Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért támadnak le mindenkit...

Miért támadnak le mindenkit aki fedeztetéssel kapcsolatban kérdez?

Figyelt kérdés
Senki nem válaszol a kérdésre csak írják hogy ne szaporíts bla bla bla. És ha az a kutya éppenséggel törzskönyves vagy vannak szűrései? Meg se várják a részleteket csak írják hogy ne szaporíts. És miért beteges szerintetek minden kutya? Nem lehet egy törzskönyv nélküli fajtatiszta kutya egészséges? Szerintetek csak egy törzskönyves kutya lehet az? Szerintetek annak nem lehetnek betegségei? Nem gondoljátok hogy túl nagy dobra veritek ezt a törzskönyv témát? Manapság már annyit hamisítanak... és nincs mindenkinek pénze 100ezreket kiadni egy kutyáért mikor egészséges kutyát is lehet venni 20ezerért is csak jó helyről kell venni.
2010. febr. 7. 16:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Te is az az ember vagy, aki a válaszoknak csak a lényegét nem akarja meglátni. Olvass eleget a témáról és akkor majd rájössz. Ha a recesszív öröklésről szóló kis mondókám nem jut el valakinek a csöppnyi kis agyáig, hát azt az embert sajnálom. Nem mellesleg részleteztem is, mit jelent a hordozó. NINCS tünete, de örökíti a betegséget. Ezen mit nem lehet fölfogni? Igenis fontos a törzskönyv is, mert amennyiben van szerencséd egy nem felülbélyegzett törzskönyves kutyához, az már jelent valamit. Ha nem érted miért, akkor a MEOE oldalán nézz utána, miért szoktak törzskönyvet felülbélyegezni... Aki pedig már veszi a fáradtságot, hogy a törzskönyves kutyáját szűreti és szemlézteti, hogy tenyésszen vele, az már van olyan tájékozott, hogy nem itt fog marhaságokat vagy alap dolgokat kérdezni.

Hát ezért!

2010. febr. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Volt a kutyám orvosi vizsgálaton de ne zavarjon :)
2010. febr. 7. 16:16
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

A genetikai vizsgálatok és az, hogy a doki áttapogatja a kutyát és megnézi a fogsorát, két külön dolog. A terheltségeket, öröklődő betegségeket speciális vizsgálatokkal mérik fel.

Nem tudom, neked milyen vizsgálaton volt a kutyád, de a két dolog nem ugyanaz.

A másik meg, ha általánosságban kérdezel, akkor miért kéred ki magadnak, hogy válaszolok? Nem a te kutyádat minősítettem, hanem a kérdésre válaszoltam. Annyi viszont lejött a kérdésből, hogy te melyik álláspontot képviseled...

2010. febr. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

Ja és akkor a gyengébbek kedvéért még egyszer:

mentes: nincs tünet, betegséget nem hordozza a génjeiben,egészséges

hordozó: NINCS tünet, de a betegséget örökíti, LÁTSZÓLAG egészséges!!!

beteg: tünetei is vannak

Recesszív öröklésmenet:

mentes * mentes szülőpár = mentes utód

mentes * hordozó szülőpár = hordozó utód

hordozó * hordozó szülőpár = BETEG utód!!!

Honnan tudod szűrések nélkül, hogy a kutyák tünet nélkül, de hordozói a genetikai terheltségeknek? Ergo az egészséges utód szűrés nélkül csakis és kizárólag SZERENCSE!

2010. febr. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én is elítélem a szaporítást mert nagyon sok kutya van a menhelyeken. Van egy idős 11éves törzskönyves kutyusom is. Vele is fedeztettem már volt természetesen szűrésen is és semmilyen örökletes betegsége nem volt ugyanúgy a szukának sem, mégis az egyik kölyöknek lett örökletes betegsége na de hogy onnan az jó kérdés mert mind két kutya törzskönyves volt stb.
2010. febr. 7. 16:26
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
Ezredszerre: Nincs olyan, hogy fajtatisza DE törzskönyv nélküli kutya. Törzskönyv nélkül, ránézésre nem igazolható a fajtatisztaság. A törzskönyvhamisítás pedig büntetőjogi kategória, semmi köze a témához. Ha nem vezetnének hivatalosan törzskönyvet és bemondásra elhinnék bármelyik kutyáról, hogy fajtatiszta, akkor előbb-utóbb elkezdenének a fajták összemosódni és egyre jobban eltérni az eredeti standardtól.
2010. febr. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

"...és nincs mindenkinek pénze 100ezreket kiadni egy kutyáért..."


Én nagyon nagyon szeretnék egy Lexus RX 400h autót, csak most pont nincs 20 000 000, tudsz olyan helyet ahol 2ért is odadják?

2010. febr. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%
Aki a 16:20-as válaszom lepontozta, lapozzon fel egy biológiai/öröklődéstudományi szakkönyvet. Köszi.
2010. febr. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%
A tenyésztés egy ici-icikét többet jelent annál, hogy két azonos fajtájú különböző nemű kutyát összeeresztünk. Amikor valaki egy párosítást "megálmodik", akkor a fajta előre haladását tartja szem előtt. Azt, hogy a születendő utódok jobbak legyenek küllemben és jellemben a szüleiknél. Ehhez többek között az kell, hogy a TENYÉSZTŐ ismerje a fajta legfontosabb vonalait, tudja, hogy egy-egy kutya miben erős és miben gyenge, merthogy hibátlan kutya nincs és ugye két azonos hibával rendelkező kutyát sem párosítunk. Elemzi a törzskönyvet, a családfát, hogy nagyjából ki tudja számítani, mit várhat a párosításból. Innentől ugye neked is tiszta, hogy ehhez elengedhetetlenül fontos a törzskönyv? És igen, az is, hogy igaz legyen az ami rajta van. Éppen ezért egy TENYÉSZTŐ nem hamisít törzskönyvet, mert ezzel a saját munkáját is tönkreteheti. Ha valaki komolyan gondolja, hogy a kutyájával tenyészteni szeretne, akkor mire a kutya eléri a tenyészérettséget (2 év), addig önszorgalomból megtanul mindent, amit ezzel kapcsolatban a saját fajtájáról tudni lehet és nem itt kérdezget, megjegyzem gyakran eszméletlen hülyeséget!!!
2010. febr. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, egy TENYÉSZTŐ nem azért kér 100 ezeret tőled a kiskutyáért, mert le akar nyúlni. De erről többet az olcsokutya.uw.hu -n olvashatsz. Én megértem azokat, akik nem tudnak/akarnak ennyi pénzt egy kutyára költeni, de akkor miért nem néznek körbe menhelyeken? Ott töredéknyi pénzért tudnának egy házi kedvencet szerezni. Annyi kutya van a menhelyeken, sokszor abszolút semmi gondjuk nincs, csak idióta gazdájuk volt előtte.

Az általad említett "jó hely"-et a legnehezebb megtalálni, és akkor nem a kutya áráról beszélek, hanem egyszerűen "csak" olyan kutyust szeretnék akivel nagy valószínűséggel nem lesz sok egészségügyi gond.

Az egész cirkusz, ami itt mindenki levág, csak a kutyákról szól. Ugyanis nem csak én lennék az egyetlen, aki azért a 100 ezer forintért "normális" kutyát szeretne.

Jó lenne végre, ahol a KENNEL szó megjelenik, az egyben minőséget is jelentene. Nem kóklerek neveznék magukat tenyésztőnek.

2010. febr. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!