Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fül és farokvágás, miért?

Fül és farokvágás, miért?

Figyelt kérdés
Állítólag a kutyák csonkítása tilos, de még is ritkán látni hosszú farkú dobermannt, rottweilert vagy boxert. Még sok kutyaszeretőnek mondott ember is ragaszkodik ehhez, a szerintem embertelen módszerhez, az esztétikára hivatkozva. De mire jó ez? Hogy mondhatja magát valaki kutyabarátnak, ha szándékosan csonkítja a kutyáját? És ha valóban tilos már több országban, miért fogadják még mindig el a kiállításokon, akár fiatal, kölyökkutyánál is?
2010. febr. 6. 12:42
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
38%

Nem a műtét fáj,hanemaz utókezelés,mikor a sok primitív barom rángatja a sebet,hogy "szépen"álljon utána a fül.



kedves válaszoló. ma már senki nem rángatja a fület. kereten van, igy akadályozva meg a sebszélek zsugorodását.

2010. febr. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
76%
A mali meg a német juhász nem jobb, csak könnyebb őket kezelni, nevelni. Jobban bírják a gyűrődést, a keményebb kezet és a gyors nevelést. A dobermann nem tehet róla hogy rövig a szőre így kevesebb helyet terjedhet el munkakutyának. Azonkívül a népszerű fajták azért is népszerűe mert nem viseli meg őket a gazdaváltás. Ez hasznos, de nem hinném hogy dicsőség. Egy dobi nem fog mindenki szót fogadni akir tudja a parancsot.. Ő nem olyan.
2010. febr. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem fölösleges vitatkozni. Az Állatvédelmi Törvényben egyértelműen benne van, hogy kizárólag egészségügyi okokból végezhető. Amíg nem érkezik el hozzánk az európai szintű állattartó kultúra, addig még jó pár barom orvos (szerencsére a jobbak nem végeznek már ilyen műtéteket) megcsinálja jó pénzért. Majd ha büntetik is őket, akkor nem lesz kérdés ez a kérdés. Azért fejlődni kéne nem? Nem élhetünk életünk végéig a sötét középkorban. Szerintem.
2010. febr. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
36%
az ivartalanitás akkor miért nem rossz? Az is mütét,nem? A természet ivarosan teremtette az állatokat. talán egyszerübb lenne a sok felelőtlen emberre hatni valamivel, és nem azokat cseszegetni, akik fület,farkat vágatnak. azért azoknak a kutyáknak döntő százaléka, nagyon jó körülmények között él.
2010. febr. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
48%

Az ivartalanított kutyák is.

Ha nem tenyészegyed,érdemes ivartalanítani a felesleges szaporulat(tele vannak a menhelyek,kutyák százait altatják le,közte 2-3 hónapos kölyköket is) és a későbbi betegségek megelőzése miatt.

Pont most pusztult el méhgyulladásos idősebb keverék szuka,már késő volt a műtét.Ha ivartalanítva lett volna(évek óta könyörögtem a gazdiknak,azt mondták,sajnálják megcsonkítani)most is vígan élne.

A fül és farokcsonkítás viszont nem hosszabbítja meg az életet és előz meg gondokat.

2010. febr. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
51%
nem vitatkozom, lerágott csont. az állatvédők is csak papolnak, a menhelyi kutyáknak nemtudják megoldani a sorsát, de a baromfifeldolgozókat bezáratják, menjen a paraszt az utcára, és halljon éhen. és annyira védik az állatokat, hogy ahelyett, hogy a sok szerencsétlen kutyával foglalkoznának a menhelyeken, sétáltatás, egy kis szeretgetés, a net előtt ücsörögnek egész nap, és osztják az észt.
2010. febr. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
51%
Ja, miközbe a fülvégés ellen tüntetnek, aközben a legtöbb ember azt sem tudja hogy a kutyája kutya és hogy nem láncon kell tartnai, vagy nem elkényeztetni kéne! A szemetek meg addig röhögnek rajtuk és kínozzák tovább az állatokat, mert a nagy állatvédők azzal vannak elfoglalva, hogy a hozzáértő orvos altatásban, fájdalom nélkül levágta a kutya fülét, és most az állat egész élete tönkre van téve mert feláll a füle miközben is így született... -.-"
2010. febr. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
67%
nem tilos, az én rottweileremnek is le van vágva a farka. én nem kimondottan ragaszkodok ehhez, de esztétikusabb, pl. ha kakil, akkor nehezebben emeli fel a farkát, és piszkos lehet. ezt nagyon fiatalon vágják le, 1-3 naposan, mikor még nem vérzik. ez úgymond fajtajellemző, pl. ha egy vágott, és egy nem vágott farkú rotit viszel kutyakiállításra, a vágottnak több esélye van.
2010. ápr. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Bocsika,de ne az állatvédőknek mondjátok meg,mit csináljanak,hanem tegyetek ti is az állatokért.

Olyanok szokták itt az észt osztani,akik életükben nem voltak menhelyen,nem segítettek egyetlen állaton sem.

2010. ápr. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Jaj elnézést, hogy menhelyi kutyám is, szoktam adományozni nekik és rendszeresen hazahozok macskákat és nap mint nap látom a sok elkényezetett kutyát akinek a gazdája azt képzeli hogy az egy ember! Akkor most mit találsz ki? Mert ezek ellenére is támogatom a fülvágást.
2010. ápr. 11. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!