Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Viselkedésprobéma! Mit lehet...

Viselkedésprobéma! Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Örökbefogadtam egy kutyust, akinek az előéletéről annyit lehet tudni, hogy nagyon harapós volt, emberekkel agresszív. Már lassan 1 éve járunk kutyaiskolába, a parancsokra egy ideig hallgat, aztán mintha átkapcsolnának nála egy kapcsolót, begőzöl. Összekeveri a parancsokat, elmenekül, reszket, állandóan rángatja a pórázt, nem érdekli se játék, se jutalomfalat. Ilyenkor ha éppen nincs pórázon, megpróbál elbújni, ott hagy. Ha pórázon van, hátat fordít, nekem háttal teljesíti a parancsot, vagy fizikai erővel kell kényszeríteni.

Idegenekkel nagyon bizalmatlan, férfiaktól retteg, néha be is piszkít ilyenkor. Ha éppen ilyen félelmi állapotban van, gyakran az ételt is otthagyja, ami nem jó, mert speciális tápot igényel, nagyon rossz az emésztése.


Mit lehet ezzel a helyzettel kezdeni? Már örökre ilyen marad vagy lehet neki segíteni?



2015. jan. 20. 22:33
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
Oké, azóta az egyik kérdésem megválaszolódott :) De a többit ugyanúgy fenntartom.
2015. jan. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:

Hát figyelj, az az igazság, hogy nagyon szívesen változtatnék én. Viszont egyelőre nem tudok. Jó lenne, nagyon jó lenne ha eltudnám vinni vagy ki tudnék hívni egy szakembert, de erre leghamarabb 1 hónap múlva lesz lehetőségem, addig meg jól jönnek a tanácsok.


Én csak azt mondom, hogy ahhoz képest,amilyen volt,már most is jó,ami van, de még mindig nem az, ahogy egy egészséges kutya viselkedik és arra lennék kíváncsi, hogy ilyen ingadozó marad-e vagy lesz majd javulás, esetleg valami kötődési probléma van, vagy túl sokat engedek meg neki, vagy akármi...

2015. jan. 21. 00:05
 23/41 A kérdező kommentje:
Mert az tuti, hogy én cseszek el valamit... csak nem tudom, hogy mit. Ha nagy a szigor, akkor több a kattanás, ha sok a szeretet, akkor is van, de akkor meg az a rossz, hogy velem szemben domináns... a kutyasulis oktató szerint nem elégmotivált, mert csak addig csinál mindent, míg neki van kedve, aztán elkezd félni. Ponttőlem... amúgy meg póráz nélkül baromi jól elvan mindennel ami nála kisebb,ami nagyobb, csak akkor menő, ha az ő szabályai szerint játszik, ha nem, attól is félni kell... néha olyan érzés, mintha direkt szivatna
2015. jan. 21. 00:15
 24/41 anonim ***** válasza:
A falkavezérség valószínűleg tökre nincs rendben, meg valószínűleg a mostani sulitokban nincs komoly rutin (és/vagy akarat) az ilyen jellegű problémák hatékony megoldásával kapcsolatban, de látatlanban ezt nem lehet megítélni. Alapvetően vedd úgy, hogy sokat lehet még rajta javítani, mert 99%, hogy így van. Hogy ehhez találsz-e megfelelő sulit vagy oktatót, az megint egy másik kérdés... :)
2015. jan. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 ödi2 ***** válasza:

Egy ennyire problémás corsonál,miért van erőltetve a lövéspróba?

Nehéz így bármi konkrét segítséget adni. Kezd az alapoknál,felejtsd el a többi problémát addig. Amíg nem TE irányítasz,a:-) ddig nem fogod tudni helyrehozni. Az egyetlen fegyelmezési módszer,amit használj az a kizárás legyen a falkából.

Gondold végig,miért ez a jó fegyelmezés ilyenkor.

Nem kapja meg a figyelmet EGYETLEN REAKCIÓJÁRA SEM!,így nem fog tudni különbséget tenni a jó és rossz viselkedés között. Rákényszerül,h figyeljen RÁD,így ha következetesen és LASSAN!!! lépésenként haladsz,akkor lesz eredménye.

Nagyon ajánlom Fennel könyvét,ami elcsépeltnek tűnhet,de kevesen írták le a KUTYA szemszögéből láttatva jobban a viselkedési formákat.

Felejtsd el,h mennyi idős a kutyád,állj úgy hozzá,h most kaptad meg kölyökként és lépésenként tanítanod kell. Igen, a póráz legyen az első,majd a séta és a behívás hosszú pórázon. Ha ezek megvannak,akkor UTÁNA szocializálni,nem számít mennyi idős!

Nyugodtság,határozottság,következetesség a kulcs ilyen kutyáknál. Fizikai erőszak tabu! Még a hangod se emeld fel ellene,csak amikor a nevét mondod,erre felfigyel,a parancs már normál hangerővel legyen kimondva,így rákényszerül a nagyobb figyelemre. Csak a kizárás lehet a büntetés,segíteni fog,hidd el.

