Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fül és farokvágás, miért?

Fül és farokvágás, miért?

Figyelt kérdés
Állítólag a kutyák csonkítása tilos, de még is ritkán látni hosszú farkú dobermannt, rottweilert vagy boxert. Még sok kutyaszeretőnek mondott ember is ragaszkodik ehhez, a szerintem embertelen módszerhez, az esztétikára hivatkozva. De mire jó ez? Hogy mondhatja magát valaki kutyabarátnak, ha szándékosan csonkítja a kutyáját? És ha valóban tilos már több országban, miért fogadják még mindig el a kiállításokon, akár fiatal, kölyökkutyánál is?
2010. febr. 6. 12:42
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

Nem az z általános,hogy állatokon segítők,menhelyet támogatók csonkíttatjáka kutyájukat.

Ez kb.olyan,mint mikor rodeós mondja magát állatvédőnek.

2010. ápr. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
49%
Sajnálom, egyszerűen csak nem vagyok elvakult azért mert szeretem az állatokat. És ha már segítek nekik akkor ennyi "önzőségem" had legyen. Szerintem sokkal jobb a kutyának pár hétig fájlalni a fülét, mint gazdátlanul élni. Senki nem mutatott még olyan bizonyítéket hogy az ilyen kutyák hátrányban lennének vagy esetleg lelki problémáik lennének ettől szakszerű beavatkozás mellett. Szerintem egy szuka kutyának az ivartalanítás sokkal jobban fáj! És tudom hogy annak baromi nagy haszna van! De tudod mit? Ezzel is csak magad nyugtatod! Mert a kutya nem tudja hogy azért kell ivartalanítani őt, hogy ne legyen sok felesleges kiskutya és ne legyen beteg! Ő csak azt tudja hogy valami történik vele és fáj és kellemetlen! Az ő szemében semmivel sem különb a csonkításnál, sőt a csonkítás kevésbé fáj (najó egy kannál nem, de a szukáknál tuti) Nem tehetek róla hogy évszázadokig így néztek ki a kutyák és ebbe szerettem bele, nem az új természetes divatba.
2010. ápr. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
0%

Miért fájna az ivartalanítás?Azt is altatásban csinálják,és utána legalább nem kell rángatni a sebet a gyógyulás közben,mint a csonkításnál.

Na és ugye az ivartalanításnak van haszna,későbbi betegségek és a felesleges szaporulat megelőzése,a csonkításnak nincs,hiába fogjátok rá.

2010. ápr. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Mint mondtam a kutya nem tudja hogy annak haszna van csak azt hogy valami rossz történik vele. Másodszor pedig tekintve egy szuka kutyát az ivartalanítás egy komoly műtét. Nem tudom te fiatal vagy-e, nő, de ez kb olyan mintha azt mondanák, hogy egy császármetszés nem fáj! Beleturkálnak a kutyába, felvágják, kevesznek belőle dolgokat. És akkor azt mondod az nem fáj és egy kis heg a fülön igen amit a modern módszerek szerint nem is kell rángatni? Azt is altatásban csinálják mint az ivartalanítást de mégis mit gondolsz amikor felébred már meg is gyógyult? Hány kutyáról olvastam itt aki még napokkal utána is szenvedett. De te még mindig nem mutattál egy kutyát sem akit szakszerűen kezeltek és bármi baja vagy hátránya loett volna a csonkolásból. :) Gyerünk kiváncsi vagyok rá! Tényleg az én itélőképességgemmel van baj? A farokvágásról meg ne is beszéljünk, mert az pár napos korban van és a kiskutyát kb annyira viseli meg hogy amikor visszateszik már megy is szopni...
2010. ápr. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!