Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Belehalt a kutyám a műtétbe!...

Belehalt a kutyám a műtétbe! És még ki akarja belőlem húzni a pénzt az állatorvos! Beperelhetem?

Figyelt kérdés

Inkább Ő fizessen nekem!

A jelentésben benne van, hogy leállt a szíve műtét közben!


És még pampog nekem, hogy Ő "dolgozott" vele!



2015. jan. 4. 15:37
1 2 3
 11/25 bollocks ***** válasza:
100%
Elvileg műtét előtt aláírtál egy papírt, miszerint a műtétnek -mint minden műtétnek- vannak kockázatai. Sajnálom, hogy most ez a kockázat pont bejött, de ez még nem mentesít a fizetési kötelezettséged alól.
2015. jan. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, milyen műtét. Nem mindegy, volt-e altatva előtte valaha a kutya. Első altatásnál bármikor előfordulhat az altató szerre allergia. Rejtett születési rendellenesség. Aki darázik, az első nagyobb műtét előtt csináltasson teljes kivizsgálást. De még akkor sem biztos, hogy valami gebasz ne jönne össze.

Az embereknél sem feleslegesen íratnak alá nyilatkozatot műtét előtt, hogy tudomásul veszi a kockázatot. És ezt aláíratják egy sima vakbél műtétnél is és pl egy szívátültetésnél is.

2015. jan. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom a kutyusodat, részvétem :(

De a többiek jól írták, köteles vagy kifizetni a műtét árát.

2015. jan. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
43%
Éppen alá lehet írni papirokat,de ha az orvos hibázik,akkor nincs fizettség,van viszont per.De megnyugtat a tudat,hogy ezek szerint ha szar munkát végzem,sokan közületek mindenféle kérdés nélkül,belenyugvással fogtok nekem szép summákat kifizetni.
2015. jan. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 bollocks ***** válasza:
100%
#14 ki mondta, hogy az orvos rossz munkát végzett?
2015. jan. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
86%

Utolsó, ha rendszeresen szr munkát végzel, egy idő után nem lesz páciensed. Vagy te úgy gondolod, hogy az orvosnak mindegy, hogy megmarad-e a kutya vagy sem? Mert azt kétlem.


Épp azért teljesen mindegy, hogy milyen műtét, mert komplikáció minden esetben előfordulhat. Nem tudom, a kérdező nyilatkozott-e a műtét előtt arról, hogy megértette a kockázatokat, de gondolom ha igen, abban az esetben is letagadná. Nem értem, minek ez a felhajtás. Elpusztult a kutya, nagyon szomorú, de előfordul. Emberek is halnak meg műtét közben (vagy éppen annak hiánya miatt!), az orvos mégis megkapja a fizetését, mert dolgozott, a tb meg kifizeti a műtétet. Szóval nem értem.


Kérdező, te soha nem hibázol, amikor dolgozol? Ugye hibázol te is. Gondolom a fizetésedet azért ettől függetlenül megkapod. Nos, az orvos is hibázhat, meg más miatt is elpusztulhat a kutya, de mint már írtam, nem az egészséges kutyát kell kifizetni, hanem magát a műtétet.

2015. jan. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
97%
Ki kell fizesd, ez nem kérdéses. Én is 250 ezret leperkáltam balesetes kutyámra, pedig belehalt pár nappal a műtét után a sérüléseibe, ergo 'nem volt értelme' az orvos munkájának. De azt a munkát ő elvégezte, legjobb tudása szerint próbálta a kutyát megmenteni, alap, hogy az ember kifizeti.
2015. jan. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%

Nem ertem miert nem vizsgalta meg elotte a kutyat, emberek altatasa elott is vannak rutinvizsgalatok. En ezt elvarnam a dokiktol altatas elott. Mert egy draga mutet sikertelensege eseten engem elcincalna akkor a birosagra, mert tuti nem fizetnek.

Ha meghalna korhazi mutet kozben vki hozzatartozom, akkor sem adnek halapenzt, logikus. Az allatorvosnak nem az en muteti koltsegem a fizetese. Az neki csak plusz jovedelem.

Vagy ha ti igy gondoljatok, hogy Abbol elnek,akkor gondolom minden gazdit jol le is akarnak huzni.

Erdekes, hogy en lehuzos dokival meg nem talalkoztam. En kutyamat is megmuthette volna, mert legcsoszukuletes volt, eleg sulyosan, megse beszelt ra, hogy vagjunk bele. Ha ebbol lett volna a fizetese, akkor biztos, hogy erolkodott volna. Fizettem volna barmennyit azert a kiskutya egeszsegeert, mondtam is neki. Megse mutotte. Ennyi.

2015. jan. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 bollocks ***** válasza:
100%
Utolsó: ha rokonod hal meg, akkor valóban nem kell hálapénzt adnod, viszont a tb attól még kifizeti a műtét költségeit az azt elvégző kórháznak. Állatorvosnál -mivel a kutyának feltételezhetően nem volt biztosítása- a gazdinak kell ezt kifizetnie. Ilyen egyszerű. A műtét költsége nem egyenlő a hálapénzzel.
2015. jan. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
27%
Itt az a kérdés,felemrülhet e ,hogy a kutya orvosi hiba miatt pusztult e el.Ha igen,nem kell semmit sem fizetni,hanem még lehet kártérítést is kérni.Ha kétséges az,hogy mi törtėnt valójában a műtőben,kell kérni egy másik szakvéleményt is.Ha az igazolja az orvos állítását,valóban ki kell fizetni a műtét árát.Ez egyébként,nem szokott a teljes ár lenni,ha egy rutin műtét közben éri az állatot.
2015. jan. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!