Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyama...

Hogyan szoktassam le a kutyamat a morgásról, kaja közben?

Figyelt kérdés
Mindig amikor enni adok neki, es megsimogatom, elkezd morogni, es sunyin nezni. Ilyenkor el szoktam tole venni a kajat, de csak ugy tudom ha rákoppintok erosebben valamivel a fejere, mert akkor arrebb megy. Kulonben ha nem tennem, szerintem siman megharapna. Mar egy ideje csinalom de semmi. Egyebkent maskor, mas helyzetben sose morog ram.

2015. jan. 15. 18:16
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
Mégis keményen jár a lepontozás :-D
2015. jan. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
0%

DE ez pontosan falkavezér kérdése!!!!!!!

Én a kutyám szájából is kiveszem az ételt, sőt leteszem elé a kaját és csak akkor ehet ha én azt megengedem neki. mertén vagyok a főnök. sőt ...miközben eszek, nem is nézhet/kunyerálhat közben. Egyszer morogna rám, kivágnám az udvarra és rá sem néznék napokig, csak kaját kapna.

2015. jan. 20. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
68%

Annak aztán sok értelme lenne, hogy morog a kajáért, erre te kirakod és csak kaját adsz neki. És mégis szerinted ha napokra kivágnád, tudná, hogy miért "bünteted"? Szerinted ő majd időnként elgondolkozik, hogy azért került egy teljesen új helyzetbe, mert 6-7 napja morgott rád? Azóta már evett, aludt, mindenféle módon kioldotta magát a büntetésből, de biztos elgondolkozik, hogy egyszer régen tett valamit...


Egyébként ez nem falkavezérség kérdés. Még a farkas falkában is ha az alacsonyabb rendű megszerezte a kaját, azt az alfától is védte. Hát még a kutyáknál, akik már nem is igazi falkában élnének a fajtársaikkal sem! De ettől még persze le kell szoktatni a kutyát a morgásról, hisz a család megköveteli ezt, hogy a kutya soha ne legyen agresszív a gazdák felé.

2015. jan. 20. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
Rendben főnök! :)
2015. jan. 20. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
0%

Látszik mennyire értesz ahhoz hogy mi van egy falkában :)


A falka ugy "büntet" hogy napokra "kizárják" a falkából, azt a farkast amelyik "hülye volt" . Szóval IGEN a kutya pontosan tudja, hogy és miért zárom ki öt napokra. Ezzel a válaszoddal igazoltad, hogy nem sok fogalmad van az egészről :) annyit eszik, alszik amennyit akar ..attól még számára büntetés az, hogy rá sem hederit a gazdi, nem old ki semmi :D és ha közvetlen azután bünteted, hogy rosszat csinált, felfogja és megérti. és nem zárnám ki egy hétre, de 2 napra teljesen biztos.



Ne haragudj, de nem értesz hozzá egyszerűen :)

2015. jan. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
54%
:D És mond csak te nagy "profi", ezt a baromságot mégis hol olvastad? Az csodadoki műsorban? Vagy egyéb bulvársajtóban? Tudod mit, inkább etológiát kellene tanulnod. Mellesleg itt kutyáról beszélünk, nem farkasról! A kutya pedig közel sem olyan falkában él a fajtársaival, mint a frkas, az emberrel meg semmilyen falkában sem él! De mond csak a hülyeségeket, hátha valaki el is hisz, hogy a kutyát ki kell dobni az utcára pár napra, hisz az az igazi kirekesztés... Pff... Remélem kutyákkal nem foglalkozol azért.
2015. jan. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
54%

Hagyjad felesleges neki magyarázni, boldogok az együgyűek...

Engem abszolút nem zavar hogy mennyire van meggyőződve a saját marhaságairól, aki kicsit is ért a kutyákhoz az tudja hogy nem egészen így van..ő sajnos csak érem egyik oldalát látja, neki nem volt még ilyen probléma a kutyájával így aztán nagy mellénnyel habzó szájjal osztja itt az igazságot hogy "Pfúú ő aztán mit csinálna azzal a kutyával, ő aztán dirr durr irgum burgum meg különben is itt mindenki tök hülye mert nem falkavezérek és csak azért csinálja a kutya..."

Az ilyen hozzá hasonló igen egyszerű emberpalántáktól ezt simán elnézem.

