Mindenkinek lehet kutyája,csak nekem nem, és ez nagyon bánt.Szóval mit tehetnék?Mivel győzhetném meg őket?Én nem bírom ki, ha ez így lesz...már a nyár óta nyaggatom őket, azóta keresek kutyát az oldalakon, sőt múltkor megnézettem apummal egy kutyás videót és aztán ő is nézegette a kutyákat, hogy melyik eladó, de aztán észbe kapott és kikapcsolta a gépet és elment... Nem értem, mert nem vagyok rossz gyerek, már egy ideje próbálok jól tanulni (most szünet van mondjuk :D)csak az a baj,hogy szerintem vannak valami "idegi problémáim" is (dühkirohanás, meg valamikor érzem, hogy figyelnek,de ez egy más tészta :D)Tehát van valami amivel meggyőzhetném őket?segítsetek!!:(

2015. jan. 1. 19:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem látnak elég felelősségteljesnek a kutyatartáshoz. Egy kutya komoly dolog, 10-15 évig lesz a társad. 10-15 évig kell etetni, gondozni, oltatni, és az is előfordulhat, hogy egy durvább megbetegedés után 6 számjegyű összeget kell otthagyni az állatorvosnál, nagyon nagy kiadásokkal jár, lehet, hogy ezért sem szeretnének kutyát a szüleid.

Nem tudom hány éves vagy, de később, ha tovább fogsz tanulni, már nem biztos, hogy annyi időd lesz a kutyára. A kutyával pedig napi szinten foglalkozni kell (fajtától függően), sétára (akkor is, ha van kert, mert a kutyának szüksége van a külső ingerekre ahhoz, hogy ne legyen antiszociális), testmozgásra, szellemi lefárasztásra van szüksége ahhoz, hogy igazán kiegyensúlyozott legyen.

Nekem sem engedték soha, hogy kutyám legyen. Végeztem a sulival, dolgozom, és most van kutyám. Saját keresetemből, saját felelősségemre.

2015. jan. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Megértem, hogy szomorú vagy, de nem nagyon tudsz mit tenni. Vagyis hát attól függ, hogy a szüleidnél mennyire válik be a lécci-lécci, de a leírtak alapján nem. :/ Azt viszont muszáj leírnom, hogy a te gyűjtögetett pénzedből max. megvenni tudjátok a kutyát, de azon túl biztosítani kell neki házat, ételt, kiegészítőket, ami éves szinten korántsem kevés pénz.
2015. jan. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Semmit. Valószínűleg nem tartanak elég felelősségteljesnek hozzá. Ráadásul egy kutya nem csak 1-2 éves projekt, hanem 10-15, egész életében legalább két-három órát kell vele foglalkozni MINDEN NAP (nem csak kimenni hozzá a kertbe és megsimogatni, hanem séta, tanítás, játék stb.). Akkor is ha -20 fok van, akkor is ha zuhog az eső, akkor is 39 fokos lázad van. Mit csinálsz vele, ha majd egyetemre mész? Szerintem egyenlőre tényleg hanyagold ezt, majd ha saját házad lesz és saját kereseted, annyi kutyád lesz amennyit akarsz.

Egyébként van 100-150 ezer forintod egy fajtatiszta kutyára? Merthogy egyébként amiket olx-en, jófogáson meg egyéb oldalakon látsz 20-30 ezerért azok agyonszaporított fajtajellegű keverékek.

2015. jan. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Menj el egy állatmenhelyre önkénteskedni, akkor sétálhatsz is és "felkészülhetsz" egy kutyára és a szüleid is látni fogják, hogy tényleg akarod.
2015. jan. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Előbbi (második) vagyok

Egyetértek teljes mértékben az első válaszolóval, valamint még azzal kiegészíteném, hogy az egy dolog, hogy tiéd lenne a kutya, de a szüleidet ugyanúgy körbeugrálná, ők is hallanák az ugatását stb., aminek ők valószínűleg kevésbé örülnének, mint te. Mindenesetre kitartas, nem veszett ügy! :)

2015. jan. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

igen,ezekre gondoltam én is.(Amúgy nemsokára 15 leszek)

