Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Viselkedésprobéma! Mit lehet...

Viselkedésprobéma! Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Örökbefogadtam egy kutyust, akinek az előéletéről annyit lehet tudni, hogy nagyon harapós volt, emberekkel agresszív. Már lassan 1 éve járunk kutyaiskolába, a parancsokra egy ideig hallgat, aztán mintha átkapcsolnának nála egy kapcsolót, begőzöl. Összekeveri a parancsokat, elmenekül, reszket, állandóan rángatja a pórázt, nem érdekli se játék, se jutalomfalat. Ilyenkor ha éppen nincs pórázon, megpróbál elbújni, ott hagy. Ha pórázon van, hátat fordít, nekem háttal teljesíti a parancsot, vagy fizikai erővel kell kényszeríteni.

Idegenekkel nagyon bizalmatlan, férfiaktól retteg, néha be is piszkít ilyenkor. Ha éppen ilyen félelmi állapotban van, gyakran az ételt is otthagyja, ami nem jó, mert speciális tápot igényel, nagyon rossz az emésztése.


Mit lehet ezzel a helyzettel kezdeni? Már örökre ilyen marad vagy lehet neki segíteni?



2015. jan. 20. 22:33
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
Épp az a lényeg, hogy nem fizikailag kell kizárni a kutyát. Olvass utána, ha érdekel :)
2015. jan. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:
Megnéztem, ezt csinálom is vele, viszont akkor is bekattan és elkezd félni
2015. jan. 21. 10:18
 33/41 anonim ***** válasza:
Ja, hát lehet, hogy megtanult azzal a viselkedéssel manipulálni, ha akkor újra elkezdesz vele foglalkozni. Ezért kéne, hogy lássa szakember, mert itt már csak vaktában tudunk lövöldözni.
2015. jan. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

Igen, odajárunk. Az első alkalom után én is nagyon ambivalens voltam, már a fojtó is kiverte nálam a biztosítékot(: De megpróbáltuk, és hihetetlenül jól haladtunk. (Jó sok virslibe került:)) Az engedelmességin már túl vagyunk, mostanában őrző-védőzünk. Gyönyörűen fog, és azonnal enged, már az első vezényszóra.

Tényleg ért a kiképző a kutyákhoz, bár az tény, hogy inkább ezekkel a nagyobb, komolyabb képzést igénylő fajtákkal foglalkozik. Én azt vettem észre, hogy inkább a kistestű házikedvencek gazdái nem szeretik, nekik sokkal jobb a tükörsuli. Viszont én először elvittem a tükörbe, és egy kis öleb megtámadta az akkor még kölyök kutyámat, a gazdija meg nem győzte dicsérni, milyen kis aranyos (!) A kiképzők meg mosolyogtak, milyen kis tündér. No, én nem mosolyogtam, nem is értettem, miért kell dicsérni a "kis drágát", mert megtámadja a nála tízszer nagyobb kölyköt(:

Ezek után mentem a Szentferencbe, ott valóban kemények, de tudják a kutyák, hol a helyük. A fojtóra meg igazán nem is volt szükség, mert folyamatosan laza volt a nyakán, mivel a motiválás itt is virslivel történik.

Szóval én is fenntartásokkal mentem oda, de tényleg kellemesen csalódtam, a kutyámat leültetem vagy lefektetem, ott marad, dobálhatsz labdát előtte, de leejthetsz bármilyen ízes falatot, azután sem nyúl, míg nem adsz engedélyt.

Szerintem egy próbát megérne neked is.

2015. jan. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
Mennyi idős egyèbkènt?
2015. jan. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:

2 éves múlt, nekem nem probléma a fojtó, az előző kutyusom rotti volt, mással el sem tudom képzelni a dolgot. Meg fogjuk nézni a szent ferencet, ott milyen gyakorlatokra mennek rá?


Most is Debrecenbe hordom be, nem is a távolság a gáz, hanem a pénz... meg az, hogy ilyen kis szefós, nem sok suliban vállalnak minket.

2015. jan. 21. 14:21
 37/41 A kérdező kommentje:
Mondjuk kajával abszolút nem motiválható, el se fogadja tőlem pórázon ha nem teljesen nyugodt... úgyhogy a mostani helyen csak szóval "jutalmazom"...az meg annyiranem hatja meg -.-
2015. jan. 21. 14:23
 38/41 anonim ***** válasza:
Láttam néhány nehéz esetet, azok egyénre szabott feladatokat kaptak. Meg kell beszélni a kiképzővel, bár úgyis rákérdez, van-e valamilyen problémátok.
2015. jan. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 ödi2 ***** válasza:

:DDD Bocsánat! :-)

Én fogalmaztam félreérthetően. Nem fizikailag zárjuk ki,hanem kapcsolatilag. Ezért kell szakember,h megtanítson a módszer helyes használatára és eredményt fogsz elérni.

Lehet erővel is eredményt elérni és belesulykolni a kutyába,de én inkább az ösztönök felől közelítek,ilyen helyzetben.

Felnőtt kutya,tele mindenféle rossz rögzüléssel,amire vannak kialakult trükkjei,amivel sikeresen manipulál...

Egy kis tündérmackó,ami életveszélyes...és ezt vedd komolyan.


Mindegy milyen irányba indulsz,csak indulj el a kezdetektől. Tartom amit előtte írtam,kellenek az alapok,amit elértetek,még kevés volt,korán léptetek tovább.

2015. jan. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Próbálkozni fogok:)
2015. jan. 21. 19:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!