Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fül és farokvágás, miért?

Fül és farokvágás, miért?

Figyelt kérdés
Állítólag a kutyák csonkítása tilos, de még is ritkán látni hosszú farkú dobermannt, rottweilert vagy boxert. Még sok kutyaszeretőnek mondott ember is ragaszkodik ehhez, a szerintem embertelen módszerhez, az esztétikára hivatkozva. De mire jó ez? Hogy mondhatja magát valaki kutyabarátnak, ha szándékosan csonkítja a kutyáját? És ha valóban tilos már több országban, miért fogadják még mindig el a kiállításokon, akár fiatal, kölyökkutyánál is?
2010. febr. 6. 12:42
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
79%
én meg a 18.01-essel értek egyet
2010. febr. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem csak azokat a kutyákat kéne csonkolni aminek az oka egészségügyi.Pl: A kaukázusinak leszokták vágni a fülét hogy a légy ne petézzen bele(ami a kutya halálához vezet).Az meg egy másik dolog hogy szebben is néz ki.
2010. febr. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
69%

Egy kutyát nem kívülről kell nézni hanem belülről, ahogy az embereket a doberman szerintem fölvágott fül nélkül is méltóságteljes kedves kutya, és ha van egy dobermanod akkor szerintem úgy is lehet szeretni ha épp nincs felvágva a füle vagy a farka, aki ilyet tesz annak kéne felvágni a fülét, hogy méltóságteljes kobold legyen.

Még akiknek így tetszik azok is tehetnének annyit hogy nem vágják fel a fülét, belegondoltatok már hogy az mennyire fáj neki?

2010. febr. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
40%
Bele. Utánanéztem alaposan. És nem fáj nekik. Egy ivartlanítás jobban fáj. Alszanak egy kicsit, picit zavaró a kötés (már ha van, mert modern eszközökkel már azt sem muszáj!) Egy kutyát sem láttam akinek ettől baja lett volna!
2010. febr. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
42%

Nekem nem kedves kutya kell hanem morcos kinézetű és kemény. Tárdat akarok nem riasztót de nekem ez a kinézet jön be. Az hogy szeretem az állatokat, nem jelenti azt hogy mind tetszik is! Te hazudsz ha azt mondod mindegyik állatért odavagy akárhogy néz ki! Én imádom a kutyákat, de fontos hogyan néznek ki! Azokat is szeretem akik nem tetszenek külsőleg csak ők nem kellenének nekem, azoknak majd lesz más gazdájuk! Mióta kialakult a dobermann azóta ilyen és nekem továbbra is így tetszik. Ha addigra nem lehet levágni a fülét mikorra nekem lesz lehetőségem venni akkor nem lesz dobermannom. Továbbra is szeretni fogom de tetszeni nem fog...

Amúgy a természet is gonosz amikor farkatlan kutyák születnek?

2010. febr. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
De amelyik úgy születik azt nem ember csonkítja akarattal! Ha nem tetszik az a te bajod, de mért kell bántani szerencsétlen kutyát? Képes vagy csak azért fájdalmat okozni hogy tetszen neked? A doberman eredetileg nem vágott, az ember kezdte el csonkítani, az igazi doberman olyan amilyennek születik. És ha egyszer egy nagyokos kitalálja hogy vagdossuk a szőke kisfiúk fülét, vagy a kék szemű kislányok orrát mert úgy szép akkor majd csonkítjuk a gyerekeket is? Mért nem jó olyannak amilyennek születik????
2010. febr. 6. 19:19
 17/34 anonim ***** válasza:
52%
Nem a műtét fáj,hanemaz utókezelés,mikor a sok primitív barom rángatja a sebet,hogy "szépen"álljon utána a fül.
2010. febr. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
51%
A dobermann nem "csak ugy" született. A fajta kitenyésztője Dobermann Ur, aki ugymond, sintér, adóbehajtó, és még különféle nem tul népszerü foglalkozást üzött, kereszetezett többfajta kutyát. már ő kupirozta a farkat, és a fület. az idők folyamán ez a kutya, csak szépült, nemesedett. gyönyörü a vágott, és a vágatlan dobermann is, de nála pl. a farkat igenis indokolt vágni, miután hosszu, felfele kunkorodó vékony farka van, ami sajnos eltörhet. Ezt helyrehozni már egy komolyabb beavatkozással járó mütét. A fül kupirozása, csak állatorvos által, altatásban történik, ez az ébredés után nem okoz a kiskutyának semmilyen fájdalmat. ugyanugy játszik, eszik, rohangál. a fülvágás lényege volt, hogy miután Dobermann Ur testőrei voltak a kutyái, ha komolyabb összetüzésbe keveredtek más kutyákkal, kisebb volt a sérülés veszélye. nekem 4 dobermannom van, mind a 4 fül-farokkvágott. fütött, meleg helyen alszanak, minőségi tápot esznek, a gyerekeimet imádják, szinte az egész napot együtt töltjük. igen vágattam, és állatkinzó vagyok egyesek szemében, de én még sosem kötöttem láncra őket, sosem bántottam egyiküket sem. Sok ember szeretne nálunk kutya lenni.
2010. febr. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
38%

Vagyis ami egy sok évvel ezelőtt élt sintérnél funkcióval bírt,az most is jó.

Nem értem,hogy egy csonkított kutya miért jobb munkára,mint egy csonkítatlan?

A dobermannokat pl.a belga juhászok,német juhászok kenterbe verik munkában.Hogy is van ez?

2010. febr. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
51%

valamit félreértettél. Senki nem mondta, hogy a kupirozott kutya jobb munkára.

Valóban a malik nagyon jók, a németjuhászoknál vannak fenntartásaim. de egy jó kezekben lévő, jól képzett dobermann is gyönyörüen dolgozik.

A sintérről meg csak annyit, hogy ha nem lett volna, egy csodálatos kutyával lenne szegényebb a világ.

2010. febr. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!