Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyama...

Hogyan szoktassam le a kutyamat a morgásról, kaja közben?

Figyelt kérdés
Mindig amikor enni adok neki, es megsimogatom, elkezd morogni, es sunyin nezni. Ilyenkor el szoktam tole venni a kajat, de csak ugy tudom ha rákoppintok erosebben valamivel a fejere, mert akkor arrebb megy. Kulonben ha nem tennem, szerintem siman megharapna. Mar egy ideje csinalom de semmi. Egyebkent maskor, mas helyzetben sose morog ram.

2015. jan. 15. 18:16
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
65%

Hát én nem csináltam belőle nagy ügyet.

Jól megtéptem a nyakabőrét (rohadt állatkínzó vagyok), elvettem a kaját. Pár mp múlva visszaraktam.

Nem morgott.

3-4 ilyen alkalom elég volt.

Én azt sem engedem neki, hogy taszigálja a kezem, ha turkálok a tányérjában, nem hogy megmorogjon.

Aki szerint meg nem kell piszkálni a kutyát evés közben:

- van két gyerekem. Bármi van a tányérban (vagy nincs), a gyerek belenyúlhat.

- van egy pofátlan macskám

- előfordult, hogy vmit kikotort a tányérjából, simán vissza tudom tenni, nincs "lécci-lécci, hadd tegyem be a kiesett husit, gyógyszert, bármit a tányérodba"

2015. jan. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
Elárulhatod... Nekem 3 kölyökkutyám lett így leszoktatva....természetesen egy felnőtt kutyánál.már nehezebb kérdés
2015. jan. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
88%
Előző, ez nem falkavezérség kérdése :D Sok ember kutyája viselkedik amúgy más esetben teljesen alárendelten elfogadva hogy nem ő a falkavezér, a kaja kérdés viszont sok kutyánál más, ha megkapta nem akarja odaadni hiába vagy te a falkavezér ha pedig emiatt földrenyomod bántod kicsi valószínűséggel oldja meg a problémát leginkább egyre agresszívabb lesz.
2015. jan. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
Kölyök kutya igen, sokkal valószínűbben lehet így leszoktatni róla, a kérdező viszont nem láttam hogy írta volna hogy kölyök, de lehet tévedek.
2015. jan. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
Többen is kérdezték mennyi idős a kutyus de a kérdező egyenlőre hallgat..
2015. jan. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 A kérdező kommentje:
1-2 eves, orokbefogadott kutyus. Nemetjuhaszkeverek.
2015. jan. 15. 18:42
 17/57 anonim ***** válasza:
19%
Ezért is kérdeztem rá a korára... Sztem egy felnött kutyát kb 15-20 % h letudja szoktatni... Kölyöknél pedig 90-100.. De igenis falkavezérség kérdése.. Ha úgyérzi előtte vagy rangban akkor nem fog rádmorogni..
2015. jan. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
0%

Ahogy sejtettem, nem kölyök már és gondolom ez hiányzott a neveléséből. Akárhogyan is gondolom próbáltad ezt a nyakon ragadós sztorit meg megmutatom neki ki a főnök dölgot de ha azt mondod hogy gond nélkül odakap akkor ezt inkább hanyagolnám a helyedben, ha eddig nem is harapott meg komolyan az is csak azért van mert van benne annyi tartás MÉG!

De am simán visszatekeri a nyakát és meg tud harapni elég csúnyán, dolgoztam menhelyen hidd el tudom mit beszélek.

Próbáld meg nem egyszerre neki adni a kajáját így neki az egy pozitív élmény lesz ha tudja hogy neki az jó ha te ott matatsz a táljával, ez csak egy variáció, ami kérdést linkeltem rengeteg van még ott.

2015. jan. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
50%

"A kutyáknál ilyen nincs, hogy ott hagyja az egyik a kaját (=odaadod neki a tálat), aztán meggondolja magát, hogy ő inkább mégis visszakéri. Ha meg mégis megesik, akkor az alacsonyabb rangú előfordul, hogy visszaszól, tök jogosan. Ráadásul te hiába vívnád ki magadnak azt, hogy elvehesd a tálját, attól még másnak egyáltalán nem biztos, hogy hagyná ugyanezt. Szóval ilyen szempontból tök értelmetlen a dolog, inkább úgy kell megközelíteni a kérdést, hogy a kutya ne érezze fenyegetésnek, ha a tálja közelében vagytok."


ALapesetben lehetsz te falkavezér amit el is fogad a kutya de nálunk sem lehetett leszoktatni se szépen se dúrván az a 15-20% pont reális egy felnőtt kutyánál, abban egyetértek veled de szerintem ez még nem falkavezérség kérdése, erre az egy dologra meg nem tanított kutya DE ami amúgy ami egész nap elfogadja hogy te vagy a falkavezér követi a parancsaid, akkor eszik csak a kajájából ha elé tolod a tányért vagy megengeded neki.. Ennyi kölyökkorban nem tanították meg neki később már ultranehéz, mivel természetes ösztöne szerint ha már megkapta a FALKAVEZÉRTŐL akkor az már az övé, a farkasok is visszaszólnak ilyenkor a falkavezérüknek is.

2015. jan. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
37-es mindent leírt, ugyanezt gondolom.
2015. jan. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!