Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Futás a (kis) kutyámmal. Van...

Futás a (kis) kutyámmal. Van ötletetek, tanácsotok?

Figyelt kérdés

Szóval: 4 hónapos angol spániel kan. Természetesen még nem akarom futni vinni, jómagam se járok ilyen időben (tudom, tudom, a lustaság nagy úr). De ha kijön a jobb idő (április környéke), a fiatalúr is elmúlik már fél éves, és én is eljárok kocogni.


Gondoltam összeköthetném a kellemest a hasznossal, én szeretek futni, ő imád menni, hát elvinném magammal esti fárasztás gyanánt. DE.


A város legeslegközepén lakunk. Az egyetlen lehetőség az a betonon (járda) futás. Nem (azaz NEM) oldható meg, hogy elmenjünk füves területre, kilóméterekre nincs ilyen itt.


A kérdésem az volna, hogy vihetem a kutyát futni? Ha igen, akkor mennyit? (nem vagyok egy nagy sprinter, max 5 km-t ha futok már sokat mondtam). Megárt az ízületeinek ha betonon fut? Vagy valamennyit (de mennyit?) futhat azért?


Köszönöm :)


2015. jan. 7. 23:18
 1/4 Aquadow válasza:
Igen, megárt, ahogyan az embernek is. Ráadásul még egy fejlődő szervezet, szóval az meg benne a pláne.
2015. jan. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
okés, akkor a futás hanyagolva lesz :) Köszi a választ!
2015. jan. 8. 00:37
 3/4 anonim ***** válasza:
szerintem se vidd, 6 hónaposan is kicsi még az 5 km-es futáshoz, főleg a betonon. te fel tudsz venni kényelmes cipőt, de ő nem. az ilyen jellegű "edzés" (fix sebesség hosszan, egyenletesen) még nem való kölyök kutyának, fusson, de csak amennyit ő akar, játék közben!
2015. jan. 8. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy éves kor alatt semmiképpen ne vidd. Tudom, hogy nagyon sokan ellenzik a betonon futtatást, de mi is a város közepén lakunk, úgyhogy ha biciklivel viszem a kutyáimat, nekem is 2-3 km-t betonon kell menni. Én ilyenkor lassabban megyek, hogy ők is csak kocogjanak, így szerintem koránt sem olyan káros az ízületeiknek.
2015. jan. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!