Kb 3-6 hónapodba kerülhet ez egyedül,ha ügyes vagy.

Kérj szakértő segítséget,1-2 alkalom is több a semminél.


Ha fontos a kutyád,megteszed érte.


Amúgy,még mindig a lövéspróba érdekelne, miért fontos? Van egy gyanúm,de lehet,h tévedek...

2015. jan. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:

Ide vidd! Ha valahol, itt tudnak segíteni, és az ára töredéke a tüköriskoláénak.

[link]

2015. jan. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:

Úgy kezdtünk a suliban, hogy 0-ról, aztán átjutottunk haladósba, mert elhagyta a hisztiket és nagyon szépen csinálta, amit kellett, és a haladóban időközönként van lövéspróba a gyakorlatok közben. Nos így van lövéspróba kb minden 5. órán. 3 hónapig nagyon szépen ment neki minden, tényleg, egy rezzenés sem volt, semmi hiszti, be tudtam engedni játszani a többi kutyához is, egyszóval már megnyugodtam, hogy itt a várva várt nyugi, még a BH vizsgára is esélyesek voltunk. Aztán bejött a rossz idő, kihagytunk pár sulit a karácsony meg a szilveszter miatt és mikor most januárban visszamentünk, ez lett. Az óra feléig csinálja, aztán mintha megunná és lázad...vagy nemtudom. Ithhon is, ha lecseszem, és utána mondjuk kiengedem, leterrorizál valamit.Elkapja és megrázza a szomszéd cicát, nekiszalad a szomszéd kertesben élő pulinak, kimegy és szétszed egy bokrot, akármi, ugyan ez suliban, ha a bünti után vagy ha megunja, nem tud menni az autóhoz, akkor balhés más kutyákkal.

Ez a para az emberektől otthon egészen kezelhető, mert legfeljebb kiküldöm a szobából, vagy ha a kanapén van,néha még barátkozik is...nehéz nála eldönteni, hogy mikor mi van, mert vagy tetszik neki valaki vagy valami és akkor cuki meg normális, vagy nem....


Az utolsónak köszönöm a könyvajánlást, meg a tanácsot, mindenképpen megpróbálom!

Remélhetőleg jövő hónapban már tudok majd egy kicsit félre tenni, de pályakezdőként ez nagyon nem biztos, és akkor ki tudok majd hívni egy szakembert, addig meg ezzel kell beérni, amit most tudok adni...

Mikor kiderült, hogy nem nagyon szeret, hogy jobb legyen neki, megpróbáltam elajándékozni, de így nyilván nem kell senkinek, így marad az, hogy kénytelen itt lakni velem, végülis ez is csak jobb, mint láncon, télen-nyáron kintegy kutyaólban, neki való kaját eszik és én szeretem...azmár más kérdés, hogy ő nem nagyon kér belőlem.

Még utolsó válaszoló,annyi kérdésem lenne: ha pl. kizárom ( az mondjuk egyértelmű, hogy az erkélyre), attól nem fog jobban utálni? Meg ha nem figyelek rá, akkor simán elmegy, ha rászólok, akkor vissza jön, de ha nem, és elmegy? Ja meg ha kizáom, akkor addig ugat,míg be nem engedem és akkor órákig képes durcásan szó szerint kerülni engem, még rám sem néz. Ezzel mit csináljak?

Néha úgy érzem, hogy amikor meg így benyomja a félelem gombot, azzal csak azt akarja elérni, hogy mindenki hagyja békén és csinálhassa amit akar.

2015. jan. 21. 09:25
 28/41 A kérdező kommentje:
Te abba a suliba jársz,amit linkeltél? Mert néztem már őket, de lebeszéltek róla, mert elvileg elég kemény. Pont az ára miatt néztem én is, meg elég szimpatikus volt, voltam órát is nézni, még nyáron, de aztán lebeszéltek róla. Tudsz róla mondani pár dolgot?
2015. jan. 21. 09:29
 29/41 anonim ***** válasza:

"ha pl. kizárom ( az mondjuk egyértelmű, hogy az erkélyre)"

Na, ezért nem ajánlgatok kizárást neten, kapkodva :D :D

Az erkélyre semmi értelme kizárni, és szerintem szakember felügyelete nélkül egyáltalán ne zárogassa ki senki a kutyáját, ha nem muszáj.

2015. jan. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:

Mivel társas ház és 4-en lakunk egy házban, meg van egy nagy, közös udvar, de ott lakik az egyik szomszéd pulija egy kennelben, meg sokat van nyitva a kapu, nem hagyom lent, mert féltem. Úgyhogy marad a pince (amit utál),meg az erkély. H alátványosan nem figyelek rá, akkor ugat, morog, bújik negyed óráig, aztán megértődik és benyomja a félést és onnantól semmi.

Tegnap este már pont ezen gondolkoztam, hogy szerintem direkt utál.

2015. jan. 21. 09:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!