Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha nem engedik a...

Mit tegyek, ha nem engedik a kutyát?

Figyelt kérdés
Az van, hogy a szüleim nem akarnak kiskutyát, viszont én nagyon is szeretnék.Megvan rá a pénz is mert már egy ideje nem költök semmire és összejött, úgyhogy ez nem probléma.Meg a hely sem,mert az is akad bőven.Már mindennel próbáltam őket meggyőzni,de egyszerűen lehetetlennek érzem.Ahányszor látok egy kiskutyát sétáltató embert, azt hiszem majd megszakad a szívem és rám jön a sírhatnék.Igazából a család többi tagjának nincs ellenére,csak apumnak, de nem értem, hiszen régen is volt kutyánk.Mondtam nekik,hogy én majd gondoskodom róla és,hogy nem fog rájuk maradni és akkor vagy elviccelik a dolgot (kiröhögnek stb...) vagy hirtelen témát váltanak és akkor meg én vagyok a rossz, ha lecseszem őket, hogy miért kell ezt csinálni.Mondtam nekik,hogy nem szoba kutyát akarok és azt nem is értem, mert pont olyan kutyát akarok, mint amilyet a szülők szeretnek ilyenkor meg felhozzák a macskát.Ugyanis van macskánk.Mert,hogy mi lesz velük, meg,hogy akkor azokkal ki foglalkozik, meg akkor minek kértem őket (nem kértem őket, csak beállítottak a macskákkal).De persze nekik mindent lehet venni (jó, nem mintha én nem kapnák dolgokat de nem szoktam tőlük direkt kéregetni, hogy "ez kell,az kell").Meg szeretnék végre valakit, akivel elmehetnék sétálni, meg egy legjobb barátot, mert sokszor egyedül érzem magam.Ezen kívül sok a városunkban a betörés és a rablás is és ezt is megemlítettem nekik, de azt mondták, hogy "van lakás biztosítás"...Meg az is mondták,hogy "majd ha lesz saját házad meg ha felnőtt leszel" de könyörgöm.. hol van az még?Én addig nem bírom ki.Mindenkinek lehet kutyája,csak nekem nem, és ez nagyon bánt.Szóval mit tehetnék?Mivel győzhetném meg őket?Én nem bírom ki, ha ez így lesz...már a nyár óta nyaggatom őket, azóta keresek kutyát az oldalakon, sőt múltkor megnézettem apummal egy kutyás videót és aztán ő is nézegette a kutyákat, hogy melyik eladó, de aztán észbe kapott és kikapcsolta a gépet és elment... Nem értem, mert nem vagyok rossz gyerek, már egy ideje próbálok jól tanulni (most szünet van mondjuk :D)csak az a baj,hogy szerintem vannak valami "idegi problémáim" is (dühkirohanás, meg valamikor érzem, hogy figyelnek,de ez egy más tészta :D)Tehát van valami amivel meggyőzhetném őket?segítsetek!!:(

2015. jan. 1. 19:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én most lettem 15 december elején és novemberben kaptam meg az első kutyám. Jól gondold meg! Nem csak a kutya megvételére kell pénz. Ott a tál, kaja, póráz, nyakörv/hám, esetleg kutyapelenka, de legfőképp az oltások és a chip meríti ki a pénztárcát! Nem mellesleg, ha kölyök mellett döntesz, készülj fel a kiszaggatott ruhákra, semmi sem eshet le a földre, stb.

És amit nagyon ajánlok, ami nekem is bejött: Írj pro-kontra listát a kutyatartásról :) Anyukámat ez meggyőzte XD

2015. jan. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 SzMHZs ***** válasza:

Én is azt hittem gyerekkoromban, hogy jaj, nem bírom ki addig, aztán mégis sikerült. Két éve lett saját lakásom, és lett kutyám is. (Plusz két macskám.)

Ez a szüleid döntése lesz, míg otthon laksz, sajnos akármennyire is nem tetszik. És ezt meg kell értened, kár ezen vergődni, van egy csomó más hobbi is, meg ott vannak a cicák, másnak az sem lehet.

Írod, hogy mindenkinek van kutyája, csak neked nincs: azért ez se egészen így van, sokaknak nem lehet, még később se, mikor már saját életük van. Meg "nem bírod ki" - értem, hogy sok időnek tűnik, de ez olyan gyerekes, ami nem baj, hisz gyerek vagy, csak írtad, hogy Te komolyabb vagy stb. Ami a legjobb barátot illeti: a kutya valóban az ember legjobb barátja, de legyenek emberi barátaid is, sok minden van, amire egy kutya azért nem képes, vagy amiben nem tud segíteni.

A másik: most még 15 vagy, az egyetemet nem tudhatod előre (akármennyire is úgy érzed, hogy tudod), szerintem nem érdemes ezt ennyi idősen elvetni. Nem hiszem, hogy a szüleidnek a pénz részével lenne a gondja, hanem ha másik városba mész esetleg, akkor mi lesz a kutyával?

Ami a diákmunkát illeti: interneten mindennek utána lehet nézni, ez nem lehet kifogás. Ugyanígy a menhelyi önkénteskedés is, az érettségihez úgyis kelleni fog majd a társadalmi munka, ha elkezded most, akkor már annyira rutin lesz, mire odajutsz, hogy nem fog gondot okozni.

Egy dologra tényleg figyelni kell: ha nem akarja mindenki a családban 100%-osan a kutyát, abból előbb-utóbb tuti feszültség lesz. Az meg senkinek sem jó.

2015. jan. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Na szóval úgy van, hogy apukám nem akar kutyát.De ép az van, hogy ő olyan, hogy hogyha már megvan a kutya akkor ő az aki a legjobban bírná a kutyát :D ismerem őt úgyhogy még ő sem tudná letagadni :D

Arra gondoltam, hogy várok még pár évet, azt addig az uncsitesóm kutyáját gyesztrálom, mert most úgyis nyaralni mennek :D a pénzt meg gyűjtöm is meg veszek is belőle egy Metallica pulcsit :D Na ez így jó ötlet lesz szerintetek? :D

2015. jan. 4. 18:22
 14/14 anonim ***** válasza:

"várok még pár évet, azt addig"


"Azt addig"? Magyarul beszélsz-e?

2015. jan. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!