Hiába tartanál neki kiselőadást erről vagy hiába látná a saját szemével hogy nem működne az ő csoda módszere akkor is az ilyenek a legvégsőkig kitartanak..

Könnyen teszi, felelősségmenetesen azt mond interneten amit csak akar.

2015. jan. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
54%

Még egy kis magyarázat: Továbbra is egyetértünk a legtöbben abban hogy lehetőleg le kell nevelni erről a kutyát és abban is hogy kölyökkorban érdemes ezt elkezdeni..(kézből etetgetni nem egyszerre adni neki a kaját a táljába) stbstb rengeteg módszer és mindenek az a lényege hogy összekapcsold a kutyában azt két dolgot hogy ő eszik és neki jó ha ott vagy mert nem veszed el tőle hanem még adsz neki..ha ezt megtanulja már kiskorában és foglalkozva van vele akkor nagy korában sem fog hisztizni emiatt vagy morogni...


Felnőtt kutya: Nehéz dió..nekem örökbefogadott nagytestű keverék kutyám volt ilyen...kiskorában le volt szarva sok kutya volt egy kenelben annyira beleégett az agyába hogy egymást löködik a kajáért hogy az istenért sem akarta hagyni amikor nálam volt sem...sok munkával addig sikerült eljutni hogy 3x hangosan rászoltam hogy helyedre és akkor morogva otthagyta a tányérját vagy ha hangosan rászoltam és lassan elvettem tőle..

De mellette pedig nem mondható el hogy nem voltam "falkavezér"(idióta ezt a szót egy emberre használni a "főnök" jobban tetszik) mert a kutya a mai napig hallgat rám, mindent megcsinál ha csunyán nézek rá már elmegy a helyére...

Régen volt egy másik kutya is(az is menhelyi felnőtt kutya volt) dettó ilyen, azzal apám kezdett el keménykedni mikor morgot kajaféltés közben..kapott pár sallert földre lett nyomva stb eredmény: Egyre agresszívabb lett..el lett véve aznapra a kajája másnap megin próba mégéhesebb volt és még jobban morgott..alapból udvari kutya hova raknád ki te állat, az utcára?? Mit csinálnál magyarázd el...agyonverni, megfojtani, kivágni az utcára én is tudok egy kutyát de azt gondolom ez sajnos nem működik. Kíváncsian várom a világmegváltó igazságot:D

2015. jan. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:

az udvarra mondtam te agyoniskolázott!

És a kutyákat igenis ugy kell nevelni, ahogy farkasok a falkában élnek. Ösztön szó rémlik? Mellesleg te jöttél azzal, hogy falkában is morognak a falkavezérre. Milyen falkába. kutya falkában??????

És képzeld el, hogy de kutya iskolában dolgozom! Valószinűleg te olvastál hülyeségeket a neten :) Én elvégeztem a kutyakiképző iskolát és 10 éve foglalkozom kutyákkal, főleg problémás kutyákkal, nekem is van 3 !

Te szövegértelmezésben is megbuktál, nem miért is várnám el tőled, hogy érts ahhoz, amiben itt okoskodsz!


Csak kapisgálsz arról, amit magyarázol, aztán ugy csüröd csavarod, hogy a másik legyen hülyének beállitva, csak azért mert nem ért veled egyet, sőt még személyeskedni is elkezded! Gratulálok hozzá :) Ha a kérdezőnek van egy ksi esze nem hallgat rád és szakembert keres meg ezzel! ... "utcára" ..okkk ... :D nem vagy 100-as!

2015. jan. 21. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
mellesleg a tudásodon látszik, hogy csak az internetről tájékozodsz. keress már rá, hogy hogy kell kutyát büntetni .... meg fogsz lepődni...sőt irj egy emailt 10 szakembernek..10fogja azt mondani amit én. esküszöm nem értem, hogy miért okoskodik olyan, akinek fingja sincs a dolgokról csak valamit hallott valahonnan! Az utánad lévő meg komment meg még rosszabb... neki is ajánlom ugyanezt. nem másokat kell sértegetni, mert te nem értesz hozzá, hanem tájékozodni. én offolom a topikot. teljesen felesleges vitába szállni tudatlanokkal :) És mielőtt folytatjátok ezt a teljesen nevetséges stilust is hozzállást...tényleg olvassatok utána vagy kérdezzetek szakembert. aztán lehet elsüllyedni ... :) sziasztok!
2015. jan. 21. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!