Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fül és farokvágás, miért?

Fül és farokvágás, miért?

Figyelt kérdés
Állítólag a kutyák csonkítása tilos, de még is ritkán látni hosszú farkú dobermannt, rottweilert vagy boxert. Még sok kutyaszeretőnek mondott ember is ragaszkodik ehhez, a szerintem embertelen módszerhez, az esztétikára hivatkozva. De mire jó ez? Hogy mondhatja magát valaki kutyabarátnak, ha szándékosan csonkítja a kutyáját? És ha valóban tilos már több országban, miért fogadják még mindig el a kiállításokon, akár fiatal, kölyökkutyánál is?
2010. febr. 6. 12:42
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
54%
Én biztosan nem csonkíttatnám meg a kutyámat csak azért, mert ez a divat. Azt mondják, nem nagyon fáj neki , mert porcos. De kérdem én: Akkor egy sima körülmetélésnél, pl. miért sír annyira egy kisgyerek? Ott még porc sincs.
2010. febr. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
56%
valamelyik nap épp egy dobermannt simogattam. annak a hegnek a fülein borzasztó tapintása volt. annak a szegény szeretetcsomagnak minek levágni a füle 3/4-ét ?! a lüke gazdájáét kellene
2010. febr. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
63%

Bobtailt már tilos csonkítan és nem is engedik meg a kiállításokon sem...

Pedig ők bob-tail (farkocska, kis farok) :-)

Egy hosszú farkú bobttailos

2010. febr. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
45%
Nem is kutya és állatbarát az aki megcsonkíttatja külsőleg az állatot, mert a hülye agyával hisz valamit.Ez a legostobább emberi butaság!
2010. febr. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Én hosszú farku bobtailt még nem láttam, van képed?
2010. febr. 6. 13:09
 6/34 anonim ***** válasza:
52%

Engem nem érdekel mit gondoltok, én pl imádom a kutyákat! És a kedvenc fajtám a dobermann, sajnos majd csak később lehet! És igenis ez nekem fontos! Mert én egy dobermannt szeretnék, kemény és méltóságteljes kutyát, aki kívülről is sugárzik! És az igazság az, hogy ha nem vágják le neki a fülét meg a farkát, akkor egy ronda, cuki, agár-kopó korcsnak néz ki! Ha agarat akarok, vagy kopót, akkor azt veszek! De én dobermann akarok, egy királyi kutyát, akit így szoktam meg!

Igen balul is elsülhet a dolog, ha valaki lusta rá pénz költeni és nem néz utána a dolgokat! De én kifizetem a legjobb eljárást amit csak lehet! A kiskutyának 2-3 napos korában szabad levágnia farkát, SZAKÉRTŐ embernek, a fülvágást is korán kell megcsinálni, jó orvosnál, és nem azt számolgatni hoyg jössz ki olcsóbban! Manapság már lézerrel is csinálják, még csak nem is vérzik a kutya!

És vicces, hogy az emberek ezért harcolnak, közben meg a sok állatkínzó kínozza tovább a szerencétlen állatokat és akkor ezt tiltják be! Hát röhej! Inkább arra kéne kötelezni hogy normális körülmények között csinálják! Az nem baj hogy sokan még azt sem tudják hogy kell kezelni egy kutyát, hogy ő nem ember, és nem egynerangú velünk, mert abból bajok lesznek. De ez mind neeem baj, mert a csonkolást beiltották, boldog a világ! Szerintem az elvakultak összekeverték a fontossági sorrendet! Majd ha az emverek felszedik a kakát, nevelik a kutyájukat, nem riasztóként használják, vagy a másik oldal nem kényezteti el, nem altatja ágyban, nem kezeli egyenrangúként, nem gyerekpótlónak használja, majd ha nem nyúznak élve állatokat meg kötnek fel stb akkor talán lehet szó erről is!

Arról nem is beszlve hogy az ilyen lógó fülű kutyáknak könnyen begyullad a füle és eltörik, sebes lesz a farka mert rövid a szőr és mindennek nekiveri! Felnőtt korban életveszélyes lehet törött farkat eltávolítani.

És még mondok valamit... Van egy kutyám. Nincs farka, mert ÍGY SZÜLETETT. Nos sokkal gyorsabban fut az összes többi kutyánál, és nagyon jól megértik egymást, annak ellenére hogy neki nincs farka amivel kommunikáljon! Semmiben nem szenved hiányt, nem értik félre és nem érzi magát rosszul!

Mondjatok egy olyan kutyát! Egy olyat akinek tisztességes helyen végezték el a beavatkozásokat, tisztességesen nevelte a gazdája, és valami lelki baja lett attól hogy nincs farka és feláll a füle! Hát szerintem nem fogtok ilyet találni! Annál inkább idegroncsokat az elkényeztetéstől, vagy a felelőtlen tartástól!

Az a baj, hogy manapság minden területeten túlzottan érzékenyek az emberek (pl ha rászólsz a gyerekre vagy kap a pelusra akkor összetörik a kis lelke), de nem számít, akármit is gondolnak, én imádom a kutyákat és inkább legyen nálam egy kutya farok nélkül boldogan és kutyaként, mint máshol farokkal és kikötve, vadítva, éheztetve, riasztóként tartva, vagy elkényeztetve! Szerintem a kutya is ezt válsztaná inkább.

2010. febr. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
57%

14:11 Teljesen egyetértek veled. Nekem még azt tetszik amikor azzal jönnek, hogy ne avatkozzunk bele a természetbe.

1. A kutyát mi emberek tenyésztettük ki

2. Melyik vad kuyafélének lóg a füle?)--->Szóval már maga a lógó fül természetellenes.

Nekem egy fehér farokvágott boxerem van. Emlékszem amikor sétáltunk, egy nő eljött mellettünk biciklivel és ezt mondta: "Jaaajj szegény kutya, miért kellett neki levágni a farkát." Még aznap amikor sétáltunk haza láttam, hogy a nő ott van az udvarában és két szerencsétlen kis kutya láncon kikötve. És ki nem szereti az állatokat??? NO COMMENT.

2010. febr. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
53%

Hülye sznobok szokása.

Arra hivatkoznak,hogy a kutyák használati módja miatt volt szükség erre,pl.vizsláknál a vadászat miatt.A gond csak az,hogy elenyészően keveset használnak már közülük az eredeti funkcióra,de a hobbykutyákat is csonkítják.

Akinek az álló fülű kutya tetszik,van olyan fajta is,lehet abból válogatni.

A csonkolt kutya szerintem torz és idétlen.

2010. febr. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
43%
Én is teljesen egyetértek a 14:11-el!
2010. febr. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem csak akkor tudnának az emberek objektív választ adni, ha kipróbálhatnák mit is tesznek az egyszerű sznob hiúságukból a kutyájukkal. Szóval szerintem először a gazdi vágassa szép kackiásra a saját fülét, utána jöhet a kutyája.
2010. febr. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!