A ház, kiegészítőkkel sincs gond, a kutyakajával sincs. max a gyógyszerekkel ami tényleg húzós, meg az oltások de ezen kívül én végeznék (illetve akarnék) végezni munkát körülötte.Azért is gondoltam a kutyát, mert akkor nem csak bent ülnék a szobába egész nap a könyvek előtt, hanem ki is mehetnék mozogni is, meg ilyesmi.Gondoltam már nyári munkára is, hátha akkor utána jönne be még plusz pénz és akkor már talán nem lenne gond, de azt sem tudom, hogy hány éves kortól van a nyári munka, illetve mennyi a fizetés.Elég komoly gyerek vagyok, a családba az összes gyerek ilyen "komolyabb" gyerek.(Mondjuk egyke vagyok, de az unokatesóm olyan, mint ha az édestestvérem lenne és közel állunk egymáshoz)...

Akkor várnom kéne még?Mert mondjuk tényleg nem "sürgős" az a kutya de azért jó lenne...Anyum azt mondja, hogy mi van ha holnapután kitalálom,hogy egyetemre megyek akkor meg mi lesz vele meg ilyesmi..ezen én is gondolkodtam,sőt elég "előre eltervező gyerek" vagyok, de ha netán tényleg mennék egyetemre, akkor sem lenne pofám kérni pénzt, hogy "megyek azt fizess"...meg hát az sem egy olcsó mulatság ezért maradok max.az érettséginél azt utána majd eldöntöm érvemnél

(Remélem nem írtam kisregényt és bocsi,ha sok lett :D)

2015. jan. 1. 20:07
 7/14 anonim ***** válasza:
A kutyázás nem ott ér véget,hogy összegyűjtötted az árát,ami ha fajtatiszta,százas körül van és nem csak azért,hogy legyen törzskönyve.Az eltartása pedig sokba kerül,nem biztos,hogy erre van otthon keret.Aznis benne van,hogy ha te még sem foglalkozol vele egy idő után/ séta,etetés,kaka szedés minimum/ akkor ez azokra marad,akik mindezt nem szeretnék bevállalni.A kutyavállalásnak közös akarásnak kell lennie a családban,különben hamar teherré válik és csak vitákat gerjeszt.
2015. jan. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#4 terveztem, meg még azt is bevállaltam volna, hogy a szomszéd kutyát sétáltatom de az már nem az én feladatom, hanem a saját gazdájáé...Már régebben is gondolkodtam, hogy önkénteskedem az egyik barátnőmmel, de erre nem igazán van időm, hiszen most lovagolok az egyik ismerősünknél (ráadásul ingyen mert ha én takarítom akkor ingyen lovagolhatok rajta :D)

Meg az is a problémája apumnak, hogy "manapság nem lehet normális kutyát kapni" tehát, hogy nem szép...amiről mondjuk nem a kutya tehet, de mindegy.Tehát ő amolyan "minőségibb" kutyát venne, de nem találunk sehol...de ha még lenne akkor talán nyert ügyem lenne és vennénk.

2015. jan. 1. 20:15
 9/14 A kérdező kommentje:
#7 én ezt mind tudom, mert eléggé "felvilágosult" vagyok a kutyákkal kapcsolatban...tisztában vagyok a betegségekkel is és gondoltam, hogy lehet ez a szülők baja.Mert, ha beteg a kutya akkor nem akarják elveszíteni és akkor az egész család letargiába lesz, meg ilyesmi, mert már volt ilyen az előző két kutyánkkal.Anyum követi apum szavát tehát csak rajta múlik.A papámnak sincs ellenére, de még a mamámnak se.De még az unokatesómék is biztatnak, hogy ne adjam fel meg ilyesmi...
2015. jan. 1. 20:20
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Na látod. Még kutyád sincs, de máris jössz a kifogásokkal. Azért nem akarsz önkénteskedni, mert lovagolsz? És ha saját kutyád lesz? Akkor őt sem viszed majd sétáltatni, mert most épp máshoz van kedved? Pedig a menhelyes kutyával nem kell minden nap 0-24-ben foglalkozni, hanem elég ha fél órára elviszed mondjuk sétálni (csak mert írtad hogy annyira akarsz sétálni). A sajátba még több meló van. Akkor mihez fogsz kezdeni?
2015. jan. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!